reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

U mnie dziś bardzo zimno koło 7 było -9 , też nie chcę mi się wychodzić nawet na spacer, poćwiczę zaraz w domku. Potem tylko skoczę na obiad do rodziców. A wieczorem idę do przyjaciół , będziemy robić pizze i oglądać Harrego Pottera ;) Jej mąż będzie zachwycony na pewno :D więc może zrobię tylko jakąś sałatkę do nich...
 
reklama
Dziewczyny, macie jakieś sprawdzone sklepy, gdzie można kupić rajstopy ciążowe? Na wiosnę chcę się przerzucić trochę na sukienki, więc przyda się kilka par ;)
Ja kupuje w Gattcie i jestem zadowolona z nich ...nie będę kombinować z innymi , bo te są ok[emoji4]
 
Kurde ale zestaw.
Butelki i smoczka chyba nie bede kupowała.. ew. Po jednym bo nie wiem czy będziemy korzystać.
Nakładki na sutki też raczej se odpuszczę. No i na pewno ochraniacz do łóżeczka bo to nic dobrego.
Zastanawia mnie ten motylek, na chlopski rozum najbardziej pasuje mi do fotelika? Do czego jeszcze sie to przyda?

9ewnqqmznpxcwjj5.png
Tak ten motylek najlepszy jest do fotelika a U nas często maluch będzie przewozony autem
 
U mnie dziś bardzo zimno koło 7 było -9 , też nie chcę mi się wychodzić nawet na spacer, poćwiczę zaraz w domku. Potem tylko skoczę na obiad do rodziców. A wieczorem idę do przyjaciół , będziemy robić pizze i oglądać Harrego Pottera ;) Jej mąż będzie zachwycony na pewno :D więc może zrobię tylko jakąś sałatkę do nich...
Dzisiaj ostatnia część Harrego :) Już czekam.
U nas też zimno -5 jak wychodziłam na zakupy. Wrr
A ten motylek, to nie tak dla większego dziecka?
 
U nas brzydko :/ leżę w łóżku i myślę co na obiad zrobić żeby nie musieć wychodzić[emoji16]

9ewnqqmznpxcwjj5.png

No to na spacerze byłam tylko w sklepie po zakupy a powrót był biegiem bo zrobiło mi się niedobrze i ledwo zdążyłam z zakupami i młodą. Na obiad robię dzisiaj mielone z marchewką i cukinią do tego ziemniaki z koprem i surówka z marchewki i jabłka
 
Też w wyprawce dla starszej córki kupilam sobie ten zestaw Aventy i potem prawie caly, bez jednej uzytej butelki odsprzedałam.
Ja kp, ale tez w pierwszych miesiacach mije dziecko bylo epizodycznie dokarmiane i nam wlasnie najlepiej sprawdzila sie butelka ze szkoly rodzenia.

Jezeli jest sie zdecydowanym i zawzietym na kp, to 1 butelka w obwodzie starczy :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom

U nas też przy pierwszej córce, którą była kp mieliśmy 1 małą butelkę, tak "na wszelki wypadek". Przydała się dopiero później, bo jej moje mleko wystarczyło.
Co do ubranek i wyjścia ze szpitala - to wszystko zależne będzie od pogody. Ja mam termin na sam koniec czerwca i mam nadzieję, że będzie już dość ciepło. Dla dziecka wezmę body z długim rękawem i półśpiochy, a jak będzie bardzo ciepło to z krótkim rękawem. A jak chłodniej - to lekki kocyk do przykrycia. Ewentualnie na chłodniejszy dzień body z krótkim i pajac. Przy starszej córce popełniałam na początku błąd i ją trochę za grubo ubierałam czego efektem były potówki. Dopiero jak do domu przyszła położna i mnie oświeciła, to zaczęłam ją ubierać lżej ;) Tak, że dziewczyny - wszystko wyjdzie w praniu, na pewno każda z nas będzie popełniała na początku błędy, ale nie ma matki idealnej, więc uszy do góry ;)
 
Ja tez mam wrześniowego synka i dokupie body z krótkim rękawem. Ja będę prawdopodobnie rodzić pod koniec maja to upałów raczej nie będzie. Butelkę kupię jedną bo planuję kp i smoczek też jeden.
 
Motylek jest dla starszego dziecka. Nie kładłabym noworodka na takiej poduszcze. Zwłaszcza jeżeli jest robiony przez kogoś hand made. Widziałam już nie raz, że są wtedy źle wyprofilowane, zbyt grube aby położyć na tym małe bobo. Foteliki mają swoje wkładki dla noworodków. Jeżeli nie w zestawie to mozna je dokupić. Są odpowienio dopasowane na całą długość noworodka a nie tylko jako podkładka pod głowę.
Na allegro można dostać wkładki do wózką/fotelika, które mają wokół głowy taki rogal a dziecko leży na płaskim (nie powoduje przykrurczenia głowy do klatki piersiowej).
 
Ostatnia edycja:
Motylek jest dla starszego dziecka. Nie kładłabym noworodka na takiej poduszcze. Zwłaszcza jeżeli jest robiony przez kogoś hand made. Widziałam już nie raz, że są wtedy źle wyprofilowane, zbyt grube aby położyć na tym małe bobo. Foteliki mają swoje wkładki dla noworodków. Jeżeli nie w zestawie to mozna je dokupić. Są odpowienio dopasowane na całą długość noworodka a nie tylko jako podkładka pod głowę.
Na allegro można dostać wkładki do wózką/fotelika, które mają wokół głowy taki rogal a dziecko leży na płaskim (nie powoduje przykrurczenia głowy do klatki piersiowej).
Ale ja też nie powiedzialam ze będę klasc na tą poduszke malenkie dzieciatko. Przyjdzie odpowiedni czas na ten motylek i na pewno będę.wiedziała kiedy dac dziecku ta.poduszke :-)
 
reklama
Ale ja też nie powiedzialam ze będę klasc na tą poduszke malenkie dzieciatko. Przyjdzie odpowiedni czas na ten motylek i na pewno będę.wiedziała kiedy dac dziecku ta.poduszke :-)
Poduszka dobra wyczytalam ze nawet sla takiego malucha choć dla mnie gadzet zbedny. Jesli fotelik jest dla takiego malucha przystosowany i bedzie porządny to poducha jest zbędna.
Bardziej bym sie zastanowiła nad tymi ochraniaczami na łóżeczko, nie dosc, ze zbędne to jeszcze mogą byc niebezpieczne. Mysle, ze warto o tym poczytac i przemyslec:)

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Do góry