reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Wiem :) ale pracodawca bardzo niechętnie i tak już na mnie patrzy, a co dopiero jakbym brała co chwilę wolne, ale od jutra biorę l4. Oczywiście nie zostawie stanowiska i do momentu znalezienia zastępstwa będę się pojawiać w pracy
A gdzie pracujesz jeśli moge zapytać? Albo w jakiej branży
 
reklama
Kasiaa12 ale to jest w ustawie po reformie. Może i nie ma napisane ale wam to przysługuje. Zmiany były wprowadzone w czerwcu 2017. Więc się domagaj, jak trzeba zagrażaj że zglosisz to ze tego nie przestrzegają.
 
Wiem :) ale pracodawca bardzo niechętnie i tak już na mnie patrzy, a co dopiero jakbym brała co chwilę wolne, ale od jutra biorę l4. Oczywiście nie zostawie stanowiska i do momentu znalezienia zastępstwa będę się pojawiać w pracy

no to już w ogóle bez sensu. L4 dostajesz z powodu niezdolności do pracy - jak więc zamierzasz do niej chodzić? Co więcej, w razie kontroli to pracodawca ma przechlapane, jeśli Ty będziesz pracować. Nie mówiąc już o rozpoczęciu naliczania dni do wypłaty świadczenia dokonywanej przez ZUS.
Zdecyduj się, albo możesz albo nie możesz pracować ;)
 
Ja mam +6kg i mam nadzieję że nie będzie tak dalej bo będę wyglądać jak prosiaczek :)
No to ja też :D Ja mam tak plus 4-6 kg ,zależy od dnia ;)
Jutro mam normalną wizytę u mojego gina. W zeszły czwartek oddawałam mocz na posiew i do dziś nie ma wyniku.... Może jutro przed wizytą się uda odebrać jesli już będzie. Liczę , że jutro będzie USG i dowiem się kto w środku ;) A jeśli nie to na 20 prenatalne połówkowe, aż sprawdziłam czy lekarz u którego będę miała ma ten certyfikat no i ma od 2013 roku także jestem spokojna. Więc za co zapłacę. Nie wiem jak u Was ale ja za te połówkowe będę płacić 350zł w 3D, jeśli chcę filmik to dodatkowo płatne 30 zł....
Czekam z kupowaniem ciuszków itp do tych połówkowych potem rozpoczynam zakupowe szaleństwa :p chociaż i tak co tak szaleć nie będzie co bo będę miała tyle rzeczy po rodzinnych dzieciach żę hohoh ;)
 
Ja też już mam 4 kg na plusie, ale w poprzednich ciążąch było podobnie, więc się nie przejmuję.
Ja mam prenatalne połówkowe 5 stycznia. Boję się jakoś tych badań bo synek urodził się z wadą serca i boję się powtórki. Potem czeka mnie badanie echo serca to już w ogóle chyba padnę na zawał. I jeszcze to łożysko nieszczęsne nisko ułożone. Oby się podniosło bo depresji dostaje.
A masz jakieś dolegliwosci związane z tym łożyskiem? Dlaczego tak się martwisz?
 
No to ja też :D Ja mam tak plus 4-6 kg ,zależy od dnia ;)
Jutro mam normalną wizytę u mojego gina. W zeszły czwartek oddawałam mocz na posiew i do dziś nie ma wyniku.... Może jutro przed wizytą się uda odebrać jesli już będzie. Liczę , że jutro będzie USG i dowiem się kto w środku ;) A jeśli nie to na 20 prenatalne połówkowe, aż sprawdziłam czy lekarz u którego będę miała ma ten certyfikat no i ma od 2013 roku także jestem spokojna. Więc za co zapłacę. Nie wiem jak u Was ale ja za te połówkowe będę płacić 350zł w 3D, jeśli chcę filmik to dodatkowo płatne 30 zł....
Czekam z kupowaniem ciuszków itp do tych połówkowych potem rozpoczynam zakupowe szaleństwa [emoji14] chociaż i tak co tak szaleć nie będzie co bo będę miała tyle rzeczy po rodzinnych dzieciach żę hohoh ;)
U nas takie ceny Link do: Cennik - Sonomedico - Gabinet Ginekologiczny.

A ja jednak na połówkowe też dostanę skierowanie..

Głowa mnie coś boli..[emoji20]
 
Czy to ze przytylam tylko 0,5 kg będąc w 18 tc to normalnr? W poprzedniej miałam ponad 2 kg w tym czasie. Trochę mnie to martwi jak czytam ze wy od 4do 6 więcej. Lekarka nawet zwróciła uwagę na to ze tak mało przybralam przez święta.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Wazne jest czy dziecko będzie prawidłowo przybierać na wadze. Byłam świadkiem jak dziewczyna w 35tc miala dziecko 1,5 kg tylko.
 
reklama
Ja mam 3 kg na plusie.
Połówkowe 19.01. i potem echo serca też, wiec będziemy się tym stresować we dwie.
Mam opiekę w Medicover, ale zdecydowałam się zrobić połówkowe w szpitalu, gdzie miałam biopsje. Lekarzy jest dwoje: guru Roszkowski i genetyk. Na NFZ, wiec bezpłatnie.
Muszę mieć skierowanie, wiecie może, czy wystarczy z Medicoveru, czy muszę mieć z NFZ?
 
Do góry