reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dla mnie rogal do spania to super sprawa, fakt zajmuje sporo miejsca w łóżku, ale przytulam się do niego częściej niż do męża :D teraz często bolą mnie plecy lub tyłek to na lewym boku sobie można nogę zarzucić i wszystko się jakoś rozluźnia. A czasem leżę na prawym to wtedy poduchę mam za plecami do podparcia. tylko też tak jak któraś napisała zdarza się że brzuch mi twardnieje tak samo jak na plecach leżę. Więc chyba ciało samo da sygnał jakby jakaś pozycja była nieodpowiednia.
Co do samopoczucia to u mnie od tego 5mc jest znaczna poprawa, normalna aktywność nie sprawia mi problemu i po prostu chce mi się robić różne rzeczy, o tyle już samo stanie np w kolejce czy przebywanie w dusznych miejscach to tragedia.
Wywoływanie zdjęć-super, ja się zebrałam przed końcem roku i wywołałam 300 zdjęć z jakiś 3 lat. Polecam na allegro wywoływanie bo jest tanio i szybko i jak się wgrywa do programu to od razu widać czy dane zdjęcie się nadaje czy ma za słabą jakość.
 
reklama
Ja też śpię z rogalem i w końcu nie budzi mnie w nocy ból pleców więc myślę że to jego zasługą. Ja odkąd pamiętam zawsze zasypialam na brzuchu i zastanawiałam się jak to będzie w ciąży. Ale mniej więcej od grudnia jakoś sama z siebie zaczęłam zasypiam na lewym boku. Teraz jak śpię od początku roku z rogalem to jest mi łatwiej i wygodniej spać na jednym czy drugim boku, czasami na plecach lub delikatnie na połowie brzucha ale wtedy najczęściej to się dla malucha nie podoba i daje mi o tym szybko znać :-)
Musze tez sobie go kupic w koncu:0

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Kość ogonowa też mnie czasem pobolewa, ale to właśnie jak długo chodzę, stoję itp. Mówiłam lekarzowi o tym, powiedział mi, że to normalne :huh: że teraz macica jest na tej wysokości i dlatego jest nacisk, że jak przesunie się wyżej to powinien ból minąć...
To chyba nie spojenie łonowe, bo mnie bolą jakby kości biodrowe.
 
Ja zaczęłam wybierać zdjęcia od początku znajomości z mężem. Ale się poddałam. Tyle tego jest, że chyba musiałabym mieć oddzielną szafę na albumy. My bardzo dużo jeździmy. Np w pl góry co roku i stamtąd z każdej wycieczki po 3-5 tys zdj [emoji28]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kość ogonowa też mnie czasem pobolewa, ale to właśnie jak długo chodzę, stoję itp. Mówiłam lekarzowi o tym, powiedział mi, że to normalne :huh: że teraz macica jest na tej wysokości i dlatego jest nacisk, że jak przesunie się wyżej to powinien ból minąć...
To chyba nie spojenie łonowe, bo mnie bolą jakby kości biodrowe.
Też mam taki ból właśnie kości biodrowych, wydaje mi się że jak długo na jednym boku to wtedy bo jak się trochę położę na plecach tak 'rozprostuje' miednicę to nie boli. Ale ogólnie rzecz biorąc spanie z rogalem sprawiło , że dużo rzadziej mniej to boli. Bo tu jedna nogę zarzucę tak, tu tak, tu się obrócę, jeszcze inaczej tak że miednica nie jest jakby ułożona cały czas w ten sam sposób. No tak mi się wydaje przynajmniej ;)

Ogólnie co do samopoczucia to czuje się ostatnio naprawdę bardzo dobrze :) Oby było tak jak najdłużej :)
 
Ile razy ja już zabierałam się za te fotoksiążki... W końcu wywołałam trochę zdjęć, ale później stwierdziłam, że to bez sensu bo jest ich tyle, że musiałabym się zaopatrzyć w dodatkowy regał.
 
moją tradycją jest robienie fotoksiążki z wakacji, co jakiś czas robię nowe do ramek, a reszta zdjęć jest magazynowana na oddzielnym dysku :)

rogala do spania też sobie chwalę, sprawdza się też przy czytaniu książek :)
 
a co do samopoczucia to u mnie nienajgorzej :) - drugą i tą ciążę lepiej znoszę niż pierwszą, a byłam wtedy 9 lat młodsza ;) jedyne co to teraz bardziej chyba humorzasta jestem :p no i w takie dni jak dziś, kiedy smog szaleje to niestety, ale nie ma mowy o dobrym samopoczuciu. wyszłam tylko na chwilę, a dopóki nie wróciłam do domu, to myślałam, że się uduszę, tak mi tchu brakowało...
 
reklama
Pati jakieś ekspresowe to badanie..[emoji50]

Też się zdziwiłam, jak tu niektóre dziewczyny pisały że siedziały po pół godziny, ale ta lekarka ma ten certyfikat więc jest chyba "sprawdzona". Wszystkie narządy sprawdziła,mam wszystko na papierze że rozwija się prawidłowo więc jestem spokojna. Z resztą jutro jadę do swojego lekarza i może też rzuci okiem.

Rozglądam się za rogalem do spania, fajny wydaje się ten Fiki Miki - poduszka fikuszka;) potem służy do karmienia i do dziecka jako taki kokon.
 
Do góry