reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

pulka - co do małej to tak naprawdę nie wiem do dziś bo żaden specjalista nie chciał mi powiedzieć jaka była przyczyna. Mam jednak nadzieję, że tym razem będzie ok. Muszę w to wierzyć!

Niedziela to najgorszy dzień w tygodniu! Zbyt dużo pokus!
 
reklama
Witaj AgMich - strasznie mi przykro z pwoodu straty maluszka, samej radosnej ciąży Ci zyczę, mam nadzieję że cukrzyca nie dokuczy Ci bardzo. Z czym związanym z cukrzycą miałaś problemy w poprzedniej ciąży? Wysokie cukry mimo insuliny?

Ja wczoraj godzinę po kolacji 140 a dwie godziny po - 130... :crazy: Cholerrrra, za późno zjadłam. Rano 90 czyli niby norma, chociaż dawno już do 90tki nei dobijałam z rana, dzięki Bogu rano cukry są na poziomie.
 
Ja w poprzedniej ciąży byłam tylko na diecie, cukry miałam ok. Nie wiem co było przyczyną, wiem tylko że zrobiłam wszystko co mogłam.

Teraz gotuję obiadek (cukry po śniadaniu: 1h:101, 2h:93 więc chyba nie jest źle). A na obiad mięsko mielone z indyka zapiekane w piekarniku i sałata lodowa z pomidorem, żółtym serem, ogórkiem i pestkami słonecznika, ziemniaczki. Zobaczymy jak będzie.

Te cukry poranne coraz bardziej mnie denerwują. Zobaczymy jutro.

Miłej niedzieli dla wszystkich cukiereczków.
 
AgMich masz rację co do niedzieli. Ja potrafię wtedy bardzo grzeszyć, bo tyle pyszności, a my musimy z tego rezygnować. Również Ci życzę szczęśliwej ciąży i zdrowego maluszka. Na pewno teraz wszystko będzie dobrze. No i więcej wytrwałości i uporu niż ja mam, bo coraz bardziej widzę jak opuszczam się w trzymaniu diety. Już 11 tygodni na niej jestem jeszcze tylko 9 , ale kto wie może synuś zechce urodzić się chociaż tydzień wcześniej.

Carioca77 Dobrze, że z cukrami rannymi jest ok. Ja po posiłkach staram się coś robić, albo spacerek.
 
Cześć!
Postanowiłam się wreszcie przywitac. d kilku dni Was podczytuję - zaczęlam co prawda od początku wiec nie jestem na bieżąco :-D a do końca zostalo mi jeszcze bardzo duuuużo.
O cukrzycy wiem od początku miesiaca. I ta sprawa jest dla mnie wielką zagadką. Byłam u 2 lekarzy ginekologów z moimi wynikami (u jednego przy zupełnie innej okazji ale tez pokazałam) i w sumie tak: kazano mi isc na dietę, ale dokladnie nie określono (na razie kieruję się indeksem glikemicznym), nie kazano mierzyć cukru ani kupować glukometru (mimo, ze pytałam), nie dostala skierowanie do diabetologa, jak pytałam o komplikacje, zagrożenia itp to uslyszalam tylko, ze malec może być zbyt duży by rodzić naturalnie. Więc same przyznacie, że wiem raczej niewiele.
A wyniki miałam takie:
1) na czczo 86
50 g glukozy i po godzinie 164

2) na czczo 85
75 g glukozy i po godzinie 165
a pod dwóch 109

z tego co wiem to po 75 g raczej nie robi się po godzinie tylko od razu po dwóch, wiec gdybym tak zrobiła wynik chyba nie byłby takki zły?
 
pulka - gratulacje za wytrwałość, widzę że Tobie też wcześnie stwierdzono cukrzycę. Już dużo Ci nie zostało a większość już za Tobą! A kryzys i to pewnie nie jeden przechodzi każda z nas!

kilolek - skoro mówisz, że masz cukrzycę to powinnaś moim zdaniem zakupić glukometr i jednak robić pomiary. Ja bym tak zrobiła. Dziwne, że nie masz skierowania do diabetologa, spróbuj może poszukać na własną rękę jakiegoś i się poradzić co dalej. A co do diety to jak poczytasz ten wątek na pewno dowiesz się mnustwo przydatnych rzeczy. Fajnie, że jesteś z nami!Pozdrawiam

Zjadłam na podwieczorek szklankę malin z jogurtem naturalnum i cukier 102!:-)
 
kilolek ja nie rozumiem skoro Twój wynik po 2 h to 109 a norma jest do 140 to kto Ci zdiagnozował tą cukrzycę??? obciążenie 50g nie jest do konca miarodajne wiec jak wynik jest pow 140 po 1 h to robi się obciążenie 75g i sprawdza na czczo i po 1h i po 2 zeby sprawdzić czy cukier spada a Tobie ewidentnie spada wiec myslę ze ktoś się sugerował tym pierwszym obciązeniem i Ci wcisnął ze masz cukrzycę.
 
kilolek - skoro mówisz, że masz cukrzycę to powinnaś moim zdaniem zakupić glukometr i jednak robić pomiary. Ja bym tak zrobiła. Dziwne, że nie masz skierowania do diabetologa, spróbuj może poszukać na własną rękę jakiegoś i się poradzić co dalej.:-)
a czy to może być taki zwykly diabetolog czy musi być poradnia dla ciężarnych? Juz sie rozglądałam i zwykłych jest u nas 3 ale żaden nie przyjmuje prywatnie, a więc potrzebne i skierowanie. Chyba może być od internisty?

kilolek ja nie rozumiem skoro Twój wynik po 2 h to 109 a norma jest do 140 to kto Ci zdiagnozował tą cukrzycę??? obciążenie 50g nie jest do konca miarodajne wiec jak wynik jest pow 140 po 1 h to robi się obciążenie 75g i sprawdza na czczo i po 1h i po 2 zeby sprawdzić czy cukier spada a Tobie ewidentnie spada wiec myslę ze ktoś się sugerował tym pierwszym obciązeniem i Ci wcisnął ze masz cukrzycę.
no wlaśnie ja nie wiem. Obaj lekarze mówili, ze nie jest dobrze, bo po godzinie jest za wysoki. Chociaz fakem jest, ze jak zjem słodkie (do czego ciągnie mnie niesamowicie) to od razu słabo mi się robi. No i druga rzecz,ze bardzo mało przytyłam (niecałe 3 kg) a dziecko jest bardzo duże - 90 centyl. Gin powiedział, ze jak nie chcę mieć cesarki to muszę trzymac dietę.

Jutro pójdę do pezychodni zrobić cukier 2 godziny po śniadaniu, a w przyszlym tygodniu kupię glukometr.
 
:-)Hej dziewczyny,staram się trzymać dietę i mieć wyniki poniżej 140,ale nie zawsze mi to wychodzi:wściekła/y:!Zauważyłam,że źle przyjmuję mleko i wyroby mleczne od razu cukier mi skacze. Poza tym mąż w domu to i więcej pokus także raz cukier mi skoczył do 152 i 142 godzinę po jedzeniu :zawstydzona/y:. Także jestem na siebie wściekła zupełny brak opanowania...A jestem dopiero w 26 tc...
 
reklama
zapomniałam dziś przed kolacją wstrzyknąć insulinę, a cukier 1 h po kolacji miałam wzorowy... może to znaczy, że insulina nie jest mi potrzebna? :-D czy słyszałyście o przypadku odstawienia insuliny? :confused:
 
Do góry