reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Kłania się 91 w pierwszej ciąży ;)

Co do suplementów mi lekarz powiedział, że wyszły jakieś nowe badania, z których wynika, że powinno się DHA suplementowac jak najwcześniej. Za jego rada biorę więc od 7 tygodnia tabletki Mama DHA Premium Plus (co za nazwa xD)
Wygodne to jest bo i wit D2000, I jod i kwas foliowy więc przynajmniej lykam tylko te
To już się poprawiam mamy roczniki 91-81 [emoji12]

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hejka. Ja na razie nic nie łykam oprócz kwasu foliowego i wit.D3. Z objawów to zmniejszyły mi się mdłości ale za to mam to uczucie połknięcia wielkiego kamienia w całości. W pracy ciężko mi stać prosto bo żołądek ciągnie w dół i boli.:baffled:
 
Kłania się 91 w pierwszej ciąży ;)

Co do suplementów mi lekarz powiedział, że wyszły jakieś nowe badania, z których wynika, że powinno się DHA suplementowac jak najwcześniej. Za jego rada biorę więc od 7 tygodnia tabletki Mama DHA Premium Plus (co za nazwa xD)
Wygodne to jest bo i wit D2000, I jod i kwas foliowy więc przynajmniej lykam tylko te
Mi endokrynolog o nich mówiła że właśnie tam jest tylko kwas foliowy,Wit d,jod i dha.nic więcej nie potrzeba.teraz lykam summavit d bo dostałam próbkę 15kapsułek od gin a potem chyba te mama dha kupie.
 
Też mam tak z tym zoladkiem ...wieczorem w pracy już chodzę zgarbiona[emoji20]

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też rocznik 84 i trzecie dziecię :)
Co do witamin - powiem szczerze, że jestem w szoku, że obecnie lekarze zalecają łykanie zestawu już w pierwszym trymestrze! W poprzednich ciążach wspominali o nich dopiero gdzieś w drugim. Ja sama w pierwszej ciąży kupiłam jedną paczkę i męczyłam ją. W drugiej już nic nie łykałam, wyniki zawsze miałam bardzo dobre. Dzieci rodziłam małe. Teraz też nie zamierzam nic dodatkowego łykać. Biorę kwas foliowy, jak mi się przypomni wit. D i piję herbatę z dodatkiem wit. C dla smaku.
Jestem za zróżnicowaną dietą, bo prawda jest taka, że te sztuczne suplementy wchłaniają się w znikomych ilościach. Czytałam kiedyś artykuł o pewnym badaniu (niestety nie podam źródła). Wzięli dwie grupy kontrolne - jedna odżywiała się w zdrowy, różnorodny sposób. Druga suplemetowała się różnymi witaminami. Wynik był taki, że pierwsza grupa nie tylko miała lepsze wyniki, ale też wydała mniej pieniędzy ;)
Też słyszałam stwierdzenie, że po witaminach rodzą się duże dzieci. I coś może w tym jest - ręka w górę, która z Was urodziła się z masą powyżej 4 kg. A dzisiaj to prawie norma ;)
To i ja dopisuję się jako rocznik 1984, ciąża druga :)
W kwestii witamin: w pierwszej ciąży faszerowałam się tym co zalecano (femibion, potem feminatal plus cała masa innych suplementów) i Staś urodził się końcem 40 tygodnia i ważył 2800g przy 57cm długości - więc reguł nie ma ;)

U mnie w pacy też jest coraz trudniej, bo robota jest w miarę stała (określona ilość zabiegów codziennie), a osób do pracy ubywa: miesiąc przede mną koleżanka poszła na zwolnienie ciążowe, potem ja powiedziałam o ciąży (ale pracuję), a dziś kolejna koleżanka przekazała wszystkim dobrą nowinę ;) Więc szef - oczywiście nie pokazuje tego po sobie - ale pewnie zachwycony nie jest :D
 
Co do witamin to moja gin na początku tylko kwas foliowy zaleca.
A magnez to w1szej ciąży zalecała mi slowmag bo ma opóźnione wchłanianie.

Współczuję nieciekawych sytuacji w pracy...


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie u nas też witaminy dla ciężarówek zawierają Wit A (te z którymi się spotkałam) a nadmiar może powodować wady u dzidziusia. Ja staram się nawet pasztet ograniczać choć bardzo lubię bo wątróbka ma dużo wit.A
 
reklama
Cześć dziewczyny,

ja jestem rocznikiem '85 ciąża trzecia :)

w poprzednich dwóch ciążach ginekolog raczej odradzała dodatkowe witaminy w pierwszym trymestrze. oczywiście przy prawidłowej morfologii. Teraz zmieniłam lekarza i ten zalecił witaminy, ale że morfologię póki co mam dobrą to je sobie odpuściłam. Od drugiego trymestru będę brać standardowo.

@TamiSu skoro tak się stresujesz to wyślij im zwolnienie i zaświadczenie o ciąży pocztą. Ja tak zrobiłam. Też miałam nieprzyjemności ze swoim pracodawcą i postanowiłam, że więcej sobie nie będę psuć nerwów i wszystko wysyłam pocztą, a mailowo ich o tym informuję.
 
Do góry