reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Hej Wam :)

Ja też nie śpię ani nawet nie leżę na brzuchu, ale nigdy specjalnie tego nie lubiłam, a odkąd jestem w ciąży to jakoś tym bardziej mi to do głowy nie przyszło.

Piękna pogoda dzisiaj była, zrobiłam sobie długaśny spacer, a poza tym zabrałam się w końcu za porządkowanie papierów, dokumentów, rachunków itd.. Szczerze nienawidzę tego typu zajęć. Wolałabym chyba parę godzin łazienkę szorować niż grzebać się w tych papierzyskach. No, ale przynajmniej kupiłam sobie pierdylion jakże uroczych karteczek, spinaczy, pisaczków i innych tego typu pierdółek :D Następne w kolejce ( :cool2:) czekają ubrania, narzędzia i inne szpargały wymagające segregacji i wyrzucenia. Hmm wiosnę chyba poczułam :) a miejsce dla dziecięcych gadżetów bardzo się przyda :)
 
reklama
Dopóki nie miałam brzuszka to spałam tylko na brzuchu :) Teraz już najwygodniej mi się ułożyć na rogalu, ale i tak bywa, że budzę się w połowie na brzuchu :p
 
Witajcie dziewczyny :) ja tylko podczytuję niestety mam ogromny problem z pracodawcą. Pracodawca ma kilka punktów pracy (w trzech miastach) fizycznie każde nich odwiedza na zasadzie odebrania korespondencji. Mimo umówienia spotkania nie zjawia się na nim więc nie mam jak l4 dostarczyć osobiście. Ostatnie l4 wysłałam pocztą (polecony z potwierdzeniem odbioru) jednak teraz pracownicy zakazał odbierania takiego listu jesli będzie ode mnie czyli l4 do mnie wróci. Co zrobic? Czy ma prawo na cos takiego? Przeciez to swiadome utrudnianie
 
Witajcie dziewczyny :) ja tylko podczytuję niestety mam ogromny problem z pracodawcą. Pracodawca ma kilka punktów pracy (w trzech miastach) fizycznie każde nich odwiedza na zasadzie odebrania korespondencji. Mimo umówienia spotkania nie zjawia się na nim więc nie mam jak l4 dostarczyć osobiście. Ostatnie l4 wysłałam pocztą (polecony z potwierdzeniem odbioru) jednak teraz pracownicy zakazał odbierania takiego listu jesli będzie ode mnie czyli l4 do mnie wróci. Co zrobic? Czy ma prawo na cos takiego? Przeciez to swiadome utrudnianie
Skontaktuj się z jakimś prawnikiem, albo radcą prawnym.
 
Ja słyszałam że dopóki wygodnie, to można spać na brzuchu, nosić takie majtki i spodnie jakie tylko się chce. Ale ja od samego początku ciąży mam czuły brzuch, po prostu wszystko mi przeszkadza. Więc jak tylko minimalnie zaokraglil mi się bębenek to wskoczyłam w wielkie majtochy (tłumacze sobie że są urocze, takie trochę retro[emoji23]) i nie spałam na boku. Z drugiej strony odkąd czuję ruchy, mała zaczęła rządzić moimi pozycjami, bo straszna z niej panna rozpychalska [emoji2] nie mogę nawet trochę podkurczyć nóg, nawet, ku rozpaczy mojego kota, nie mogę mu pozwolić leżeć na brzuchu bo mała w mgnieniu oka urządza taki kick-boxing że nie sposób to pomylić z niczym innym, od razu widać że jest niezadowolona. Więc nie, absolutnie nie śpię na brzuchu [emoji6]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
ADA87, ja też zawsze spałam na brzuchu i jeszcze niedawno tak sobie leżałam, bo uwielbiam, a już 20 tydzień. Maluszek daje mi jednak znać, że mam zmienić pozycję, więc myślę, że Tobie też :D
 
Tak was czytam.i chyba też w końcu pójdę zorientowac się o położną i szkole rodzenia :-)

A tak z innej beczki. Myślę iść jutro zrobić krzywa cukrowa i toxo. Ma te dwa badanie w jeden dzień zrobić?
 
Witajcie dziewczyny :) ja tylko podczytuję niestety mam ogromny problem z pracodawcą. Pracodawca ma kilka punktów pracy (w trzech miastach) fizycznie każde nich odwiedza na zasadzie odebrania korespondencji. Mimo umówienia spotkania nie zjawia się na nim więc nie mam jak l4 dostarczyć osobiście. Ostatnie l4 wysłałam pocztą (polecony z potwierdzeniem odbioru) jednak teraz pracownicy zakazał odbierania takiego listu jesli będzie ode mnie czyli l4 do mnie wróci. Co zrobic? Czy ma prawo na cos takiego? Przeciez to swiadome utrudnianie

Skoro on gra w ten sposób to niech Twoje zwolnienie wyśle np koleżanka. W sensie, żeby na kopercie nie było Twojego nazwiska. Kiedy już otworzą kopertę nie będą mogli jej odesłać i L4 będzie dostarczone. Skorzystaj też z bezpłatnej pomocy prawnej np PIPu. Można do nich zadzwonić i doradzą Ci przez telefon.
 
Tak was czytam.i chyba też w końcu pójdę zorientowac się o położną i szkole rodzenia :-)

A tak z innej beczki. Myślę iść jutro zrobić krzywa cukrowa i toxo. Ma te dwa badanie w jeden dzień zrobić?
ja przy okazji krzywej cukrowej robiłam też inne badania z krwi i nic pielęgniarka nie mówiła, że nie można
 
reklama
A czy któraś z dziewczyn jest z opieki prywatnej, tj. Luxmed, Medicover i orientuje się jak wtedy wygląda kwestia położnej? Czy muszę zapisać się do przychodni na NFZ, żeby takową opiekę mieć? Już nawet nie pamiętam w jakiej przychodni jestem zapisana :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

Korzystam z Luxmedu. Teraz przed wizytą u lekarza mam wizytę u położnej, która wpisuje mi w kartę ciąży wyniki badań, mierzy mi ciśnienie i wpisuje wagę. Później również można korzystać w położnej, możnaa też złożyć do Luxmedy deklaracje NFZ i wtedy przychodzi typowo na NFZ.:)
 
Do góry