reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca w ciąży

Powinno się standardowo mierzyć godzinę od rozpoczęcia posiłku.
No chyba, że diabetolog zaleci inaczej.
Czekałam godzinę od zjedzenia ehh dużo przede mną. Ale to dopiero 3 dzień także nabiore wprawe :D po 2 h z tego co zauważyłam zawsze bym miała w normie, bo po 1 h zawsze mam coś koło 126 - 128. Tylko po obiedzie zawsze w normę się zmieszcze bo jest poniżej 120.
 
reklama
Czekałam godzinę od zjedzenia ehh dużo przede mną. Ale to dopiero 3 dzień także nabiore wprawe :D po 2 h z tego co zauważyłam zawsze bym miała w normie, bo po 1 h zawsze mam coś koło 126 - 128. Tylko po obiedzie zawsze w normę się zmieszcze bo jest poniżej 120.
Mierzysz godzinę od.rozpoczecia jedzenia ;)
No to jak masz po godzinie 126-128 To masz dobrze bo norma jest do 140.
Po 2 godzinach się mierzy chyba już po porodzie, ale to też jak zaleci lekarz.
 
Mierzysz godzinę od.rozpoczecia jedzenia ;)
No to jak masz po godzinie 126-128 To masz dobrze bo norma jest do 140.
Po 2 godzinach się mierzy chyba już po porodzie, ale to też jak zaleci lekarz.
Ooo myślałam że jest do 120. Wyczytałam tak nawet na jakieś stronie internetowej. Ale jak jest do 140 to super!
 
Właśnie przeczytałam na mamie ginekolog że od 2017 normy zostały zwiększone do 140 :) i znalazłam artykuł z 2017 gdzie piszą że do 140. Wcześniej musiałam na jakiś starych stronach lukac. Fajnie! Ucieszyłam się że jestem w normie :D
 
Czekałam godzinę od zjedzenia ehh dużo przede mną. Ale to dopiero 3 dzień także nabiore wprawe :D po 2 h z tego co zauważyłam zawsze bym miała w normie, bo po 1 h zawsze mam coś koło 126 - 128. Tylko po obiedzie zawsze w normę się zmieszcze bo jest poniżej 120.
Nawet się nie obejrzysz a nabierzesz wprawy. Każda z nas kiedyś zaczynała ;)


Ja to jestem ciekawa jak trzymać dietę w szpitalu. Mam się już położyć za lekko ponad tydzień, niby szpital o 3 stopniu referencyjnosci ale jakoś wątpię w regularne posiłki... Musze się dobrze zaopatrzyć w suchy prowiant.
 
Taa, dieta cukrzycowa w szpitalu...
Chociaż to zależy od szpitala, bo w Poznaniu na Polnej było całkiem spoko.
A te biedne niedoinwestowane szpitale na prowincji mają jak mają.
U mnie teraz była pobudka o 4, potem o 6, a śniadanie po 8. Na śniadanie żadnego warzywka, ani pół liścia sałaty. Chyba jajko było za drogie;)
 
Taa, dieta cukrzycowa w szpitalu...
Chociaż to zależy od szpitala, bo w Poznaniu na Polnej było całkiem spoko.
A te biedne niedoinwestowane szpitale na prowincji mają jak mają.
U mnie teraz była pobudka o 4, potem o 6, a śniadanie po 8. Na śniadanie żadnego warzywka, ani pół liścia sałaty. Chyba jajko było za drogie;)
Mogliby mieć kuchnię, zwykle na poloznictwie jest. Wtedy sama sobie będę robiła jedzenie. Najwazniejsza lodówka ale to to chyba wszedzie jest. Gorzej, że nie bede starego 100km w jedną stronę ganiała, żeby mi jedzenie dowoził... Szkoda paliwa i jego czasu ;)
 
Mogliby mieć kuchnię, zwykle na poloznictwie jest. Wtedy sama sobie będę robiła jedzenie. Najwazniejsza lodówka ale to to chyba wszedzie jest. Gorzej, że nie bede starego 100km w jedną stronę ganiała, żeby mi jedzenie dowoził... Szkoda paliwa i jego czasu ;)
Masakra ;/ ja u siebie w mieście rodze to pół biedy. Ale ja chcę zajść urodzić i iść do domu. Max 3 dni ;) taki mam plan i marzenie.
 
reklama
Hitem w szpitalach byłby bufet z dostarczaniem zamowień na oddziały;)

I pralnia samoobsługowa - wtedy nie trzeba by rodziny ganiać po czyste koszule i majtki:D
To taka obserwacja z ostatniego pobytu w szpitalu, jak dziewczyna z łóżka obok poprosiła męża, żeby jej dowiózł czystą bieliznę... Przywiózł jej koronkowe stringi, które pod koniec ciąży, to sobie co najwyżej na jedną nogę mogła naciągnąć;)
 
Do góry