reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ruch spala cukier więc spacer do laboratorium mógł zbić o te parę jednostek a poza tym glukometry też mają tolerancję błędu 5 jednostek to praktycznie żadna różnica 😉
 
reklama
A ja to dzisiaj chyba złapię jakąś depresję normalnie. Czy któraś z was mierzyła sobie kiedyś cukier 0,5 godz po posiłku? Ja wczoraj po kolacji tak zrobiłam i okazało się że cukier miałam wówczas wyższy niż w godzinę po. Pomyślałam że to przypadek ale dziś po obiedzie też zmierzyłam 0,5 godz po i o normalnej porze i uwaga: 1 pomiar 155, drugi 112. Zjadłam ziemniaki gotowane wczoraj (te podobno mają niższy ig) z zupa i klopsem gotowanym. I teraz się zastanawiam czy nie miałam tak już wcześniej, że myślałam że moge coś jeść bo cukier jest ok a on po prostu był mega wysoki już wcześniej.
 
A ja to dzisiaj chyba złapię jakąś depresję normalnie. Czy któraś z was mierzyła sobie kiedyś cukier 0,5 godz po posiłku? Ja wczoraj po kolacji tak zrobiłam i okazało się że cukier miałam wówczas wyższy niż w godzinę po. Pomyślałam że to przypadek ale dziś po obiedzie też zmierzyłam 0,5 godz po i o normalnej porze i uwaga: 1 pomiar 155, drugi 112. Zjadłam ziemniaki gotowane wczoraj (te podobno mają niższy ig) z zupa i klopsem gotowanym. I teraz się zastanawiam czy nie miałam tak już wcześniej, że myślałam że moge coś jeść bo cukier jest ok a on po prostu był mega wysoki już wcześniej.
No a to nie jest wlasnie tak ze zaraz po posilku jest wyzszy niz godzine po? Ja jak pierwszy raz testowalam glukometr zeby tylko zobaczyc jak dziala i jak sie pobiera krew zrobilam to zaraz po zjedzeniu pomaranczy, jakies 10 min po i wyszlo 190 a NIGDY wczesniej i nigdy juz pozniej nie mialam takiego wyniku wiec to musialo byc zwiazane z tym posilkiem ;) nie masz sie czym martwic
 
No właśnie Darapuszkin wszędzie piszą, że cukier zaczyna wzrastać 10 min po pierwszym kęsie a maksymalne stężenie cukru we krwi następuje w godzinę po posiłku... Stąd moje wątpliwości 🙄
 
No właśnie Darapuszkin wszędzie piszą, że cukier zaczyna wzrastać 10 min po pierwszym kęsie a maksymalne stężenie cukru we krwi następuje w godzinę po posiłku... Stąd moje wątpliwości 🙄
Hmm to nie wiem. Jestem poczatkujaca a za miesiac rodze wiec raczej specjalistki ze mnie nie bedzie od cukrzycy ale idac takim tropem ja godzine po zjedzeniu pomaranczy mialabym chyba milion :D
 
Jeśli badanie hemoglobiny glikowanej jest ok i pomiary po godz też prawidłowe to pojedyncze skoki nie są nieprawidłowością. Na początku zawsze jest skok i później swobodniejsze uwalnianie się cukru. Mogły ziemniaki spowodować skok lub zupa mogła być tlustsza.
 
No cóż nie pozostaje mi nic innego jak zrobić dla własnego spokoju hemoglobinę bo ostatnie badanie miałam 30 października a wizytę u diabetolog dopiero za 1,5 tygodnia
 
reklama
To naprawdę jest jakaś paranoja. Dziś znów po pół godzinie wyskok cukru do 161 a po godzinie już w normie 123 a nie zjadłam nic co by tak wywalało cukier 2 kromki chleba IG z szynką sałatą i pomidorem, pół szklanki maślanki z chia i herbatę czarną. Załamka że się normalnie poryczałam😭.
 
Do góry