reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Właśnie chyba zaczyna mi temperatura dokuczać ;/ na pomorzu duszno i ciepło bo 20 stopni i już cała płynę... okropność. Aż się boję co będzie w czerwcu ;/
Z dobrych wiadomości, przyszła mi po tygodniu paczka z HM... Mam sukienkę, w której mój brzuch nie rzuca się w oczy! :D Miłe uczucie, bo na codzień mam wrażenie, że wystaje jakby wskazywał północ czy coś ;D Po drodze czeka mnie jeszcze uczestnictwo w ślubie z kolacją i ślubie z weselem....
Właśnie, jak się zapatrujecie na wesele w 35tc? Była któraś z Was kiedyś takiej sytuacji?
O ktorej mówisz z hm?
A teraz weszlo 20% to moze sie skusze bo nic nie mam:/
 
reklama
Jak będę w 36tc to idziemy na komunię. Ale szczerze powiem, że już mnie to przeraża. Już teraz przy tych temperaturach czuje się ociężała, a co dopiero końcem maja ...
Może lato będzie dla nas łaskawe :D
 
Właśnie chyba zaczyna mi temperatura dokuczać ;/ na pomorzu duszno i ciepło bo 20 stopni i już cała płynę... okropność. Aż się boję co będzie w czerwcu ;/
Z dobrych wiadomości, przyszła mi po tygodniu paczka z HM... Mam sukienkę, w której mój brzuch nie rzuca się w oczy! :D Miłe uczucie, bo na codzień mam wrażenie, że wystaje jakby wskazywał północ czy coś ;D Po drodze czeka mnie jeszcze uczestnictwo w ślubie z kolacją i ślubie z weselem....
Właśnie, jak się zapatrujecie na wesele w 35tc? Była któraś z Was kiedyś takiej sytuacji?
Ja też muszę czegoś szukać, wybieram się na wesele koleżanki w 34 tygodniu, 1 maja. Pewnie głównie posiedzimy, bo już na panieńskim przy próbach tańczenia brzuch mi zaraz twardniał, ale i tak liczę na to, że będzie fajnie ;) na komunie idziemy w 37 tygodniu, najwyżej obiad i do domu jak będzie ciężko
 
Hej dziewczyny wiem ,że mnie nie znacie , kiedyś miałam być listopadowa mama 2016 niestety sie nie udało i mam nadzieję ,ze teraz będę czerwcową mamą 2018 ;) już tak blisko. W każdym razie pisze tutaj bo moze się Wy orientujecie w sprawie ,ponieważ jesteście "na bieżąco " chodzi o to ,ze mam umowę o pracę do dnia 27.04.2018 (jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim ) ale ze względu na to ,że 27.04.2018 już dawno przekroczę 3 miesiące ciąży to pracodawca ma obowiązek przedłuzyć mi umowę do dnia porodu , co nastąpi ,bo już o tym rozmawiałam z pracodawcą tylko teraz tak skoro mam mieć umowę do dnia porodu to skąd pracodawca jak i również ja mamy wiedzieć kiedy dokładnie urodzę? więc jaką ona ma mi dać umowę czy np daje ją do terminu porodu? ale równie dobrze mogę przecież urodzić po terminie i co wtedy? drugie pytanie to chodzi o sprawy ubezpieczenia skoro będę miała umowę do dnia porodu to jeszcze będę ubezpieczona, ale później już nie , tylko czytałam ze później ubezpiecza mnie automatycznie ZUS ( na czas wypłacania zasiłku macierzyńskiego ) , to prawda? ponieważ będę miała wypłacany zasiłek macierzyński (nie będę miała urlopu macierzyńskiego ponieważ nie będę już miała umowy ) tylko same pieniadzę i tutaj moje trzecie pytanie
ponieważ myslałam ,ze zasiłek macierzyński będzie mi przysługiwał przez okres 12 miesiecy a gdzieś teraz wyczytałam ,że zasiłek macierzyński przysługuje przed okres 20 tygodni (czyli jakis 5 miesięcy ) a potem co? zostane bez srodków do życia? Wiem ,że mamy ,które mają np umowe na stałe albo na czaś określony ale jeszcze długo po narodzinach dziecka mają urlop macierzyński wtedy dostają zasiłek macierzyński i po tych 20 tyg jeżeli się deklarowaly na urlop rodzicielski to dostają zasiłek na ten rodzicielski czyli w sumie pieniążki dostają przez rok a potem wracają do pracy , ale co w moim przypadku skoro nie będzie mi przysługiwał urlop macierzyński z racji tego ,że moja umowa rozwiąże się z niem porodu to również nie będzie mi przysługiwał urlop rodzicielski i wtedy po tych 20 tyg zostanę bez żadnych sródków do życia?
Pozdrawiam . Martyna ;)
 
Ja też muszę czegoś szukać, wybieram się na wesele koleżanki w 34 tygodniu, 1 maja. Pewnie głównie posiedzimy, bo już na panieńskim przy próbach tańczenia brzuch mi zaraz twardniał, ale i tak liczę na to, że będzie fajnie ;) na komunie idziemy w 37 tygodniu, najwyżej obiad i do domu jak będzie ciężko

no właśnie na weselu najbardziej niepokoi mnie bas od muzyki, żeby nie wywołał małej za wcześnie ;/
 
reklama
Do góry