reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dziewczyny a jak z wizytami położnej środowiskowej? właśnie sobie uświadomiłam, że do mojej siostry przychodziła do domu taka położna przed porodem i kilka razy po porodzie; czy Wy macie swoje położne już? kiedy byłby najlepszy czas, żeby o taką "pomoc" zadbać?
chyba jutro podjadę do mojej przychodni i wypytam jak to u nas działa :)
U mnie położna przychodzi jak zapiszę dziecko do przychodni, wtedy też wybieram w przychodni położną.. Pierwsza wizyta zazwyczaj tak k. pierwszego tygodnia, potem przychodzi lekarz w 2-3 tyg. i jeszcze raz położna jak dziecko ma jakoś miesiąc.
Wiem, że można mieć taką położną co będzie w czasie ciąży też przychodzić. U mojej koleżanki, to nawet przy porodzie jej była, ale nie wiem czy ona dodatkowo placiła za opiekę położnej.
 
reklama
A jak gin bada ręcznie to nie wystarczy ? Może jak by wyczuł, że jest coś nie tak to by zrobił usg dopochwowe !?
Ja takie miałam ostatnio w 9 tyg, i przez chwilę w 13 ale tylko po to, żeby spróbować zmierzyć przeziernosc.
W poprzedniej ciąży też mi szyjki przez usg nie badał, więc nie wiem jaka była ale wiem, że miałam rozwarcie na 2cm od 32tyg i tylko ręcznie badał
Ręcznie nie jest w stanie ocenić długości szyjki, tak może stwierdzić tylko, że jest lub nie ma rozwarcia. Po to się robi usg i sprawdza długość szyjki, żeby móc podjąć ewentualnie kroki, które do rozwarcia nie dopuszczą. Skoro miałaś rozwarcie już w 32 tc to tym bardziej powinnaś mieć kontrolowaną długość szyjki w tej ciąży. Upomnij się o to, lekarz nie ma prawa odmówić takiego badania.
 
Lap_ciuch, do mnie położna po porodach przychodziła tak ze 4 razy i tyle. A słyszałam, że przed porodem też się nam należy, żeby przyszła. Nie wiem w sumie po co !? Zbada np. tętno dzidziusia ? I gdzie to się załatwia !?

Możesz mieć położną z przychodni lub jakąkolwiek inną. Ja poczytałam opinie w necie na temat położnych i zadzwoniłam do tej, która była polecana. Przychodziła do mnie przed porodem i kilka razy jak już maluch był w domu. W przychodni tylko zgłosiłam, ze wybrałam inną położną niż ta, którą oni mają i tyle :)

Podobno na Gromadzkiej jest dobra hurtownia ze wszystkim - maja i wózki i foteleliki. My się tam wybieramy, ale dopiero za jakiś czas.. Wózek i fotelik i tak będziemy kupować pewnie w okolicach kwietnia/maja... I na Mogilskiej jest jeszcze sklep Bobowozki, tam na wysokości Parku Lotników w takich nowych blokach przy ulicy na parterze. W Entliczkach ponoć jest bardzo kiepska obsługa, więc nawet się tam nie wybieraj po doradztwo, bo raczej go nie dostaniesz :)

Ostatnio kupowaliśmy na Gromadzkiej fotelik dla starszaka i mogę polecić, naprawdę fachowe doradztwo :)

W przychodni w której masz deklaracje złożyłas też deklaracje z wyborem położnej. I to jest właśnie Twoja położna. Ta sama, która przyjdzie pomoc po porodzie z pępuszkiem itp.
U nas jak zgłosiłam ciąże w przychodni to od 20 Tc mam spotkania z położna. Tłumaczy różne aspekty ze szkoły rodzenia, daje jakieś próbki i broszury. Wiem że nie wszędzie tak to wygląda, ale generalnie zazwyczaj ma się jakieś 2-3 spotkania z położna

No właśnie to wcale nie musi byc położna z przychodni. Możesz wybrać jaką chcesz, a w przychodni tylko podasz jej nazwisko. Oczywiście musi ona mieć podpisaną umowę z NFZ, ale raczej zdecydowana większość położnych środowiskowych taka ma :)
 
Hej dziewczyny :)
Ja dziś od rana siedzę w i ternecie i oglądam wózki. Za duży wybór ...
Mam na oku Adamex Barletta, Tako Moonlight i Expander Mondeo Eco. Musimy się wybrać do jakiejś hurtowni wózków w Krakowie i obejrzeć na żywo. Wiecie może gdzie w Krakowie jest jakaś hurtownia i żeby ceny miała nie najgorsze ?

Ja mam połówkowe już za 4 dni w tą sobotę :D:D:D:D:D Ciekawa jestem bardzo co tam u muszka słychać i czy pokażę buźkę ;)
A za tydzień wizyta u gina :)

Adamex możesz zobaczyć w smyku w Bonarce, tako w entliczku na wadowickiej lub na Starowiślnej ale nie pamiętam nazwy sklepu. Obczaic możesz w sklepie stacjonarnym a zamówić przez internet bo to najtaniej wyjdzie.

Ja położnej w ogóle nie chciałam bo w sumie nie widziałam potrzeby. Ani przed porodem ani po do dziecka.

A co do szyjki to w tej ciąży mam USG na każdej wizycie i mi sprawdza długość. W poprzedniej tylko palpacyjne bo nie miał USG w gabinecie.
 
Ostatnia edycja:
Położną zazwyczaj się ma tam, gdzie lekarza rodzinnego, ale można też wybrać inną, która ma kontrakt z nfz. Ja chce się zapisać tam, gdzie szkoła rodzenia, bo taki jest wymóg, żeby móc bezpłatnie korzystać ze szkoły rodzenia, to trzeba się zapisać u nich do położnej.
Dziewczyny, które zamierzają chodzić do szkoły rodzenia, zapisałyście się już? Na stronie szkoły gdzie ja chcę iść jest napisane, że najlepiej się zapisać przed 21 tyg. ciąży, więc chyba wybiorę się w tym tygodniu :)
 
Podobno na Gromadzkiej jest dobra hurtownia ze wszystkim - maja i wózki i foteleliki. My się tam wybieramy, ale dopiero za jakiś czas.. Wózek i fotelik i tak będziemy kupować pewnie w okolicach kwietnia/maja... I na Mogilskiej jest jeszcze sklep Bobowozki, tam na wysokości Parku Lotników w takich nowych blokach przy ulicy na parterze. W Entliczkach ponoć jest bardzo kiepska obsługa, więc nawet się tam nie wybieraj po doradztwo, bo raczej go nie dostaniesz :)

W entliczku na wadowickiej super doradzają. Wszystko opowiedzą, odpowiadają na pytania. Ja jestem bardzo zadowolona z tego sklepu.
 
Położną zazwyczaj się ma tam, gdzie lekarza rodzinnego, ale można też wybrać inną, która ma kontrakt z nfz. Ja chce się zapisać tam, gdzie szkoła rodzenia, bo taki jest wymóg, żeby móc bezpłatnie korzystać ze szkoły rodzenia, to trzeba się zapisać u nich do położnej.
Dziewczyny, które zamierzają chodzić do szkoły rodzenia, zapisałyście się już? Na stronie szkoły gdzie ja chcę iść jest napisane, że najlepiej się zapisać przed 21 tyg. ciąży, więc chyba wybiorę się w tym tygodniu :)
o widzisz, dobrze wiedzieć, że położna i szkoła rodzenia w jednym miejscu mogą być ze sobą jakoś powiązane, np. finansowo, jutro się wybieram obczaić ten temat w mojej przychodni to wezmę ten aspekt pod uwagę. Ja się jeszcze nie zapisywałam bo jak dzwoniłam gdzieś początkiem grudnia to mi powiedziano, żebym się zgłosiła po 24tc. Ale jutro nie zaszkodzi zapytać :)
 
U mnie położna przychodzi jak zapiszę dziecko do przychodni, wtedy też wybieram w przychodni położną.. Pierwsza wizyta zazwyczaj tak k. pierwszego tygodnia, potem przychodzi lekarz w 2-3 tyg. i jeszcze raz położna jak dziecko ma jakoś miesiąc.
Wiem, że można mieć taką położną co będzie w czasie ciąży też przychodzić. U mojej koleżanki, to nawet przy porodzie jej była, ale nie wiem czy ona dodatkowo placiła za opiekę położnej.

Dzięki :) ja się w sumie trochę obawiam, co to będzie bo do lekarza chodzę w innym mieście niż mieszkam (15km), ale położną i szkołę rodzenia chciałabym mieć w swoim mieście, bo to zawsze wygodniej. Hmmm napisałam "w swoim mieście" choć tak naprawdę jeszcze nie czuję, żeby było "moje", mieszkamy tu z mężem od 1,5 roku, tzn. ja, bo on od zawsze i tak jakoś jeszcze się nie przestawiłam :) ale pracujemy w większej miejscowości oddalonej o 15km od nas i tam chodziłam do lekarza wcześniej i dalej kontynuuję :) w każdym razie zachęcona wypowiedziami dziewczyn, że wcale nie muszę wybierać położnej z mojej przychodni rodzinnej zrobię małe śledztwo w internetach i zobaczę, która z pań położnych jest tutaj polecana :) a jutro w teren dowiadywać się jak to mówią 'łopatologicznie" co się z czym je :)
 
Lap_ciuch, do mnie położna po porodach przychodziła tak ze 4 razy i tyle. A słyszałam, że przed porodem też się nam należy, żeby przyszła. Nie wiem w sumie po co !? Zbada np. tętno dzidziusia ? I gdzie to się załatwia !?
U mnie jest tak, że jeśli potrzebuje wizyty położnej to w przychodni dostaję numer tel i się umawiam. U mojej siostry to położna wpada informując dzień wcześniej i robi inspekcję warunków domowych.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny co do wózków to ostatnio czytałam, nie pamiętam gdzie, że jak kupuje się wózki 2w1, to powinny one mieć usztywniane siedzisko i możliwość położenia dziecko na płasko.

Ja miałam pożyczoną i tam siedzisko było materiałowe i przez to syn nie mógł siedzieć wyprostowany tylko tak w pałąk zgięty, zgarbiony. I się nie rozkladała na płasko. Ale na szczęście szybko kupiłam spacerowkę. I w niej wszystko jest ok.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry