reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

czas na nocniczek :)

Gratuluje wszystkich sukcesów nocnikowych!
My za to jesteśmy,za przeproszeniem, w czarnej D. z nocnikowaniem...Jasiek kompletnie nie kapuje o co w tym chodzi, czasem siądzie na nocnik, może z 5 razy w życiu udało mu się coś do niego zrobić, ale to kompletnie przez przypadek. Przed kąpielą go sadzam to posiedzi minutę, wstaje, a potem i tak sika do wanny ( nastawiam mu kubeczek żeby nie było, że go w tych szczochach potem kąpię). Także nie wiem kiedy u nas zacznie się nauka czystości, mam nadzieje że jeszcze w tym roku... :sorry2:Ale tak szczerze, to mi to jakoś nie przeszkadza, bardziej smoczek, który ciągle musi być do spania i pocieszania w awaryjnych sytuacjach...Wypadałoby go gdzieś "zgubić", może w jakimś pociągu w wakacje się uda ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Magda my tez generalnie w czarnej d jesteśmy...
młoda siada na nocnik, udaje, ze sika i schodzi i już nie daje się posadzić...oczywiscie w nocniku nic nie ma.... wczoraj natomiast obsikała mi łóźko...:-(
 
Dziewczyny nic sie nie martwcie moja niby juz ladnie wolala na nocnik itd. a dzis chodzi itylko raz siku zrobila na niego a reszta lącznie z kupa w gaciach i se pannna nic z tego nie robi :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:A ja mam wszystko poobsikiwane:happy2:
 
Dziś moje dziecko rano zaraz po przebudzeniu pieknie zrobiło siusiu do nocniczka wiec matka zadowolona wycałowała dziecię i heja majty na tyłek....1 obsikała ...doszłyśmy do 5 pary...nasikała mi siedząc na dywanie....mega plama, ja nic dalej cierpliwa, zmieniłysmy na 6 majtki no ale jak panna nasikała na panele i położyła się w tym to już nie wytrzymałam i założyłam pieluchę...poddaje się
wiec Chogata nie jesteś sama ja też mam wszystko w domu obsikane...:-(

a czy wasze dzieciaczki jak się budzą po nocy to mają suche pieluszki?? bo moja ostatnio to ma pełniusieńkie, czesto wstawał wcześniej ode mnie i siedziała w łóżeczku i coś tam sobie robiła wiec myślalam, że wtedy sika ale teraz pare razy udało mi się wstać przed panną a pielucha i tak była pełna czyli chyba w nocy sika.....moze jeszcze nie jest gotowa na majtki i nocnik ?...
 
u nas z kolei nocnik poszedł w odstawke!! sika tylko na ubikacje ale kupke robi na nocnik...:-)
od ponad tygodnia na noc tez juz nie zakładam bo pielucha sucha i budzi się jak chce siku i woła!!! np 1 w nocy a ona się drze: mama siku!!!!!!!

nie martwcie się na Wasze dzieciaczki tez przyjdzie czas:tak:
 
Oj Sempe to pozazdroscić tylko!!!! brawo!!!

Domciu, u nas podobnie jest i powiem ci ,ze wycofałam sie na jakis czas z nocnika. Natka nawet sie moczy jeszcze podczas drzemki południowej a w nocy to standard takze wg wszystkich poradnikow świata nie jest gotowa do treningu czystosci. Nooo i kupą tez potrafi zasuwać az do chwili jak ja jej zwroce uwage. Czasem sama zgłosi,ale to raczej sporadycznie,czesciej ja ją ciagne na zmiane pieluchy bo ....czuje nr2:-)!!!!
Fakt idzie chetnie zmienić,czyli woli jak ma sucho i czysto,no ale....Nic poczekamy jeszcze. Zwłaszcza,ze ponoc jak maluch sie pojawią to najczesciej u starszego rodzenstwa nastepuje regres i zabawa jest od poczatku....
 
u nas bardzo ładnie BArtek woła kupe, siusiu czasami ale częściej leje gdzie popadnie ;) albo daje znać jak już popuści albo robi jak go sie posadzi:) mamy już suche wyjście w majtkach na dwór za sobą ale generalnie u nas jeszcze pogoda taka sobie (zimne wiatry) więc ostatnie 2 dni jednak w pieluszce, czekam na upały żeby całkiem zdjąć
a teraz odpukam bo jak pochwaliłam to jeszcze się popsuje hihi
 
u nas tez masakra..biega bez pampka bo nie chce go...ale siku nie zrobi do nocnika tylko ledwo co wstanie to na podloge:)
takze...ja se poczekam Syla tez pozno zaczela dobrowolnie robic wiec nie bede jej meczyc:)
a lozko mim obsikala ju 7 razy wiec...wprawa w praniu jez jest:)
ale gratki dla tych ktorym sie udalo:)
 
reklama
dominiczka87 u nas Oliwia w dzień majteczki, a w nocy pieluszka, bo zawsze jest cała mokra. Czasami się przebudzi i woła siku, ale żeby na noc jej nie zakładać to za wcześnie. Poczekam, aż pieluszka choć troszkę będzie lżejsza po nocy. Zawsze jak się budzi po nocy to woła na nocnik więc jestem zadowolona. Jak na raze wystarcza mi, że w dzień nie nosimy, a na noc niech jeszcze ma.
 
Do góry