reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Ja dzisiaj już zwątpiłam w tej cukier, ale na plus :). Pilnowalam się z kolacjami to wywalało do 97 w końcu stwierdziłam ze daje sobie jeszcze tydzień jak nie to insulina. Jem wszystko na co mam ochotę. Wczoraj na „kolacje” połówka zimnego arbuza i 2 cukierki tikitaki już się bałam ile dzisiaj rano glukometr pokaże a tu niespodzianka 85.
U mnie to było tak, że im bardziej dietetyczna była kolacja tym wyzszy cukier na czczo. Po prostu spadał sobie w nocy a w końcu robił wyrzut w górę. Tak samo jak po wstaniu od razu nie zjadłam sniadania. Na czczo mogl byc dobry ale potem rosł sam z siebie.

Dzisiaj 4j insuliny i na czczo 74. Schodzę jeszcze jednostkę w dół. Jutro już na oddział to Wam napiszę co mi powiedzą na ten cukier :)
 
reklama
Stres kurna też jak nic podnosi cukier;/ u mnie rano 93 ale wkurw od wczoraj ;p popatrzę jeszcze jutro. Najwyżej podniosę insulinę o 2 j, a i tak na 18 byłam ponad 50 dni. Więc zaczynam się rozejzdzac cukrowo albo minie.
 
Ja wczoraj miałam wizyte u diabetologa, dostałam nowy glukometr i z rana 77! Gdzie starym diagnostic nigdy nie miałam 7 z przodu. Zobaczymy dalej jak to będzie :)
 
U mnie kontynuacja eksperymentu piwnego;)
Wczoraj na późną kolację kawałek kiełbasy i Łomża 0%, a rano cukier 84!:D
I do tego po kompocie chmielowym śpię jak suseł, co też chyba jest na plus w ostatnim miesiącu ciąży.

I teraz tylko nie wiem, czy to efekt spadku cukru związany z końcówką ciąży, czy to piwo lepiej działa niż chleb na późną kolację. Ja już tego raczej nie sprawdzę w tej ciąży, ale jak byście przypadkiem spożywały piwko bezalkoholowe na wieczór, to podzielcie się wynikami;)


Stres kurna też jak nic podnosi cukier;/ u mnie rano 93 ale wkurw od wczoraj ;p popatrzę jeszcze jutro. Najwyżej podniosę insulinę o 2 j, a i tak na 18 byłam ponad 50 dni. Więc zaczynam się rozejzdzac cukrowo albo minie.
No niestety, stresy, przeziębienie i upał potrafią dociążyć organizm. No i rozwijająca się ciąża też. Jak dzisiaj?

Ja wczoraj miałam wizyte u diabetologa, dostałam nowy glukometr i z rana 77! Gdzie starym diagnostic nigdy nie miałam 7 z przodu. Zobaczymy dalej jak to będzie :)
Daj znać jak pomiary w kolejnych dniach :)

U mnie była bardzo dużo różnica pomiędzy laboratorium a glukometrem (około 30 jednostek) i okazało się, że glukometr ok, a laboratorium do którego wysyła mnie ginekolożka ma jakoś dziwnie skalibrowaną maszynę do badania poziomu cukru. W innych laboratoriach wychodziło mi już ok, różnica do 10 jednostek. Tak że cuda potrafią wychodzić jak sprzęt różny.
 
Aaa po obiedzie fenomen 196 ;/ jezuuu rekord. Zwiększam jak nic insulinę i myślę czy od razu z 18j na 22j nie skoczyć.
Lekarz jakby był jakimś prorokiem bo mówił że cukier po 30tc będzie skakał;/
 
A wiesz, u mnie chyba też na tym etapie trochę cukier szalał, bo właśnie wtedy dostałam skierowanie do szpitala na dobieranie insuliny, której mi w końcu jednak nie dobrali, ale wyniki miałam raz takie raz siakie.
 
Aaa po obiedzie fenomen 196 ;/ jezuuu rekord. Zwiększam jak nic insulinę i myślę czy od razu z 18j na 22j nie skoczyć.
Lekarz jakby był jakimś prorokiem bo mówił że cukier po 30tc będzie skakał;/
I to tak po normalnym jedzonku jak zawsze? :O kurde boję się co będzie dalej :p
 
reklama
Aaa po obiedzie fenomen 196 ;/ jezuuu rekord. Zwiększam jak nic insulinę i myślę czy od razu z 18j na 22j nie skoczyć.
Lekarz jakby był jakimś prorokiem bo mówił że cukier po 30tc będzie skakał;/
Ja skoczyłam na 30j rano i 50j wieczorem [emoji23]
A dziś 3 tyg po porodzie sobie od czapy sprawdziłam i po białej bułce miałam 98[emoji23] takze jest nadzieja
 
Do góry