reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Co to jest blw? Sorry ale jestem swiezynka i nie wszystkie wasze skróty są mi zNane
To taka metoda roszerzania diety po 6 mcu. Chodzi o to żeby dziecko decydowało samo co i ile zje. Generalnie dziecku daje się wybór poprzez dawanie mu jedzenia w kawałkach, tak że samo je rękami. Dzięki temu uczy się szybciej gryźć i przeżuwać; lepiej poznaje smaki, bo każde np warzywo oddzielnie, a nie zmiksowane.

Takie dzieci zwykle lepiej jedzą i moim zdaniem wynika to z tego, że głównym założeniem jest zaufanie dziecku, że ono wie, że jest najedzone. Czyli mniej stresu dla rodzica i zero wpychania jedzenia na siłę. Dzięki temu jedzenie dziecku kojarzy się z przyjemnością i zabawą. [emoji4]

Ja osobiście zupki i kaszki ( manną, jaglana, owsianke) podawałam łyżeczką, a stałe rzeczy typu drugie danie miał krojone w kawałki i jadł sam. Tylko zawsze trzymałam się zasady, że nic na siłę. Nie to nie. I super nam się to sprawdziło.

Polecam blog Małgorzaty Jackowskiej na początek. Super wszystko wyjaśnia.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co to jest blw? Sorry ale jestem swiezynka i nie wszystkie wasze skróty są mi zNane
BLW to metoda rozszerzania diety z ominięciem etapu papek.Czyli dajesz w kawałkach wszystko od początku, pokrojone w słupkach i np uparowane.
Po naszemu Bobas Lubi Wybór.
Dziecko je co chce i ile chce.
To tak w skrócie.

Tu masz link do faktury ej strony, z ciekawymi przepisami.
Link do: Ala'Antkowe BLW » Co to jest metoda BLW?

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dla mnie osobiscie największe plusy blw:

1. Od 9 - 10 mca zaczęłam gotowac nam wspólne posiłki. Mały jadł to co my. Tylko do roku robiłam mu oddzielne zupki.

2. Zaczęliśmy jeść zdrowo i o wiele bardziej różnorodnie. Mniej smazonego, więcej pieczonego i parowanego. No i gotuje o wiele więcej nowych rzeczy. Się rozwinelam kulinarne, chociaż nie lubiłam gotowac [emoji16]

3. Jemy razem. Nie muszę najpierw karmić syna, a później sama. I to jest super, mamy tyle śmiechu przy posiłkach. A w restauracjach, to normalnie budzi sensacje[emoji16] Ciągle nas ktoś zaczepia [emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dla mnie osobiscie największe plusy blw:

1. Od 9 - 10 mca zaczęłam gotowac nam wspólne posiłki. Mały jadł to co my. Tylko do roku robiłam mu oddzielne zupki.

2. Zaczęliśmy jeść zdrowo i o wiele bardziej różnorodnie. Mniej smazonego, więcej pieczonego i parowanego. No i gotuje o wiele więcej nowych rzeczy. Się rozwinelam kulinarne, chociaż nie lubiłam gotowac [emoji16]

3. Jemy razem. Nie muszę najpierw karmić syna, a później sama. I to jest super, mamy tyle śmiechu przy posiłkach. A w restauracjach, to normalnie budzi sensacje[emoji16] Ciągle nas ktoś zaczepia [emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
U nas podobnie;)

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję dziewczyny za wtajemniczenie. Tak z ciekawości tylko zapytałam bo zanim ten etap w moim życiu nastanie to muszę jeszcze trochę poczekać :-)
 
reklama
Do góry