reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Po posiłkach mam w normie, sporadycznie mam za wysokie i to najczęściej jak zjem coś, co mi ewidentnie nie służy (jak dostanę jakieś pierogi od teściowej albo gołąbki z ryżem itd.), więc tu spoko.
Natomiast na czczo mam różnie - raz lepiej raz gorzej. Zazwyczaj te przekroczenia to 93-96, więc tragedii nie ma, ale po razie było 104 i 105.

Trudno mi powiedzieć jak diabetolog to oceni, bo wizytę mam dokładnie 3 tygodnie przed terminem. Pewnie dużo będzie zależało od tego czy mała nie zacznie za bardzo koksować. Na USG 12 czerwca była z wagą ciut poniżej 50 centyla, więc jak na razie idealnie.
To może uda Ci się obejść bez insuliny. Kurde bo szkoda żeby pod sam koniec. Chociaż z drugiej strony tak jak piszesz jak dziecko będzie przybierać to nie ma co się bronić.
 
reklama
Szczerze mówiąc, to byłam przekonana, że dostanę insulinę na poprzedniej wizycie, bo tak jak tu dziewczyny piszą to już przy takich wynikach dostawały.
No ale u mnie potrafi być np. cztery poranki ok, potem jakiś mały wyskok, potem znowu ok, więc może uznała, że organizm jeszcze daje radę.

Na razie monitoruję, spisuję i zobaczymy tego 5 lipca na wizycie :)
 
Szczerze mówiąc, to byłam przekonana, że dostanę insulinę na poprzedniej wizycie, bo tak jak tu dziewczyny piszą to już przy takich wynikach dostawały.
No ale u mnie potrafi być np. cztery poranki ok, potem jakiś mały wyskok, potem znowu ok, więc może uznała, że organizm jeszcze daje radę.

Na razie monitoruję, spisuję i zobaczymy tego 5 lipca na wizycie :)
Aaa to jest szansa jak tak.
 
Aaa matko ;) jak się czujesz ogólnie? Jak maluszek ? Korzystaj z pogody bo u Nas plus 40 w cieniu ;(
Młody dobrze. Przybiera na wadze, śpi i sra na wszystko [emoji23] ja ok, fizycznie lepiej niż psychicznie ale dajemy radę :) na dziś miałam termin
IMG_20190621_104340_969.jpeg
 
reklama
Dzięki. Akurat mały nie jest wymagający. Hormony robią swoje a i poród i czas po porodzie był kiepski. Ale cóż czas minie i może uda się zapomnieć
Mam nadzieję, że masz jakąś pomoc. Zobaczysz wróci wszystko do normy musisz jakoś to przeżyć. Nie wiem jak bo sama wiesz że złotej rady na to nie ma. I Ci wszyscy co mówią że ciążą i po, to piękny czas to chyba z rozumem się minęli.
 
Do góry