reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
Ja dziś czytałam, że słodziki są zakazane w cukrzycy ciążowej, nie wiem ile w tym prawdy ale to bylo na stronie jakiegoś szpitala.
 
Tutaj znalazłam. Wszystko jest dla ludzi moim zdaniem i nie ma co popadać w skrajnosci. Ale z dwojga zlego podobno cukier lepszy od slodzikow
Screenshot_2019-02-26-22-50-03~2.jpeg
 
Słodycze zabronione... Czy ten kto to pisał był w ciąży kiedykolwiek?
Śniadanie najpóźniej o 8.30? Ja wtedy śpię.
Bzdurne te zasady dla mnie... Jak uda mi się w końcu zasnąć o 6 to też mam się o 8 zrywać? Przesadzaja[emoji849][emoji849]
 
A wlasnie mi mowili zebym uzywala slodzika zamiast cukru. Musze jutro zerknac na sklad tych ciastek.
 
Dobra nie ma xylitonu wiec bede je podjadac raz na jakis czas. Co sie maja zmarnowac [emoji6]
 
Witam, ja już sama nie wiem co myśleć. Pierwszy diabetolog do którego poszłam w grudniu po wynikach na czczo 92 po 1 godzinie 159 po 2 godzinach 129 dał glukometr z firmy diagnostic i kazał mierzyć 6 razy dziennie. Wyniki wychodziły ok po posiłkach tylko na czczo 90-97 a norm po posiłku kazał pilnować żeby było 126 gdzie to mi się wydało tak nie bardzo bo od 2017 jest do 140 no ale ok, myślałam że chce żeby było mniej a nie mieściło się ledwo co w normie. Ostatnio jak byłam na kontroli powiedział że jak przez 10 dni nie będę mieć cukrów po posiłkach mniejszych to insulina. Przestraszyłam się bo jak dopiero teraz gdzie mieszczę się w tych 140 a już był wtedy 34 tydzień. Poszłam do innego diabetologa a ten stwierdził że żadnej cukrzycy nie ma i dał mi inny glukometr a accu-chek i na czczo mam już wyniki w granicach 71-76 a po posiłkach największy w ciągu 5 dni był 119. I to chyba wina glukometru bo tamtym starym po owsiane pokazało 164 zmierzyłam za chwilę drugi raz i 141. I tak przez 2 dni mierzyłam jednym i drugim z tego samego palca i z tej samej kropli krwi i wyniki różniły się od 25 do 13 jednostek. Miała tak któraś z Was że jak cukier był mierzony innym glukometrem to było wszystko dobrze
 
reklama
Zjadłam na śniadanie cała chalke z masłem i cukier tylko 142 [emoji85] myślałam że w kosmos skoczy a tu taka niespodzianka

10 minut później 126
 
Ostatnia edycja:
Do góry