reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca w ciąży

Czy cukier może wariowac od przeziębienia? Od tygodnia rano, na czczo od 92 do 98
Jak byłam chora przez półtora miesiąca, to miałam takie właśnie cukry i nie mogłam ich zbić, a jak mi w końcu przeszło, to i wyniki się poprawiły :)

Ale tak jak Ennis92 pisze, to może ale nie musi tak być.
 
reklama
Jak byłam chora przez półtora miesiąca, to miałam takie właśnie cukry i nie mogłam ich zbić, a jak mi w końcu przeszło, to i wyniki się poprawiły :)

Ale tak jak Ennis92 pisze, to może ale nie musi tak być.
Zastanawiam się czy zgłaszać to diabetologowi. Bo nie chce żeby mnie na polnej zamknęli znowu
 
Ano właśnie dlatego wylądowałam w szpitalu na Polnej, bo wizytę u diabetologa miałam dosłownie kilka dni po tym jak mi przeszedł kaszel i chyba pani doktor mi nie uwierzyła, że mi te cukry spadły.

Mieli mi w szpitalu dobrać insulinę, ale po jednym dniu mnie wypisali, bo sami zobaczyli, że mam jeszcze w miarę te wyniki i tylko raz mi u nich wywaliło cukier, bo mnie na obiad nakarmili gotowanymi ziemniakami, ale to im powiedziałam, że tak będzie i było ok.

Teraz mam kontrolę 3 czerwca, a Ty kiedy?
Powiedz na wizycie o chorobie, a diabetolożka i tak po swojemu przeanalizuje Twoje wyniki :)
 
Ano właśnie dlatego wylądowałam w szpitalu na Polnej, bo wizytę u diabetologa miałam dosłownie kilka dni po tym jak mi przeszedł kaszel i chyba pani doktor mi nie uwierzyła, że mi te cukry spadły.

Mieli mi w szpitalu dobrać insulinę, ale po jednym dniu mnie wypisali, bo sami zobaczyli, że mam jeszcze w miarę te wyniki i tylko raz mi u nich wywaliło cukier, bo mnie na obiad nakarmili gotowanymi ziemniakami, ale to im powiedziałam, że tak będzie i było ok.

Teraz mam kontrolę 3 czerwca, a Ty kiedy?
Powiedz na wizycie o chorobie, a diabetolożka i tak po swojemu przeanalizuje Twoje wyniki :)
Ja mam kontrolę 19.06 ale kazała mi dać znać jakby cukry wariowaly. Poczekam chyba jeszcze tydzień i zobaczę co się będzie działo. Naprawdę średnio mam ochotę na polna tym bardziej że do tej pory cukry idealne. Po posiłku idealne tylko te na cczo wariuja
 
A u mnie po 15 dniach 18j insuliny na noc jednak czas na zwiększenie dawki. Wczoraj i dzisiaj cukier na czczo ok 100 więc niestety mus to mus. Chyba, że truskawki mi wywaliły tak ;/
 
A ja chyba do śniadania jednak muszę zwiększyć tą dawkę insuliny bo już na śniadanie próbowałam wszystkiego dalej to samo na czczo 72 godzinę po śniadaniu - 2 kromki ciemnego pieczywa z pomidorem i ogórkiem kiszonym + jajko i cukier 147 a po dwóch godzinach spadek znów na 71, mam wrażenie tak choćby tą insulina działała ale z opóźnieniem, może będę ją podawać zaraz po przebudzeniu a śniadania zawsze i tak jem tak 30-40 minut później
 
Witam w tym wątku. Robiłam badanie obciążenia i wyszło tak 79/136/158
Jestem umówiona do diabetologa ale wyposażyłam się już w glukometr i sprawdzam ten cukier od 2 dni po normalnych posiłkach jest max 127. Rano zawsze nie więcej niż 80. Pójdę do lekarza już z jakimiś notatkami. Moim zdaniem nie są to złe wyniki .... myślicie ze powinnam powtórzyć to badanie obciążenia glukoza 75 ?
 
Witam w tym wątku. Robiłam badanie obciążenia i wyszło tak 79/136/158
Jestem umówiona do diabetologa ale wyposażyłam się już w glukometr i sprawdzam ten cukier od 2 dni po normalnych posiłkach jest max 127. Rano zawsze nie więcej niż 80. Pójdę do lekarza już z jakimiś notatkami. Moim zdaniem nie są to złe wyniki .... myślicie ze powinnam powtórzyć to badanie obciążenia glukoza 75 ?
Sprawdzasz po godzinie czy dwóch?
 
reklama
A ja chyba do śniadania jednak muszę zwiększyć tą dawkę insuliny bo już na śniadanie próbowałam wszystkiego dalej to samo na czczo 72 godzinę po śniadaniu - 2 kromki ciemnego pieczywa z pomidorem i ogórkiem kiszonym + jajko i cukier 147 a po dwóch godzinach spadek znów na 71, mam wrażenie tak choćby tą insulina działała ale z opóźnieniem, może będę ją podawać zaraz po przebudzeniu a śniadania zawsze i tak jem tak 30-40 minut później
Mi jeszcze przed zwiększeniem radzili rozbić śniadanie na dwa razy. Jem połowe, mierze cukier po 1h jak jest ok jem druga połowę. Ponoć pomaga ale jednak jest mało praktyczne
 
Do góry