reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

1516395149-09edd706fc714db5-aaaaaa.jpeg


Nasza Wiktoria :*

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Literówka posze na tel wybaczcie.
My mamy dwa psiaki tysona i zuzka. Rasa staffik i york.
3 lata i 9 lat.
Ale jak przyjedziemy z młodym do domu to mąż musi psy wyprowadzić z domu wtedy wchodzę ja z młodym i on z psami. Zasada terytorium one wtedy wchodzą na jego a nie mlody na ich .
W sumie to bardzo mądre wydaje się :-)
 
My mamy 9 miesięczną kotkę ale nadal zachowuje się jak mały kociak, bo w sumie to nadal kociak ;) Jedno co to jest bardzo karna - jak wejdzie na stół (ehh, wie że nie wolno) i się tylko powie NIE! to od razu zeskakuje, miałknie urażona, ale już nie próbuje kolejny raz wejść - oczywiście do czasu ;) Mam nadzieję, że nie będzie wchodziła do dziecięcego łóżeczka, ale to czas pokaże... Ona w ogóle jest bardzo specyficzna - śpi po równo z każdym z nas (migruje w czasie nocy :D), no, może najwięcej ze Stasiem, co ciekawe nawet jak on się kręci, przykrywa, odkrywa to zupełnie jej to nie przeszkadza! Jak położy na niej nogę to co najwyżej tak lekko żałośnie miałknie, na co on przez sen tę nogę zabiera - no pełna symbioza :D I jest fajnym kotem bo nigdy nikogo nie podrapała, nie ugryzła- czasem, na przykład przy obcinaniu pazurów, tak markuje gryzienie, ale zazwyczaj zęby nawet skóry nie dotkną i już się oddala, więc raczej jesteśmy spokojni o to jak będzie jak już się mała urodzi :)
 
Matko jak ja się brzydzę kotów. Ble :)
Lubię zwierzęta ale kota nigdy bym nie zaakceptowała w domu. U nas w domu zawsze był piesek jak byłam młodsza. Jak zdechła kochana nasza to już się nie zdecydowaliśmy na zwierzaka. To jest duży obowiązek. My lubimy podróżować i z psem to jest problem dlatego u siebie w domu nie będziemy mieć zwierząt.
 
My mamy 9 miesięczną kotkę ale nadal zachowuje się jak mały kociak, bo w sumie to nadal kociak ;) Jedno co to jest bardzo karna - jak wejdzie na stół (ehh, wie że nie wolno) i się tylko powie NIE! to od razu zeskakuje, miałknie urażona, ale już nie próbuje kolejny raz wejść - oczywiście do czasu ;) Mam nadzieję, że nie będzie wchodziła do dziecięcego łóżeczka, ale to czas pokaże... Ona w ogóle jest bardzo specyficzna - śpi po równo z każdym z nas (migruje w czasie nocy :D), no, może najwięcej ze Stasiem, co ciekawe nawet jak on się kręci, przykrywa, odkrywa to zupełnie jej to nie przeszkadza! Jak położy na niej nogę to co najwyżej tak lekko żałośnie miałknie, na co on przez sen tę nogę zabiera - no pełna symbioza :D I jest fajnym kotem bo nigdy nikogo nie podrapała, nie ugryzła- czasem, na przykład przy obcinaniu pazurów, tak markuje gryzienie, ale zazwyczaj zęby nawet skóry nie dotkną i już się oddala, więc raczej jesteśmy spokojni o to jak będzie jak już się mała urodzi :)
Mój kot też jest bardzo przyjazny i towarzyski, jak jest zabawa to bez pazurów i ewentualnie lekko chwyci zabkami, co innego jak się go wkurzy [emoji6] jest kochanym przytulasnym zwierzakiem i ja szczerze nie wyobrażam sobie mieszkac bez zwierzaka, tak pusto by mi było. I w marcu będzie miał 2 lata a mały wariat z niego [emoji16]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do zwierzaków, ja mam dwa psy: border collie 10 lat i kundelka 3 lata. Dużo razem robimy, to są psy sportowe, wiec dużo tez o tym czytam i byłam na seminarium "psy i dzieci pod jednym dachem". Najważniejsze to nie robić z dziecka super atrakcji, nie podbijać sztucznie zainteresowania psa, pozwolić poznać nowy zapach i nowe rytuały i zapewnić mu możliwie tyle samo zabawy, spacerów, wypoczynku i atrakcji, co do tej pory. Wiecie, ze nawet taka drobna rzecz jak mniejsza ilość snu (przy płaczącym dziecku nieunikniona) może wpłynąć na dobrostan psa i pogorszyć jego zachowanie? Albo tiutanie do dziecka, które trzymacie na rękach - weźcie misia, potiutajcie i zobaczcie, co na to pies - moje się jaraja jak banda debili. Ja wolę teraz usiąść i zastanowić się, czy zmieniamy jakieś psie zasady i juz te zmiany wprowadzić, niż potem układać życie na nowo z dzieckiem i psami.
I przepraszam, ale musze się odnieść do zabaw z psami. Dziecko siada na psa? Kładzie się na niego? Dla mnie to niedopuszczalne. Pies jest cierpliwy do czasu, mnie wystarcza historie o łagodnych zwierzakach, którym puściły nerwy, czytane w necie. Wole uniknąć tego u siebie w domu. Moje dziecko, tak jak dzieci mojego brata, będzie uczone szacunku do psów, zasad opieki, zabawy i odpowiedniego w ich towarzystwie zachowania, również tego, ze pies ma prawo w spokoju zjeść i odpocząć.


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
Matko jak ja się brzydzę kotów. Ble :)
Lubię zwierzęta ale kota nigdy bym nie zaakceptowała w domu. U nas w domu zawsze był piesek jak byłam młodsza. Jak zdechła kochana nasza to już się nie zdecydowaliśmy na zwierzaka. To jest duży obowiązek. My lubimy podróżować i z psem to jest problem dlatego u siebie w domu nie będziemy mieć zwierząt.

Ja miałam całe zycie zwierzaki w domu, psa, kota. Ale psa nie wyobrażam sobie w domu. Po pierwsze mieszkam w bloku, po drugi nie cierpię chodzić z psem na spacer ( już się nachodzilam u rodziców czy słońce czy deszcz pies musi się wybiegać ) A po trzecie kocham koty :D
Jestem typową kociarą :) Wszystkie bym do domu wzięła :D
@optima będzie dobrze, trzymam kciuki !
 
reklama
Ja miałam całe zycie zwierzaki w domu, psa, kota. Ale psa nie wyobrażam sobie w domu. Po pierwsze mieszkam w bloku, po drugi nie cierpię chodzić z psem na spacer ( już się nachodzilam u rodziców czy słońce czy deszcz pies musi się wybiegać ) A po trzecie kocham koty :D
Jestem typową kociarą :) Wszystkie bym do domu wzięła :D
@optima będzie dobrze, trzymam kciuki !

No ja mieszkam na wsi więc psy same biegały ale jakbym miała wychodzić z nim na spacer to bym se w łeb strzeliła. W mieszkaniu nie wyobrażam sobie psa. Kotów nie lubię więc problem z głowy. Krzywdy nigdy bym nie zrobiła ale jakby ktoś mi dał w prezencie kota (bo takie przypadki znam) to bym nie przyjęła "prezentu". Zwierzę w domu to jak członek rodziny, jak dziecko więc trzeba o nie dbać.
 
Do góry