reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Co do karmienia piersią to ja jestem zdania że jak kobieta decyduje się na dziecko to powinna mu dać to co najlepsze, a najlepsze dla małego człowiek jest mleko matki.
Każde inne jest jednak sztuczne, mleko krowie powinno być dla cielaków.
Prócz przypadków oczywiście, gdy kobieta nie może z różnych powodów karmić...
Ale gdy nie ma przeciwwskazań i pokarm jest, to jednak powinno się robić wszystko, żeby karmić naturalnie.
Niestety lekarze dalej żyją w czasach boomu na mm, a matki nieświadomie wieżą że mleko modyfikowane jest tak samo dobre jak mleko matki, wierzą w kampanię reklamowe.
A kiedy zagłębimy się w tym temacie to jednak wychodzi że nawet w jednej setnej tak nie jest.
Kp jest nie ocenione dla matki i dziecka, więc ja świadomie bym z tego nie zrezygnowała.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, ale miło byc chwaloną, dziękuję. Było cieżko, ale sie udało. Uważam, ze kp to jedno z najwspanialszych doznań w życiu. Nie potępiam mam, ktore z wyboru karmią butelką, każdy robi jak uważa, lecz nigdy tego nie zrozumiem wlasnie dlatego, ze uważam, iż kp jest piękne :)
Ja też tak uważam - niesamowita bliskość z maleństwem :) No i nie do przecenienia fakt, że picie maluch ma zawsze świeże, w dobrej temperaturze i zawsze ma się przy sobie :D

Jeju, wg ostatniego USG jestem już w 11+5, co znaczy że w sobotę zaczynam 13 tydzień! Niesamowicie szybko ten czas leci - jeszcze chwilka i będziemy te nasze bąbelki miały przy sobie (tfu tfu!) :D
 
Co do karmienia piersią to ja jestem zdania że jak kobieta decyduje się na dziecko to powinna mu dać to co najlepsze, a najlepsze dla małego człowiek jest mleko matki.
Każde inne jest jednak sztuczne, mleko krowie powinno być dla cielaków.
Prócz przypadków oczywiście, gdy kobieta nie może z różnych powodów karmić...
Ale gdy nie ma przeciwwskazań i pokarm jest, to jednak powinno się robić wszystko, żeby karmić naturalnie.
Niestety lekarze dalej żyją w czasach boomu na mm, a matki nieświadomie wieżą że mleko modyfikowane jest tak samo dobre jak mleko matki, wierzą w kampanię reklamowe.
A kiedy zagłębimy się w tym temacie to jednak wychodzi że nawet w jednej setnej tak nie jest.
Kp jest nie ocenione dla matki i dziecka, więc ja świadomie bym z tego nie zrezygnowała.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

Zgadzam się z Tobą w 100% :) szczególnie, że sztuczna mieszanka (z przekonania nie używam określenia mleko modyfikowane bo ten biały proszek to sztucznie modyfikowne cóś) zawiera w składzie chociażby kancerogenny olej palmowy. My go unikamy dorośli, a dzieciom wciskają go od malutkiego.
 
A jesteś już zapisana na termin? Kt masz tydzień ciąży przypomnij mi.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Wg om (14.9) dzisiaj zaczynam 9 tydzien(8+1).
Kartę ciazy założył mi 27.10 i wpisał 5 tydzień bo jeszcze serducha ani zarodka nie było.
Dzwoniłam tam to mi powiedziała że za wcześnie i jak bede w 10tyg to mam dzwonić i na koniec 12yyg mnie zapisze, będzie to ok 8.12 mysle

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wg om (14.9) dzisiaj zaczynam 9 tydzien(8+1).
Kartę ciazy założył mi 27.10 i wpisał 5 tydzień bo jeszcze serducha ani zarodka nie było.
Dzwoniłam tam to mi powiedziała że za wcześnie i jak bede w 10tyg to mam dzwonić i na koniec 12yyg mnie zapisze, będzie to ok 8.12 mysle

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja w sobotę zaczynam 11t. Dzwoniłam wczoraj i wizytę mam 28.11, u tego dr u kt chciałam. Mogę Ci go polecić, jest bardzo fajny, a dlatego drukuje więcej zdjęć niż ten ich cały szef;) Wiem bo mam porównanie od kilku osób...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja w sobotę zaczynam 11t. Dzwoniłam wczoraj i wizytę mam 28.11, u tego dr u kt chciałam. Mogę Ci go polecić, jest bardzo fajny, a dlatego drukuje więcej zdjęć niż ten ich cały szef;) Wiem bo mam porównanie od kilku osób...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Moglabys podać nazwisko?
Chętnie przyjmę więcej zdjęć [emoji7][emoji16]
I wybiorę się do niego.
Robisz ten pappa? Ja się ma tym nie znam, jestem młoda, nie mam w rodzinie osób chorych czy z jakimiś niepelnosprawnosciami, nigdy nie poronilam... lekarz nic nie wspominał o tych genetycznych, jedynie to o nich czytałam i mamaginekolog poleca wszystkim to usg + pappa właśnie że warto wydać te 200zl bo oba badania dają lepsze wyniki, tzn chodzi o skuteczność

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry