reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Kurcze nie pomyślałam żeby ich pytać mówiąc szczerze u nas trzy szpitale sa ja rodze tam gdzie pracuje mój lekarz i już mi zapowiedział że idę do szpitala po zakończonym 38 tygodniu
Dziewczyny, niektóre z was tak jak ja mają insuline... Powiedzcie mi czy wy też macie problem z wyborem szpitala do porodu? Ja dzwoniłam do trzech w mojej okolicy, aby uniknąć Poznania. W dwóch powiedziano mi że przez insuline nie zostanę przyjęta na oddzial, w trzecim natomiast dostałam informację, że muszą mnie przyjąć nawet z insuliną. Druga sprawa czy wasi lekarze prowadzący kierują was do szpitala w 38 tygodniu ciąży? Zaczynam się martwić
 
reklama
Ja wlasnie dzisiaj wylądowałam w szpitalu mam termin porodu na dzis (oczywiscie nic sie nie wydarzyło, nie ruszylo naturalnie) i jutro podobno beda mi wywolywac... Dzis na usg wyszlo ze mlody ma 4180... Nie wiem czy dam rady naturalnie jak taki duzy heh stresuje sie. U mnie szpital byl ok bo akurat w moim mieście szpital ma rekomendacje i z insulina mnie przyjęli.
 
Dziewczyny, niektóre z was tak jak ja mają insuline... Powiedzcie mi czy wy też macie problem z wyborem szpitala do porodu? Ja dzwoniłam do trzech w mojej okolicy, aby uniknąć Poznania. W dwóch powiedziano mi że przez insuline nie zostanę przyjęta na oddzial, w trzecim natomiast dostałam informację, że muszą mnie przyjąć nawet z insuliną. Druga sprawa czy wasi lekarze prowadzący kierują was do szpitala w 38 tygodniu ciąży? Zaczynam się martwić

Przy cukrzycy insulinozależnej powinno się rodzić w szpitalu z III stopniem referencyjności. Przyjmują na tydzień przed terminem z możliwością indukcji. Taki szpital ma lepsze zaplecze neonatologiczne z diabetologiem dla noworodków włącznie.
Szpitale z niższym stopniem referencyjności (powiatowe na przykład) przyjmują normalnie porody GDMG1, natomiast przy GDMG2 jest większe ryzyko powikłań u dziecka i stąd potrzeba specjalistycznej opieki.
 
W no to trzymam kciuki żebyście uparciucha namówili na wyjście.. A pomiarami się nie przejmuj bo iść daje bardzo ogólny pogląd na malucha ja tu czekam na wieści....
Ja wlasnie dzisiaj wylądowałam w szpitalu mam termin porodu na dzis (oczywiscie nic sie nie wydarzyło, nie ruszylo naturalnie) i jutro podobno beda mi wywolywac... Dzis na usg wyszlo ze mlody ma 4180... Nie wiem czy dam rady naturalnie jak taki duzy heh stresuje sie. U mnie szpital byl ok bo akurat w moim mieście szpital ma rekomendacje i z insulina mnie przyjęli.
 
Dziewczyny a jak wygląda sytuacja z porodem z cukrzycą? Wywołują wcześniej? Ile dni jest się w szpitalu? Przyznam że dopiero połowa ale zaczęłam się interesowac w temacie bo nie wiem co i jak [emoji2368]
 
Dziewczyny a jak wygląda sytuacja z porodem z cukrzycą? Wywołują wcześniej? Ile dni jest się w szpitalu? Przyznam że dopiero połowa ale zaczęłam się interesowac w temacie bo nie wiem co i jak [emoji2368]
Ja mam skierowanie na poniedziałek 39+1 , będą wywoływać poród.
Mam nocną insulinę 21j
 
Hej dziewczyny, ja juz urodzilam dokladnie wczoraj o 23 57, porod miak byc wywolywany sle o dziwo zaczal sie sam, zaczelam rodzic silami natury ale niestety moj syn bym za duzy i mimo 10 cm rozwarcia nie mogl spasc w kanal rodny i zrobili mi cesarke. Mlody wazy 4310 i ma 60 cm duzy chlopak z niego. Na razie go widzialam tylko minutke poniewaz po cesarskim cieciu nie moga mi przywiesc teraz, taka jestem obolala. Nie wiem na razie nic jak on w ogole z cukrami i czy wszystko wporzadku ale mam nadzieje ze zdrowy i silny z niego chlopak. Trzymam dziewczyny za Was wszystkie mocno kciuki zeby dzieciaczki były zdrowe i cukry w normie. 😀
 
reklama
Hej dziewczyny, ja juz urodzilam dokladnie wczoraj o 23 57, porod miak byc wywolywany sle o dziwo zaczal sie sam, zaczelam rodzic silami natury ale niestety moj syn bym za duzy i mimo 10 cm rozwarcia nie mogl spasc w kanal rodny i zrobili mi cesarke. Mlody wazy 4310 i ma 60 cm duzy chlopak z niego. Na razie go widzialam tylko minutke poniewaz po cesarskim cieciu nie moga mi przywiesc teraz, taka jestem obolala. Nie wiem na razie nic jak on w ogole z cukrami i czy wszystko wporzadku ale mam nadzieje ze zdrowy i silny z niego chlopak. Trzymam dziewczyny za Was wszystkie mocno kciuki zeby dzieciaczki były zdrowe i cukry w normie. [emoji3]
Gratulacje!!![emoji8]
 
Do góry