reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

No to położna wprowadziła Cię w błąd ;) Tutaj masz wytyczne - klik - strona 32, jasno precyzujące, że żeby grupa krwi była potwierdzina musi pochodzić z dwóch niezależnych pobrań - więc nawet jak pod wynikiem podpisze się/sprawdzi go 10 osób to do tego żeby był wynikiem potwierdzonym (umożliwiającym ew. przetoczenie krwi) potrzeba drugiego oznaczenia :)
Powiem szczerze - nie chce mi się tego czytać ;)
Może do naszego szpitala te wytyczne jeszcze nie doszły? I każda ciężarna musi mieć te dwa wyniki?
 
reklama
Cześć dziewczyny ;) Jestem tu nowa, czy mogę do Was dołączyć ?
Termin na 21 czerwca, to moje drugie maleństwo. W domku mam już córeczkę w sierpniu będzie miała 7 lat. Jestem Nikola i pochodzę z Zabrza ;)
Od 9 tyg ciąży jestem na zwolnieniu, ponieważ miałam straszne wymioty niepowściągliwe które męczą mnie do dzisiaj. Choć myślałam, że po 3 miesiącu to minie myliłam się. Chętnie dołączę i podyskutuje na ciekawe tematy ;)
 
możesz leżeć sobie na brzuchu? to Ty płaska jeszcze jesteś? :)
Ja mam duzy brzuch i mogę na nim jeszcze leżeć[emoji16]

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
A ja bym zrobila to tak. Wyslala bym listem poleconym priorytetowym za potwierdzeniem. Dostaniesz druk o nadaniu i jesli co odesla to idz do inspekcji pracy i złóż skargę. Ze pracodawca niechce przyjść zwolnienia od ciebie czy to osobiscie czy pisemnie. A mozesz zajść do firmy i poprosić o pisemne odmowienie przyjścia zwolnienia od ciebie.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Powiem Ci, że świnia z tego pracodawcy i wydaje mi się, że nie ma prawa odmowić przyjecia L4. Nie wiem jaki masz układ z przełożonym, ale z tego co piszesz nie jest raczej "przychylny" i choć straszenie szefa nie jest w moim stylu, to w takiej sytuacji postawilabym sprawę przed nim jasno. Slbo to przyjmnie albo zgłosisz do PIPu i do ZUSu, ze pracodawca odmawia przyjecia zwolnienia. Może zmieknie mu rurka? Co za cham..!

Ja chodzę prywatnie. Za każdą wizytę płace i za te USG genetyczne, połówkowe też. Ale za to wszelkie pozostałe badania robię w Enelmed. Mam wykupiony pakiet, płace 30 zł m-cznie i mam wszystkie badania za free. Łącznie z tymi poufnymi.

Dzięki temu sporo oszczędzam. Jakby tak za wszystko płacić, to naprawdę wychodzi strasznie dużo pieniędzy.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
A powiedz mi, bo ja tez do lekarza chodze prywatnie, ale mam z pracy opieke w Enelmedzie. Pierwsze badania robilam prywatnie i za nie placilam, teraz lekarka zlecala mi tylko mocz, wiec zawozilam go do swojej przychodni w rejonie i placilam pare groszy za to 1 badanie. Ale przede mna krzywa cukrowa i kolejna lista badań i pomyślałam, że bez sensu bede placic jak moge to zrobic w enelmedzie. I teraz nie wiem, czy umowic sie tam do ginekologa i po prostu poprosic go o skierowanie na te badania (wypisze tak po prostu jak nie jest moim lekarzem?), czy ściemnić że chce zmienić lekarza i wtedy skierowanie bedzie wypisywal juz "jako lekarz prowadzacy" nr2? :)
 
Cześć dziewczyny ;) Jestem tu nowa, czy mogę do Was dołączyć ?
Termin na 21 czerwca, to moje drugie maleństwo. W domku mam już córeczkę w sierpniu będzie miała 7 lat. Jestem Nikola i pochodzę z Zabrza ;)
Od 9 tyg ciąży jestem na zwolnieniu, ponieważ miałam straszne wymioty niepowściągliwe które męczą mnie do dzisiaj. Choć myślałam, że po 3 miesiącu to minie myliłam się. Chętnie dołączę i podyskutuje na ciekawe tematy ;)
Witaj :) Jest nas tu już trochę, ale im więcej tym lepiej :)
 
Dobra tylko za nienstawienie się w pracy moze dostac dyscyplinarke. Bo zwolnienia nie ma szef jej w pracy nie ma wymowienia nie ma wiec out z pracy. Wiec lepiej sie pospieszyć

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja rowniez place za wszytkie badania bez wyjatku. Ale to minus prowadZenia ciąży prywatnie a nie panstwowo gdzie kolejki kolosalne.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja też prowadzę ciążę prywatnie, ale mam pakie z pracy w Luxmedzie i po każdej wizycie idę na 5-minutową wizytę do lekarza z Luxmedu po skierowanie. Dzięki temu nie płacę za żadne badania :)
 
A powiedz mi, bo ja tez do lekarza chodze prywatnie, ale mam z pracy opieke w Enelmedzie. Pierwsze badania robilam prywatnie i za nie placilam, teraz lekarka zlecala mi tylko mocz, wiec zawozilam go do swojej przychodni w rejonie i placilam pare groszy za to 1 badanie. Ale przede mna krzywa cukrowa i kolejna lista badań i pomyślałam, że bez sensu bede placic jak moge to zrobic w enelmedzie. I teraz nie wiem, czy umowic sie tam do ginekologa i po prostu poprosic go o skierowanie na te badania (wypisze tak po prostu jak nie jest moim lekarzem?), czy ściemnić że chce zmienić lekarza i wtedy skierowanie bedzie wypisywal juz "jako lekarz prowadzacy" nr2? :)

W Enelmedzie przyjmą skierowanie od lekarza i placówki zewnętrznej. Nie robią z tym problemów. Ja mam zawsze skierowanie spoza Enelmed i jest ok. Od razu idziesz do punktu pobrań. Nie musisz nawet podchodzić do rejestracji.

Nie musisz mieć też u nich karty ciąży (tak jak jest to w Luxmed) i nie musisz chodzić do nich do gin.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny odczuwacie już skurcze przepowiadające? Mi dość często brzuch twardnieje i tak w sumie nie wiem kiedy zacząć się martwić.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry