reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Omg, z tym szpitalem to mnie rozwaliłyście. Nie ma to jak trafić z powodu cukrzycy i dostać takie jedzenie... Jakieś kpiny.

Ja powoli oswajam się ze swoją cukrzycą... Ech.
Ale poradźcie, od czego mogę zacząć, jeszcze przed wizytą u diabetologa? Z czego na pewno zrezygnować, co dorzucić do diety? Nie mam pomysłu co robić na kolacje...
Ja jadam na sniadanie i kolacje chleb żytni razowy (2 kromki) z masłem, sałatą, wędliną lub gotowanym jajkiem i do tego zawsze jakieś warzywo - pomidor lub ogórek. Na drugie śniadanie i podwieczorek jem 3 łyżki płatków owsianych zalanych jogurtem naturalnym 150ml, do tego garść orzechów albo slonecznika i pokrojony owoc. Obiad normalnie ale nie jem smażonego, trzeba unikać rozgotowanych warzyw, jasnego makaronu i drobnych kasz. Piję tylko wodę i kawę rozpuszczalną. Pilnuję przerw między posiłkami. Maksymalnie 3 godziny. Ale bedziesz musiala na sobie przetestowac co Ci pasuje a co nie. Od tygodnia trzymam dietę nie dopuszczając żadnych nawet najdrobniejszych odstępstw. Wcześniej jeszcze testowałam.
 
reklama
Ja jadam na sniadanie i kolacje chleb żytni razowy (2 kromki) z masłem, sałatą, wędliną lub gotowanym jajkiem i do tego zawsze jakieś warzywo - pomidor lub ogórek. Na drugie śniadanie i podwieczorek jem 3 łyżki płatków owsianych zalanych jogurtem naturalnym 150ml, do tego garść orzechów albo slonecznika i pokrojony owoc. Obiad normalnie ale nie jem smażonego, trzeba unikać rozgotowanych warzyw, jasnego makaronu i drobnych kasz. Piję tylko wodę i kawę rozpuszczalną. Pilnuję przerw między posiłkami. Maksymalnie 3 godziny. Ale bedziesz musiala na sobie przetestowac co Ci pasuje a co nie. Od tygodnia trzymam dietę nie dopuszczając żadnych nawet najdrobniejszych odstępstw. Wcześniej jeszcze testowałam.
Normalnie jakbym swój jadłospis czytała [emoji4] u mnie jeszcze króluje twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem i serek wiejski z pomidorem i cebulką.
 
Ja jadam na sniadanie i kolacje chleb żytni razowy (2 kromki) z masłem, sałatą, wędliną lub gotowanym jajkiem i do tego zawsze jakieś warzywo - pomidor lub ogórek. Na drugie śniadanie i podwieczorek jem 3 łyżki płatków owsianych zalanych jogurtem naturalnym 150ml, do tego garść orzechów albo slonecznika i pokrojony owoc. Obiad normalnie ale nie jem smażonego, trzeba unikać rozgotowanych warzyw, jasnego makaronu i drobnych kasz. Piję tylko wodę i kawę rozpuszczalną. Pilnuję przerw między posiłkami. Maksymalnie 3 godziny. Ale bedziesz musiala na sobie przetestowac co Ci pasuje a co nie. Od tygodnia trzymam dietę nie dopuszczając żadnych nawet najdrobniejszych odstępstw. Wcześniej jeszcze testowałam.
Jak ja bym chciała moc i umieć tak jeść [emoji85] wysokie cukry murowane.

Mi strasznie warzywa ostatnio podnoszą. [emoji848]
 
Findmysky miala bardzo wysokie cukry na krzywej, szczerze zdziwie sie bardzo jak bedzie mogla jesc 2 kromki chleba na raz.
Oby mogla, bo po samej sobie wiem jak to ciezko zyc o jednej kanapce.
 
Po dwoch kromkach jakiegoś polskiego brązowego chleba z masłem,sałatą, szynka i ogórkiem cukier 5.9(106)
Normalnie magia [emoji119][emoji119][emoji119] no ale wczoraj 30j na noc
 
Bylam dzisiaj u diabetologa i sie okazalo ze poprzednie labolatorium pomylilo wynik. Hemoglobine glikowana mam 5.0 ;)
Niepotrzebnie sie stresowalam 3 dni...
 
reklama
Do góry