reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja cukrzyce ciążowa miałam zdjagnoaowaną na podstawie obciążenia glukozą 50gram. Po godzinie miałam wynik 219. Diabetolog od cukrzycy ciężarnych nie kazała powtarzac obciązenia bo jak stwierdziła wynik powyżej 200świadczy o cukrzycy. Jesli miałabym niższy kazałaby zrobić obciazenie 75 gramami i tu by sie liczył wynik po dwóch godzinach.
 
reklama
IzaBK nie wiem nic na temat odstawienia insuliny ale jutro sie dowiem bo ide do diabetologa i pewnie tez ją dostanę.

Zauważyłam że mogę jeść i ziemniaki, i krakersy i nawet pączki i owoce i pić mleko i cukier mam do 105 - 110. Ale rano porażka. Dziś znowu 98:wściekła/y:Oj będzie kłucie od jutra...
 
kilolek ja dostałam skierowanie od swojego gina do poradni dla ciężarnych . Spróbuj może pogadać ze swoim gin może da Ci skierowanie.

Kurcze dzisiaj rano znowu 102:wściekła/y:A wizyta u diabetologa dopiero za dwa tygodnie. Martwię się, że skończy się na insulinie a to dopiero 20 tydzień. Boję się myśleć co będzie dalej. Przez dwa tygodnie diety schudłam 2,5kg. Dzidziuś rozwija się prawidłowo,badania w normie, ciał ketonowych zero. Czy wy też tak miałyście na początku?
 
Kurcze dzisiaj rano znowu 102:wściekła/y:A wizyta u diabetologa dopiero za dwa tygodnie. Martwię się, że skończy się na insulinie a to dopiero 20 tydzień. Boję się myśleć co będzie dalej. Przez dwa tygodnie diety schudłam 2,5kg. Dzidziuś rozwija się prawidłowo,badania w normie, ciał ketonowych zero. Czy wy też tak miałyście na początku?

Cześć:-)
ja na początku diety też schudłam. Cukrów mi dieta niestety nie trzymała, nie tylko nocnych. Reszta jak u Ciebie. Teraz jestem na insulinie i o ile na początku było to dla mnie bardzo trudne, bo wczesniej na widok igły mdlałam, o tyle teraz błogosławię działanie insuliny - przekroczenia norm zdarzają mi się niezmiernie rzadko i nigdy nie są większe niż 150 :-D A rano 70-80 :tak: Pomaga mi świadomość że to najlepsze co w tej sytuacji moge zrobić dla siebie i dzidzi. Nie martw się, może do insuliny nie dojdzie, a nawet jeśli - to nie jest koniec świata, a i na grzeszki można sobie pozwolić ;-)
 
a czy to może być taki zwykly diabetolog czy musi być poradnia dla ciężarnych? Juz sie rozglądałam i zwykłych jest u nas 3 ale żaden nie przyjmuje prywatnie, a więc potrzebne i skierowanie. Chyba może być od internisty?

witaj! a szukałąś diabetologa gdzieś dalej? np w Pruszkowie? No i zwykły diabetolog lepszy niż żaden :tak:, ale oczywiście najlepsza jest poradnia dla ciężarnych. Najbliższą masz w szpitalu na Banacha, ja tam chodzę
 
IzaBK dziękuję za ciepłe słowa. Te grzeszki to super pocieszenie :-D a tak serio to najważniejszy jest maluszek i zniosę wszystko żeby było dobrze. Najbardziej przeraża mnie tak długi czas do rozwiązania. Mam nadzieję, że będę mogła rodzić sn. Ja też mam cukry ranne na tym poziomie co Ty ale od dwóch dni coś się pomieszało. Może dlatego, że zjadłam przed snem dwa kawałki chleba. Dzisiaj spróbuje tylko z jednym i zobaczymy.

Mój synuś ma dzisiaj 4 urodziny i mój M już od rana wspominał jego poród! Ale się uśmiałam!
 
Ostatnia edycja:
Jak to robicie ze trzymacie w posilkach ilosci WW??? Wychodzi mi podobnie jak pisała IzaBK
Sniadanie 4WW
II sniadanie 2 WW
obiad 6 WW
podwieczorek 2 WW
kolacja 4WW
II kolacja 1WW

patrze na liste wymienników i nijak nie potrafie ulozyc sobie menu :zawstydzona/y: Jem np rano dwie kromki chleba pelnoziarnistego (bez słodu) z wędlina i pomidorami, ogórkami, na drugie sniadanie podobnie (na razie mi sie nie nudzi), potem na obiad zawsze ryż brązowy lub makaron pełnoziarnisty, potem znowu ten chleb pełnoziarnisty i nijak nie wiem jak dodać te węglowodany?? Jak patrze na listę wymienników to wszystko wydaje mi sie mało, ze musialabym zeżreć danych rzeczy mnóstwo zeby wyszła wymagana ilość WW, tak zebym pękła!
Poradźcie coś...
A to mleko na ketony przed snem moze byc gotowane? ja takie lubie :-)
 
WInoroślinka - :-) bardzo dobrze Cię rozumiem !! ja też na początku byłam przejedzona, i nie mogłam zrozumieć dlaczego dziewczyny na forum piszą, że są głodne :-D to co ja wypracowałam w diecie, to dużo warzyw, dodawanie warzyw treściwych, jak np kukurydza;
bardzo treściwy chleb - jem żytni pełnoziarnisty Mestemacher - kromki duże, ale cieniutkie. I w jednej kromce jest 2,6 ww !!! :-D
ziemniaki - w małym 1 ww! z kefirem 1,2 ww. 3 zieminiaki z kefirem, i do tego na deser nektaryna i masz obiad :-D no i mój ulubiony obiad - 15 dkg makaronu z serkiem wiejskim ziarnistym, a na deser 1 nektaryna, kilka orzeszków ziemnych sz puszki i kawa z mlekiem - i jest 6 ww :-D
scieram 3 marchewki na tarce i mam pyyszną przekąskę na 2 ww :-D
a! i najlepsza przekąska - jogurt naturalny :) w gorące popołudnie można się nim napić i orzeźwić, a przy okazji rzucić do żołądka 2 WW!
 
reklama
Ajajaj, ja sie boje ziemniaków jak ognia... Przerzuciłam sie na brązowy makaron i ryż, dlatego podziwiam Cie za odwagę :) Taki zestaw ziemniaków i kefiru zaserwowałabym sobie na kolacje ale czy to nie byloby za duzo WW... Masz jeszcze jakies wypróbowane zestawy?
 
Do góry