reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witaj Akwarele, jak rozumiem dotąd nie mierzyłaś sobie cukrów glukometrem? W walce z cukrzycą to podstawa bo inaczej nie będziesz w stanie stwierdzić, czy dieta działa czy nie. Mierz zawsze rano na czczo i godzinę po rozpoczęciu głównych posiłków. Norma to wartości na czczo do 90 mg/ dL i po posilkach od 90 do 140 mg/ dL. Co do posiłków i ich częstości standardowo jest to 8 posiłków dziennie I i II śniadanie, obiad, podwieczorek, I i II kolacja oraz posiłek przed snem, jesz mniejsze porcje co 2,5 do 3 godzin. Mogę ci napisać co jem na śniadania, ale nie wiem czy u Ciebie też tak będzie bo ilości węglowodanów na dany posiłek musi Ci ustalić diabetolog na podstawie Twojego BMI. Ja mam na I śniadanie 3 wymienniki węglowodanowe przy czym 2 mączne. Jem zazwyczaj 2 kromki chleba z sałatą i wędliną, szklankę maślanki i pomidora, czasem tosty z warzywami lub jajecznicę również z warzywami. Jest jeszcze kwestia tego jakie masz cukry rano. Większość kobiet rozbija śniadania na mniejsze posiłki bo im rano cukry skaczą ja do południa mam cukry super więc nie muszę, ale to sprawa indywidualna, którą musisz sprawdzić sama na sobie.
Dziękuje za wiadomosc ☺️
moja przygoda z glukometrem dopiero się zacznie - dziś chce zapisać się do poradni diabetologicznej i mam nadzieje ze jak najszybciej mnie przyjmą. Po wpisach widzę, ze na początku jest to dość upierdliwe ale po czasie można się przyzwyczaić :) staram się podejść do tego jak do zmiany nawyków żywieniowych (łatwiej mi to przyjąć 😁)
Najgorzej ze dziś impreza sylwestrowa i chyba pozostaje mi marchewka z dipem jogurtowym jako przekąska 🙈
Wszystkiego dobrego!🥳❤️
 
reklama
Spokojnie. Jest więcej dań które możesz jeść bez przeszkód. Na cukier zasadniczo nie wpływają wędliny, sery (w mniejszych ilościach) pomidory, ogórki, sałata. Ja np mogę w dowolnej ilości jeść bigos, po sałatce warzywnej też mam cukry ok ale pod warunkiem że ja policzę do swoich wymienników i zjem do niej mniej chleba niż zazwyczaj.
Otoona ja na czczo cukier 82, po śniadaniu 110 ale u mnie rano zawsze jest ok nawet jak leżę i nic nie robię, gorzej po południu. Często wtedy mam cukry pod górną granicę. Przekraczam rzadko choć się zdarza. Mój niechlubny rekord to 173 po zupie ogórkowej. Można zwariować bo ogórki kiszone z zasady obniżają poziom cukru a tu takie zaskoczenie.
 
Dziewczyny, kupiłam glukometr i jak na razie pomiary bardzo ok, tylko zastanawiam się czy mam badać godzinę po posiłki czy dwie godziny po posiłku? Z uwagi na sylwestra wizyta u diabetologa jaszcze przede mną ale oczywiście się wybiorę! :)
 
Dwie godziny po posiłku mierzą chorzy na cukrzycę pewnie stąd niepewność wśród rodziny. A jak tam sylwester? Coś więcej poza marchewką z dipem? Aha i napisz jaki masz glukometr
 
Dwie godziny po posiłku mierzą chorzy na cukrzycę pewnie stąd niepewność wśród rodziny. A jak tam sylwester? Coś więcej poza marchewką z dipem? Aha i napisz jaki masz glukometr
Sylwester bardzo udany, dziękuje :) udało mi się zrobić muffiny kokosowe z książki dla diabetyków ☺️ Przepyszne a zero cukru :)
Glukometr mam glukomaxx - myślałam ze będzie cięższy w obsłudze a to okazała się łatwizna :)
 
Do diabetologa dobrze iść już z pierwszymi pomiarami. Jak tylko w 10 tc wyszła mi cukrzyca na krzywej poszłam do rodzinnej i odebrałam glukometr. Na wizytę poszłam z pomiarami z 2 tyg. Kilka tyg walczylam dieta jednak porannych cukrów ja nie unormowała i poszła insulina w ruch. Teraz w 34tc mam 8j, co jest naprawdę mała ilością 😉 Zaczynałam od 2j.
 
Akwarele to się cieszę, że ci się udał sylwester. Co do glukometru to nie znam tej firmy. Ja mam accu chek performa i jestem bardzo zadowolona. Przetestowałam jego dokładność z pomiarem laboratoryjnym i jest ok. Zresztą w poradni w Bydgoszczy na Szpitalnej bazują głównie na contourach ale accu też akceptują.
Witaj Cookie tak wysoko w ciąży i tylko 8j to faktycznie mało, ja w 17 TC mam już 8j.
 
reklama
Hej Feriona, właśnie mało mam i mój diabetolog śmieje się czy ja wogole mam cc, bo hemoglobinę glikowana mam zawsze poniżej normy.
Ale z wynikami krzywej nie dyskutuje tylko czekam do końca ciąży na ponowne badania. Grunt, że z dzieckiem, przepływami i łozyskiem wszystko ok.
 
Do góry