reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czas na nocniczek :)

Deli to tak samo jak u nas :-) pieluszka jest zakładana tylko na noc i czasami na drzemkę - zależy jak dużo wypije przed drzemką ;-) Zosia bała się robić siusiu na dworze na trawkę - w niedzielę jak byliśmy na plaży to trzymała siusiu 4 godziny :szok::szok::szok: a potem w domu jaka fontanna do kibelkaaaaa :-D ale od wczoraj ładnie siusiamy na dworze :-) nie chcę zapeszać ale jest super ;-)
 
reklama
No ale chociaż wasze panienki wołąją, że chcą siusiu a moja to jak jej nie posadze to nie zrobi (choć i tak nie zawsze robi). Nr 2 jak zaczyna robić to ją szybko sadzam na nocnik to już nic nie zrobi, dopiero zrobi jak jej pieluche założe. Już chyba wszystkiego próbowałam i się poddaje jak narazie. Spóbujemy za jakiś czas..
 
dominiczka Zuzia od koleżanki miała tak samo jak Zosia i Ada poczekała...
Teraz mała siada i robi sisiu ładnie na nocnik. Byłam w szoku jak mi powiedziała raz, że Zuzia chodziła 4 godzinki i nie chciała siku zrobić na nocuś, aż zaczęła mówić, ze ją boli Ada założyła pampka i Zuzia w sek zrobiła siku.

reksio u nas na szczęście trawka poszła bez problemu. Czasami na drzemkę też jej założę. To wszystko zależy od dnia. Wolę pieluszkę niż jak wstanie niewyspana, bo sisi na pod sobą :-(. Niestety jak poczuje mokro już nie ma jak ją uspić :-(.
 
Martyna też załatwia się do nocnika, choć hitem jest nakładka na wc i zdecydowanie tam woli siadać. :tak:

Z trawką u nas też nie było problemu. :cool2:

Pampka zakładam zawsze do spania, bo Martyna pije bardzo dużo, a w ciągu dnia przesypia 2-2,5h, więc nie wytrzymuje jeszcze tyle. :sorry2:
 
Ala coś na trawe w terenie nie chce robić!!!
ale na kibelek bez problemu czy to dom czy stacja benzynowa:-)

to juz 2miesiąc jak bez pieluch chyba jestesmy tylko na noc jej zakładam jednak czasami i przez tez czas 1 raz się w nocy zsikala:tak: a tak to woła.

ja Alucie chce się kupe to w ciągu np 30min woła ciągle ze chce siku siku siada i nic ma troszka obawy przed tym co jej wychodzi;-) jak juz zrobi to ucieka!:-)
 
Ala coś na trawe w terenie nie chce robić!!!
ale na kibelek bez problemu czy to dom czy stacja benzynowa:-)

to juz 2miesiąc jak bez pieluch chyba jestesmy tylko na noc jej zakładam jednak czasami i przez tez czas 1 raz się w nocy zsikala:tak: a tak to woła.

ja Alucie chce się kupe to w ciągu np 30min woła ciągle ze chce siku siku siada i nic ma troszka obawy przed tym co jej wychodzi;-) jak juz zrobi to ucieka!:-)
doobre:):):):):):):):):):),ale też całkowicie normalne na bądź co bądź poczatku przygody z treningiem czystości:).
 
a Zosia się nie boi robić na trawkę za to na toaletę w miejscach publicznych tak ;-) nawet jak byliśmy u wujków na imp to nie chciała zrobić na kibelek.. ma jakieś opory.. i z kupką też tak samo jak u Was Sempe. i czasami zdarzy się że zwali szybko w pampka nocnego ;-) żeby tylko nie na nocnik :-) cwaniara :-p
ale tak to chodzimy w majtach a pampek tylko na noc a na drzemkę to nie daje sobie założyc.. sciaga od razu sama ;-)
 
A u nas dalej w tej kwestii d**a... młoda nie daje się posadzić ni na nocnik ni na sedes...jak widze, że będzie robić kupe to chce ją posadzić ale ona się wtedy drze i się nie daje, a jak już zrobi i się jej pytam: "zrobiłaś kupkę, tak?" to odpowiada, że "nie" i ucieka, wtedy wiadomo na 100%, że ma w pieluszce...
ehhh....ile jeszcze będziemy w tych pampach....:-(
 
Spokojnie Domciu:). Wszystko przyjdzie w swoim czasie. Jestem pewna,ze niebawem Zosia Was zaskoczy. Tak to juz jest z tymi naszymi słodkimi Urwiskami:)
 
reklama
Ninka sobie upodobała łóżeczko dla lalek do załatwiania potrzeby nr 2:baffled: nie wiem doprawdy co jej odbiło, przecież tak ładnie wołała na nocniczek!!!
w każdym razie, przymierzam się do nauki samodzielnego załatwiania się z książką rubi i poszukuję mocnego, stabilnego nocnika; czy któraś z Was korzysta może z tego:
FISHER PRICE Nocnik ŻABKA PP Nocniczek WYPRZEDAŻ (1660543159) - Aukcje internetowe Allegro
bo wygląda ok, ale nie wiem czy nie jest np. zbyt lekki i nie przykleja się do pupki dziecka?
 
Do góry