reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Zgadzam się z Tobą - coś czuję, że będzie chłopak, ale jak by była dziewczynka to uszy przebijemy dopiero jak sama poprosi.

Gdybym tylko miała możliwość, to Stasia bym nie posyłała do komunii (tu sprawa jeszcze nie przesądzona, bo niewykluczone, że sam podejmie decyzję, że nie chce iść do komunii - klasę mają taką pół na pół wierząco-niewierzącą), a malucha z brzucha nawet bym nie chrzciła. Niestety mój Małżonek - nawet nie z przekonań własnych, ale żeby mieć spokój z bardzo-bardzo-wierzącą swoją stroną rodziny - nie widzi opcji nie chrzczenia dziecka...
No ja tez sie boje o to,bi moj Maz jest wierzacy tak jak nasze rodziny. Nie chcialabym,zeby ktos wywieral na nim a potem na mnie presje. Znam przypadek,gdzie dziecko zostalo ochrzczone bez wiedzy ojca,bo akurat on nie chcial chrzcic dziecka. Nie chcialabym,zeby mnie ktos postawil w takiej sytuacji. Ludzie musza nauczyc sie ze soba rozmawiac i dazyc do kompromisow.
 
reklama
Witam się
@K28 ja brałam po 4 paracetamole dziennie przez 2 tygodnie na początku ciąży. W pierwszej tez na początku wylądowałam na paracetamolu tylko łącznie to byl miesiąc po 3 razy dzienne. Paracetamol jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i dzieci.

Co do kolczyków w życiu bym nie przebiła malemu dziecku... i jeszcze u kosmetyczki? :o o zgrozo nigdy w życiu. Moja mam zostawiła mi ten wybór i jak poszłam do 1 klasy widziałam jak inne dziewczynki miałam to i ja chciałam wtedy to mama mnie zaprowadziła i przebilam. Siostra młodsza tez miała taki wybór tylko zrobiła duzo później niż ja bo bała się bólu.

Byliśmy dzisiaj u szwagierki a ona ma 5.5 miesięcznego synka. Mój maluch to go cały czas całuje przytula głaszcze po główce [emoji23] nawet jak go ten maluch pociągnął za włosy to nie zareagował a normalnie to by na robił afery o to [emoji23]
Mi dzisiaj Znajoma oddala swoje nie potrzebne spodnie ciążowe bo ja już w swoje się nie mieszcze [emoji23]

Zaczęła mnie swędziec skóra na brzuchu i czasmai mam wrażenie jakby mi pekala :/

U nas kindergeld wygląda trochę inaczej niż w De są progi wiekowe i najpierw dziecko dostaje 95 euro a ostatecznie jest to 250 euro. Najwyższa sumę dostaje coś koło 13-14 roku życia dokładnie nie pamiętam i z drugim dzieckiem wygląda to tak samo. A

A dziewczyny mieszkające poza Pl jak długo mieszkacie juz poza granocami Polski?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
No wlansie opinie sa podzielone na temat paracetamolu,czytalam ze najlepiej stosowac od 4m-ca,bo w pierwszym trymestrze moze powodowac wady rozwojowe u dziecka,zwieksza ryzyko astmy I ADHD. Dlatego kto bedzie wiedzial lepiej niz wy drogie mamy? Dziekuje,ze podzielilas sie ze mna swoim doswiadczeniem. Ja mieszkam w Irlandii ponad 5lat juz :)
 
No wlansie opinie sa podzielone na temat paracetamolu,czytalam ze najlepiej stosowac od 4m-ca,bo w pierwszym trymestrze moze powodowac wady rozwojowe u dziecka,zwieksza ryzyko astmy I ADHD. Dlatego kto bedzie wiedzial lepiej niz wy drogie mamy? Dziekuje,ze podzielilas sie ze mna swoim doswiadczeniem. Ja mieszkam w Irlandii ponad 5lat juz :)
Moj synek jest zdrowy jak ryba nie ma astmy ani ADHD. A z nim w ciąży miałam tak silne zapalenie nerek ze nie mogłam funkcjonować. A w tej ciąży poszły mi plecy nawet raz wylądowałam na pogotowiu bo ból mnie sprazlizowal byłam tez konsultowana wtedy z ginekologiem co mogę brać. Bo ból był taki ze nawet ręką noga czy głową nie mogłam ruszać a co dopiero cokolwiek robić.



Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nadrobić 80 stron graniczy z cudem. Ale się udało. ja nadal bez internetu
W czwartek miałam wizyte u lekarki. Z maleństwem wszystko dobrze. Gorzej ze mną.
Tsh 3.3. Biorę eutyrox tak jak większość z was. reszta badań ok. Musze się zapisać do endokrynologa i zrobić toxo.
Dodatkowo okazało się ze znowu mam infekcje. Oczywiście bez antybiotyku się nie obejdzie. W poprzedniej ciąży miałam trzy razy to świństwo a pod koniec jak robiłam wymaz to się okazało ze tez mi dodatnie wyszło i przed porodem dostałam antybiotyk wiec kolorowo nie było.
W środę mam genetyczne. Kolejna wizyta u prowadzącej 30 listopada a ze będzie juz wtedy 15 tc to może się dowiem jaka plec☺

Co do becikowego. Mi się wydaje ze dostaje się bez względu na dochód. ja jak składałam o becikowe dawałam im papiery o dochodzie bo do rodzinnego były potrzebne. mi dochód nie przekroczył 1922 chyba i dostałam drugie 1000. Nie pamiętam jaki jest próg do tego drugiego 1000 zł.
Lekarka wystawia zaświadczenie ze swojej karty w której ona pisze bo nie każdy lekarz wystawia kartę przed 10 tc wiec się nie martwcie na zapas.

Mi się wydaje ze będzie brany pod uwagę 2016 rok bo urodzić ie w maju/czerwcu. A okres świadczeń jest od 1 października 2017 do 30 września 2018.

A Kosiniakowe należy się nie pracującym. Ale czytałam ze jak się złoży o becikowe to nie można już o kosiniakowe.

Piszecie o kolczykach. ja miałam uszy przebijane w gimnazjum. ale jak widzę jak matki idą z malutkimi (2-3 miesiecznymi) dziewczynkami w wózkach i te maleństwa mają przeklute uszka to nie wiem czy się śmiać czy płakać. moja Chrześnica ma prawie 5 lat i jakoś chodzi bez przeklutych uszow.

@Eliza91 przykro mi. Trzymaj się.
Witam nowe mamusie.

ps. Ja rocznik 91.

@kasiaa12 tak jak pisałam wcześniej - do becikowego jest granica dochodu 1922zł netto na osobę w rodzinie. To drugie "becikowe" to dodatek do rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Tam kryteria to coś koło 500-600zł na osobę.

I becikowe nie koliduje z kosiniakowym. To dwie różne sprawy i tak naprawdę, jeśli ktoś ma niski dochód w rodzinie i łapie się na rodzinne, a nie pracuje to przysługuje mu kosiniakowe, becikowe, rodzinne, dodatek do rodzinnego i 500+.
 
Dziewczynki, pisze w sumie na prośbe mojego męża, który był święcie przekonany, że jak będę w ciąży będę jadła dwa razy więcej, a tymczasem jem normalnie - tyle co przed ciążą. uspokójcie go proszę ;)
Widzę że twój to taki znawca jak mój ...[emoji12]

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moj synek jest zdrowy jak ryba nie ma astmy ani ADHD. A z nim w ciąży miałam tak silne zapalenie nerek ze nie mogłam funkcjonować. A w tej ciąży poszły mi plecy nawet raz wylądowałam na pogotowiu bo ból mnie sprazlizowal byłam tez konsultowana wtedy z ginekologiem co mogę brać. Bo ból był taki ze nawet ręką noga czy głową nie mogłam ruszać a co dopiero cokolwiek robić.



Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Dziekuje,ze sie ze mna tym podzielilas.
 
Dziewczyny niedawno wróciłam z pracy ...prawdopodobnie był to mój ostatni raz ... O ile nie załatwię zwolnienia ...I przyznaję się ze na kolację zjadłam talerz ziemniaków w śmietanie z cebulą...masakra cały dzień mi się marzyło...ach te smaki ...A teraz się odbija...ale warto było[emoji13]

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi lekarz mówil, że na prenatalne nie trzeba być na czczo. Ja mam dopiero 15.12 prenatalne.
Dokładnie, czemu ja jako pracująca mam dostawać 80% na macierzyńskim. Chore to jest. To już lepiej brać te kosinkowe 1000 zl. Bo mi z 80% wątpię żeby wyszło 1000 zł :(
Masakra. Nasz jedyny plus to Kindergeld będzie już na dwójkę, bo mąż pracuje w Niemczech. Tym nadrobię moją psią wypłatę :)
Będąc na macierzyńskim masz dwie opcje: albo przez cały okres 80%, albo najpierw 100%, a drugie pół roku 60%.
I wtedy robisz tak: pierwsze pół roku wybierasz 100%, a później jak będziesz dostawać 60% będą musieli dopłacić Ci do tego 1000 zł :)
Ja tak zamierzam pokombinować, żeby załapać sie na 500+ na pierwsze dziecko. Tylko zależy, jaką mi średnią na macierzyńskim wyliczą.
 
Dziewczyny niedawno wróciłam z pracy ...prawdopodobnie był to mój ostatni raz ... O ile nie załatwię zwolnienia ...I przyznaję się ze na kolację zjadłam talerz ziemniaków w śmietanie z cebulą...masakra cały dzień mi się marzyło...ach te smaki ...A teraz się odbija...ale warto było[emoji13]

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom

O kurka, Justynka, co się w pracy stało?

O Jezu ale mi podsmażanymi ziemniakami zapachniało :D
 
reklama
Ale często teraz tak mam, że ktoś mówi o jakimś jedzeniu i automatycznie mi się zachciewa :D Jak teraz tych ziemniaczków......
 
Do góry