reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny apropo późnej kolacji… dzis zjadlam kolacje o 20, wstalam o 10 i cukier 86… jutro przetestuję kolację o 18 i od rana zmierze przed 8, ale wyglada ze rzeczywiscie nie wszystkim ta kolacja sluży
Niestety u mnie dzisiaj wywaliło 108, nie miałam tyle nigdy, ale kolacja przed 21 a wstałam prawie o 8:30. Jak wstaje przed 6 to mam poniżej 90. Najlepsze, że śniadanie (surowe warzywa, pół kulki mozzarelli, pieczony indyk, oliwa pestki słonecznika) zjadłam o 8:40 i po godzinie miałam 85.
 
reklama
Niestety u mnie dzisiaj wywaliło 108, nie miałam tyle nigdy, ale kolacja przed 21 a wstałam prawie o 8:30. Jak wstaje przed 6 to mam poniżej 90. Najlepsze, że śniadanie (surowe warzywa, pół kulki mozzarelli, pieczony indyk, oliwa pestki słonecznika) zjadłam o 8:40 i po godzinie miałam 85.
Wg mnie to taka loteria że głowa mała ...
 
Chyba tak to loteria... U mnie wczoraj na czczo 90, więc według zaleceń zwiększyłam o jedną jednostkę. I dziś po zwiększeniu jeszcze więcej 92, więc dziś na wieczór znowu muszę zwiększyć.

Pytanie do dziewczyn na insulinie nocnej, jak zwiększacie jendostki to diabetolog kazał wam więcej jeść na późna kolację? Bo nie wiem jem tą jedną kanapkę z serem i kakao tak z pół szklanki zastanawiam się czy to nie mało może... Rano dziś obudziłam się głodna już po 6 i wynik 92, może muszę więcej zjeść.. Czy insulina hamuje w jakiś sposób ten głód? Że nie muszę jeść więcej, już sama nie wiem.
 
Dziewczyny apropo późnej kolacji… dzis zjadlam kolacje o 20, wstalam o 10 i cukier 86… jutro przetestuję kolację o 18 i od rana zmierze przed 8, ale wyglada ze rzeczywiscie nie wszystkim ta kolacja sluży
Strasznie późno zmierzylas cukier z rana. Ja jak wstaje okolo 8 to mam za wysoki a jak poczekam godzinę spada do normy. U Ciebie tez tak może być.
Ja mam klopot, bo rano jak wstaje mam wysoki cukier a zanim dojade do labolatorium spada do normy i lekarz przez to zawsze mówi, że nie mam się czym martwić.
 
Zobacze jak bedzie jutro jak przerwa nocna będzie też długa a wstanę przed 8… diabetolog pozwolila mi na probe zrezygnowac z ostatniego posilku przed snem.
Strasznie późno zmierzylas cukier z rana. Ja jak wstaje okolo 8 to mam za wysoki a jak poczekam godzinę spada do normy. U Ciebie tez tak może być.
Ja mam klopot, bo rano jak wstaje mam wysoki cukier a zanim dojade do labolatorium spada do normy i lekarz przez to zawsze mówi, że nie mam się czym martwić.
 
Mi diabetolog mówiła też w sumie że maks 8-10h snu, ale jak to ma się do cukru to nie wiem.. Ja i tak zawsze budzę się po około 8h snu, dłużej nie umiem spać chyba 🙃
 
Mi pozwolila ale mam mierzyc ketony, ale dlatego ze ja sama jej powiedzialam że dopóki jadłam wcześniej to cukier był ładny (serio nie mialam zadnych przekroczen) a od czasu kolacji później już ciągle mam 91-94.
Spać to ja mogę po 12 godzin 😂😂
Mi diabetolog mówiła też w sumie że maks 8-10h snu, ale jak to ma się do cukru to nie wiem.. Ja i tak zawsze budzę się po około 8h snu, dłużej nie umiem spać chyba 🙃
 
reklama
Ja nawet nie próbowałam bez tej późnej kolacji, wątpię żeby mi to pomogło.. Ja jak zjem kolację o 20, to koło 22 już głodna chodzę.. 🤣 I jak tu iść spać, muszę coś przegryźć.. Ogólnie popołudniu to ja już jem co dwie godziny, 16, 18, 20 i 22 🙄 a cukry po godzinie w granicy 92 - 100. Rano po śniadaniu pierwszym i drugim wyższe.
 
Do góry