reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

W środę byłam pierwsy raz na KTG w szpitalu.Na izbie przyjęć naczekałam się 3 godziny i oczywiście wypadł mi w tym czasie obiad.Nie spodziewałam się ,że będzie az tak to długo trwało.Dziecko w czasie całego 20 minutowego zapisu ani drgneło.Pani doktór stwierdziła ,że zapis jest zły i trzeba mnie zostawić na patologii ciąży.Akurat pechowo mąż był w Krakowie i nie mógł do mnie przyjechać.Miejsc w szpitalu nie było więć Pani doktór stwierdziała ,że może podzwonić po szpitalach i poszukać miejsca albo żebym pojechała do domu zjeść i pojechała na Karową (ze względu na tą cukrzycę) na powtórne KTG.Miałam to zrobić w przeciągu dwóch godzin.Niestety na Karowej Nawet nie zobaczyłam lekarza ,bo na izbie przyjęc stwierdzili ,że nikt z nimi tego nie uzgadniał i że mam jechać z powrotem na żelazną.Wszędzie jeżdziłam taksówką ,bo bałam się o dzidziusia .NIe macie pojęcia co przeżyłam .Odradzam wszystkim ten szpital.Całe szczęście na powtórnym KTG wyszło wszystko dobrze i mnie wypuścili do domu.W domu byłam dopiero o 18.Gdyby coś się stało z dzieckiem to nie wiem kto by za to odpowiadał.
 
reklama
witajcie słodkie mamuśki

ja od 2 dni mam super cukry rano 82-86 po posiłkach maź do 106:tak::-D:tak:

może wreszcie się unormuje i nie będę musiała zwiększać insuliny

dziewczyny czy któraś z was ma po insulinie takie czerwone zgrubienia ja mam na nogach na udach czerwone zgrubiałe plamy:-(

a tak mnie do słodkiego ciągnie... byliśmy wczoraj u mojego brata na imieninach były pączki tort ciacho... lody

a ja nic:-:)-:)-( nie wiem jak będzie w święta przecież zeświruje:szok: takie jedzonko a ja nic:-(
 
Witam,

Ja ciągle w dwupaku i nie zanosi się na jakąkolwiek akcję porodową. :-( Cisza.
Dobrze, że cukry ok - dziś rano 76. :tak:
Dziś jadę na KTG. Teraz mam jeżdzić 2 razy w tygodniu. U mnie na szczęście mogę to zrobić w przychodni - nie muszę jeździć na Izbę Przyjęć.

Carioca - dzięki za podsunięcie pomysłu. Rzeczywiście mamy glukometry, więc krzywą cukrową możemy zrobić sobie same.

AgMich - to u ciebie rzeczywiście zapachnie już dzisiaj świętami. :tak: Słyszałam, że w marketach już święta pełną parą - prezenty dla dzieci, ozdoby choinkowe itp.

Misio123 - współczuję przeżyć. Dobrze, że wszystko ok z dzidzią. A jak twoje cukry po takim dniu nieregularnego jedzenia i stresu? U mnie to zawsze, jak mam dłuższą przerwę, to cukry szaleją.

Wredasek - zazdroszczę, że możesz jeść hamburgery. Ja po takim jedzeniu na pewno bym miała cukier powyżej normy.

Megi - ja jeszcze nie rodziłam z cukrzycą, ale u mnie też nie jest to wskazanie do CC. Z tego co wiem, to wskazaniem do cc jest jak dziecko na tych cukrach urośnie bardzo duże. Sama cukrzyca wskazaniem nie jest.

Ja na dzisiaj zaplanowałam grzech - po badaniu KTG mam zamiar udać się na lody. Lody mi cukru nigdy nie podnosiły, więc jeszcze ostatni raz przed porodem zrobię sobie wyżerkę. Bo potem to będzie szlaban, bo jak znam życie będę na diecie bezmlecznej, tak jak z córką.
 
Witam póznym rankiem,
kurcze u mnie dziś znów na czczo 90, a jestem drugi dzień na 12j insuliny:wściekła/y: to zaczyna być dołujace, jak bedzie pow.90 przez kolejne 3 dni to lekarz kazał mi dodać 2j
po śniadaniu 100, ale co to za śniadanie-1 kromka z masłem i pomidorem
dobrze,że chociaż waga nie spada, pozdrawiam

aa i chyba jestem kompletnym laikiem, bo za nic nie chce mi wyjść ten suwaczek, może wklejam nie to co trzeba??:sorry2:
 
dziewczyny czy któraś z was ma po insulinie takie czerwone zgrubienia ja mam na nogach na udach czerwone zgrubiałe plamy:-(
.....
a ja nic:-:)-:)-( nie wiem jak będzie w święta przecież zeświruje:szok: takie jedzonko a ja nic:-(

ja nie miałam plam, ale wiem, że mogą sie robic, jeśli insuline wstrzykujesz zbyt płytko. Spróbuj wbijać igłę do konca i zawsze pod kątem prostym (ja waliłąm z zamkniętymi oczami), aż do dociśnięcia...

a w święta - dołóz sobie parę jednostek i nie przesadzaj :tak: zdrowie psychiczne jest wazne, a jednorazowe, nawet duże, przekroczenie norm nic dzidziusiowi nic nie zrobi. Ja miałam kilka wyskoków w ciąży, a i tak hemoglobine glikowaną mialam idealną i lekarze zawsze mnie chwalili :-D a ja nie strasiłam zmysłów od tej diety... / czuje sie jak diabeł co wodzi na pokuszenie :cool2::ninja2::ninja2:/
 
hej

kurde dotad lekarz kazal mierzyc cukier po 3 glownych posilkach i tak roblam. ale poczytalam ze Wy mierzycie tez na czczo wiec i ja zaczelam no i dzis cukier 108:confused:co robicie gdy macie wysoki cukier z rana? co ze snaidaniem. ja zjadlam jedna kanapke dzis z chuda we dlina i calego pomidora. dobrze czy zle???

ja chyba robie blad ze nie jem posilku przed snem ( bo nikt mi nie zalecil) i cukier pewnie spada w nocy a pozniej sam idzie w gore ( gdzies o tym czytalam)

wiecie co? wkurza mnie to ze niby czlowieka lecza ale nie powiedza dokladnie co i jak jesc a pozniej sa problemy. mnie zabroniono tylko jesc slodyczy i slodkich owocow i sokow:shocked2:
 
mam problem bo od trzech dni po śniadaniu cukry idą mi w górę ale tylko po śniadaniu np.zjem 2 kanapki chleba razowego sałata zielona pomidor ogórek i gorzka herbata i cukier po godzinie 140 a np po obfitym obiedzie mam po godzinie 90
megi_27 Witaj powiem Ci z mojego doświadczenia, że im więcej na mieszasz składników tym cukry będa niższe ja zawsze po objedzie miałam w normie ale starałam sie dużo składników zjadać. np. łyżka ziemiaczków jakaś pierś z kurczaka do tego surówka oczywiście to poprzedzone tależykiem zupki np pomidorowa z łyżką makaronu i było ok. A jak na śniadanie zjadłam 2 kanapki razowego chleba z wędliną sałatą i ogórkiem to cukry wysokie.

Trzymam za Was słodziutkie kciuki żeby i wam się udało szczęśliwie urodzić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
hej

kurde dotad lekarz kazal mierzyc cukier po 3 glownych posilkach i tak roblam. ale poczytalam ze Wy mierzycie tez na czczo wiec i ja zaczelam no i dzis cukier 108:confused:co robicie gdy macie wysoki cukier z rana? co ze snaidaniem. ja zjadlam jedna kanapke dzis z chuda we dlina i calego pomidora. dobrze czy zle???

ja chyba robie blad ze nie jem posilku przed snem ( bo nikt mi nie zalecil) i cukier pewnie spada w nocy a pozniej sam idzie w gore ( gdzies o tym czytalam)

wiecie co? wkurza mnie to ze niby czlowieka lecza ale nie powiedza dokladnie co i jak jesc a pozniej sa problemy. mnie zabroniono tylko jesc slodyczy i slodkich owocow i sokow:shocked2:
wredasek ja też nie miałam zalecanego posiłku przed snem a brałam o 22 insulinę nocną a rano i tak czasami cukier wysoki był.
 
Ostatnia edycja:
A żeby było ciekawiej to mi moja diabetolog nie powiedziała że jeżeli dużo chodzę to może mnie dopaść odcukrzenie - tak mną telepałao i robiło się słabo że szok. Niewiedziałam co się dzieje dopiero na kolejnej wizycie opisałam ten problem a ona pyta mnie czemu nie noszę ze sobą jakiegoś soku albo kostki cukru .... a kto mi to powiedział!!!!!!
 
reklama
no wlasnie gosiaCi lekarze traktuja nas - pacjentow tak jakbysmy wszystko wiedzieli....:wściekła/y:dosc irytujace to ich podejscie! a jak sie cos dzieje to wtedy - no co Pan/ Pani??? nie mowilam ze tego a tego nie wolno!!!!????:wściekła/y:
 
Do góry