reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Co do tych kąpieli magnezowych są różne opinie....Jak ktoś widzi poprawę to ok ja chyba dla pewności wolę tabletki ...

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
@agakomo do wanny z ciepłą wodą wsypuję około szklankę chlorku magnezu. Siedzę sobie w tej wodzie dopóki nie wystygnie.

@JustYs21 ja mam w planach iść na zwolnienie od kwietnia, a prawdopodobnie od marca będzie zatrudniony ktoś na 1,5 roku na zastępstwo. Z tym, że ta osoba dostanie mniej więcej 60-70% mojej pensji - wszelkie odpowiedzialności biorą na siebie moje koleżanki.
 
Ja też rocznik 84 i trzecie dziecię :)

Co do witamin - powiem szczerze, że jestem w szoku, że obecnie lekarze zalecają łykanie zestawu już w pierwszym trymestrze! W poprzednich ciążach wspominali o nich dopiero gdzieś w drugim. Ja sama w pierwszej ciąży kupiłam jedną paczkę i męczyłam ją. W drugiej już nic nie łykałam, wyniki zawsze miałam bardzo dobre. Dzieci rodziłam małe. Teraz też nie zamierzam nic dodatkowego łykać. Biorę kwas foliowy, jak mi się przypomni wit. D i piję herbatę z dodatkiem wit. C dla smaku.
Jestem za zróżnicowaną dietą, bo prawda jest taka, że te sztuczne suplementy wchłaniają się w znikomych ilościach. Czytałam kiedyś artykuł o pewnym badaniu (niestety nie podam źródła). Wzięli dwie grupy kontrolne - jedna odżywiała się w zdrowy, różnorodny sposób. Druga suplemetowała się różnymi witaminami. Wynik był taki, że pierwsza grupa nie tylko miała lepsze wyniki, ale też wydała mniej pieniędzy ;)
Też słyszałam stwierdzenie, że po witaminach rodzą się duże dzieci. I coś może w tym jest - ręka w górę, która z Was urodziła się z masą powyżej 4 kg. A dzisiaj to prawie norma ;)
 
@Effa84 ja też w korpo, w babskim zespole. U mnie jest pół na pół dzieciatych i bezdzietnych. Można powiedzieć, że jestem zaopiekowana, bo dziewczyny dbają o mnie, wyciągają na przerwy, żebym nie siedziała bez ruchu za długo. W środy mamy dzień owoców, to biorą mi do biurka mandarynki :D

Co do magnezu to ja od lat raz w tygodniu robię sobie kąpiel magnezową. Od miesiąca robię je 2 razy w tygodniu. Bo magnez najlepiej wchłania aię przez skórę.

To u Ciebie część przynajmniej rozumie :) U mnie akurat taki zespół, co tylko o imprezach myśli albo gdzie sobie jakiś ciuch tanio kupić :D
 
Kłania się 91 w pierwszej ciąży ;)

Co do suplementów mi lekarz powiedział, że wyszły jakieś nowe badania, z których wynika, że powinno się DHA suplementowac jak najwcześniej. Za jego rada biorę więc od 7 tygodnia tabletki Mama DHA Premium Plus (co za nazwa xD)
Wygodne to jest bo i wit D2000, I jod i kwas foliowy więc przynajmniej lykam tylko te
 
reklama
Do góry