reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
Oooo może za mało jesz w ciągu dnia ?
Ja śniadanie jadłam po 12 bo dopiero wstałam, godzinę po cukier 140. U nas dopiero jest 14.50 (godzina do tyłu) a w międzyczasie zjadłam dwa ciastaka i herbatę piłam (ja pije z mlekiem).
Wypiłam teraz trochę słodkiego napoju jaki mi dali w razie co i jem kanapkę. Za 15 minut muszę sprawdzić czy się podnosi.

A najgorsze jest to że ja się dobrze czuje. Trochę głodna i osłabiona ale to u mnie normalne no ale sypiam.
 
Nie nastawiaj się, że zostaniesz na tylu jednostkach. Raczej będziesz zwiększać bo im ciąża starsza tym cukry wyższe. Insuliny nie ma co się bać bo ona nie szkodzi dziecku. A wysokie cukry mogą narobić siary u malucha.
Ja się insuliny nie boję a skoki powyżej 90 mam ze 2-3 razy w tyg. W poprzedniej ciąży skończyłam na 12j ale tylko do śniadania.
 
Ja się insuliny nie boję a skoki powyżej 90 mam ze 2-3 razy w tyg. W poprzedniej ciąży skończyłam na 12j ale tylko do śniadania.
Skoki właśnie są najgorsze i powodują konieczność zwiększania dawek insuliny. U mnie diabetolog jak widzi skok to nie pozwala czekać tylko zwiększać insulinę. Sama zwiększam póki co, ale kontrolę mam co 2 tygodnie. Może znajdziesz dawkę insuliny, która będzie dla Ciebie odpowiednia i skoki cukrów pójdą w zapomnienie.
 
Ja śniadanie jadłam po 12 bo dopiero wstałam, godzinę po cukier 140. U nas dopiero jest 14.50 (godzina do tyłu) a w międzyczasie zjadłam dwa ciastaka i herbatę piłam (ja pije z mlekiem).
Wypiłam teraz trochę słodkiego napoju jaki mi dali w razie co i jem kanapkę. Za 15 minut muszę sprawdzić czy się podnosi.

A najgorsze jest to że ja się dobrze czuje. Trochę głodna i osłabiona ale to u mnie normalne no ale sypiam.
A za długo nie śpisz ? Może nastawiaj budzik z przypomnieniem na jedzenie.
 
A za długo nie śpisz ? Może nastawiaj budzik z przypomnieniem na jedzenie.
Ja chodzę spać o 3 nad ranem bo wcześniej nie potrafię a i tak się budzę co godzinę na siku. Jem przed snem. Lekarz mówił że ok. Nawet jakbym się o 8 obudziła to bym nie zjadła bo mi niedobrze [emoji85]
 
Byłam dzisiaj u tej mojej diabetolożki i niestety mam skierowanie do szpitala na dobranie insuliny :-\

Nie chodzi mi o sama insulinę, tylko o wszyscy mają to do domu, a tu taki system, że w szpitalu. Wczasy na Polnej zaczynam 14 maja.
 
Ostatnia edycja:
Byłam dzisiaj u tej mojej diabetolożki i niestety mam skierowanie do szpitala na dobranie insuliny :-\

Nie chodzi mi o sama insulinę, tylko o wszyscy mają to do domu, a tu taki system, że w szpitalu. Wczasy na Polnej zaczynam 14 maja.
Oooo i na czym to ma polegać?
Będę Cię pewnie edukować też intensywnie.
 
reklama
Do góry