reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ps . słyszeliście że w Hiszpani diete rozszerza sie os cytrusów??? A u nas sa po roku;) taka ciekawostka

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Zależy jak dieta jest rozszerzana jeśli od papek i to po 4 msc to zalecenia były bardziej restrykcyjne co do cytrusów, glutenu jajek itp..
Najnowsze zalecenia i badania mówią o tym że dietę powie no ale rozszerzać po 6sc (bo wcześniej układ pokarmowy nie jest na to gotowy), oraz o tym, że do ukończenia 1 roku życia dziecko powinno spróbować wszystkiego tego co je się w domu ( z ograniczeniem miedzy innymi soli, cukru i smażonych pokarmów).
Badania dowodzą też, że opóźnienie wprowadzenia alergenów wcale nie wyklucza ich pojawieniu się..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moja mala jadla juz miod przyja sie mleko tez. Wiec nie ma co narzekać. A znam dziewczyny których dzieci mialy rewolucje po ziemniaku czy marchwi

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam 21.06 wg ost. miesiączki:) choć owu baaaaardzo późno więc nastawiam się na późniejszy termin :)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiesz na temat latania to jest tak - ile ludzi tyle opinii - :) ja tez czytalam o tym bo tez mieszkam w anglii i chcialam wrocic ze wzgledu na wizyte u ginekologa, bo tutaj to jest tragedia jakas bo nawet bhcg nie moge zrobic...
Możesz betę zrobić prywatnie(już się wszystkiego dowiedzialam) .Tak naprawdę to możesz wszystko prywatnie tak jak w pl. Badania.usg co tydzień itp....tylko czy jest potrzebą popadać w taka paranoje .

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja mala jadla juz miod przyja sie mleko tez. Wiec nie ma co narzekać. A znam dziewczyny których dzieci mialy rewolucje po ziemniaku czy marchwi

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Moja Ewka była taj dzielnym alergikiem że miała uczulenie po marchewkę.jablku.ziemniaku. czekolady nie jadła do 5 roku.to był kosmos ż nią.na szczęście wyrosla[emoji1]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A gdzie bete? Ja tylko wiedzialam ze trzeba isc do GP pozniej ona daje polozna a badania robia dosyc pozno. Jak szukalam kolo mojego miasta to nigdzie nie ma czegos takiego tylko czytalam o klinice w Londynie. Ja staram sie nie popadac w paranoje dlatego chcialam poczekac az moj lekarz wroci z urlopu i wtedy pojsc. :)
 
A gdzie bete? Ja tylko wiedzialam ze trzeba isc do GP pozniej ona daje polozna a badania robia dosyc pozno. Jak szukalam kolo mojego miasta to nigdzie nie ma czegos takiego tylko czytalam o klinice w Londynie. Ja staram sie nie popadac w paranoje dlatego chcialam poczekac az moj lekarz wroci z urlopu i wtedy pojsc. :)
Musisz na necie poszukać prywatnej kliniki w swojej okolicy(angielskiej.w polskiej pewnie też zrobisz.ja szukałam ang bo polska jest strasznie daleko ode mnie) i tam zrobisz badania ż krwi prywatnie jakie tylko chcesz. Ja u siebie znalazłam klinikę która zajmuje się prowadzeniem ciąży od samego początku.robia usg od 6 tyg i "ratują "jak jest potrzeba. No tyle że to prywatnie i pewnie sobie wyobrażasz jakie koszta.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny,
wczoraj poszłam do pracy żeby wszystko skontrolować i zobaczyć jak pracownicy sobie radzą i czułam się całkiem dobrze, nawet wróciłam taka zadowolona że wyszłam z tego łóżka, że nic mnie nie boli.
Byłam w świetnym humorze i obiecałam sobie że będę wychodzić bo zwariuje.
A dziś rano wstałam, z bólem głowy...koło 11 zaczęłam wymiotować. I mam pytanie do Was, jak zaczęłyście wymiotować to było to jakieś regularne? Tzn. np. codziennie? O tej samej porze? Bo jeszcze biorę pod uwagę zatrucie i zastanawiam się czy to się powtórzy....
Piłam dziś sok pomarańczowy 100%, był już trochę otwarty ale cały czas w lodówce, w smaku i po zapachu ok. Zagryzłam go Danio, ale wiadomo w ciąży już gorsze mieszanki jadłam i żyłam :)
Teraz jest już ok, wypiłam mięte i chyba mi przeszło.
 
reklama
Zależy jak dieta jest rozszerzana jeśli od papek i to po 4 msc to zalecenia były bardziej restrykcyjne co do cytrusów, glutenu jajek itp..
Najnowsze zalecenia i badania mówią o tym że dietę powie no ale rozszerzać po 6sc (bo wcześniej układ pokarmowy nie jest na to gotowy), oraz o tym, że do ukończenia 1 roku życia dziecko powinno spróbować wszystkiego tego co je się w domu ( z ograniczeniem miedzy innymi soli, cukru i smażonych pokarmów).
Badania dowodzą też, że opóźnienie wprowadzenia alergenów wcale nie wyklucza ich pojawieniu się..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

Moja młodsza dietę miała rozszerzaną od 9 miesiąca, a i tak orzez pierwsze 2l3 lata reagowała na mleko krowie. Ja mogłam je pić i nie reagowała, mogło być w naleśnikach, jadła też przetwory, ale nie mogła zwykłego krowiego. Dopiero jak skończyła mniej więcej 4 lata zaczęła je pić i nic jej nie było. Tuż przed tym przez pół roku nie chciała żadnego nabiału. Od piersi odstawiała się powoli, po ostatnim karmieniu z dnia na dzień odmówiła jogurtów, serków, wszystkiego mlecznego. A niecałe pół roku później na wakacjach tak po prostu kazała kupić sobie Piątusia i nalać szklankę mleka. I to w dniu 4 urodzin :)
 
Do góry