reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Dziewczyny ja co prawda cukier w miarę utrzymuje w normie samą dietą ale mam problem bo pojawiły się w moczu ciała ketonowe i nie wiem jak to zwalczyć. Wczoraj diabetolog powiedziała mi że mam dołożyć jeden posiłek więcej bo jem za mało. I to jest fakt bo czasami jestem głodna, chyba to się skończy insuliną a chciałabym tego uniknąć
 
Dziewczyny ja co prawda cukier w miarę utrzymuje w normie samą dietą ale mam problem bo pojawiły się w moczu ciała ketonowe i nie wiem jak to zwalczyć. Wczoraj diabetolog powiedziała mi że mam dołożyć jeden posiłek więcej bo jem za mało. I to jest fakt bo czasami jestem głodna, chyba to się skończy insuliną a chciałabym tego uniknąć
Jestem nowa w temacie, ale mi w razie "w" kazali dołożyć 1WW do ostatniego posiłku przed snem lub do ostatniej kolacji (spróbować tu lub tu).
Ketony oznaczają, że organizm jest glodzony i chyba spala swoje białka?:)
 
Jestem nowa w temacie, ale mi w razie "w" kazali dołożyć 1WW do ostatniego posiłku przed snem lub do ostatniej kolacji (spróbować tu lub tu).
Ketony oznaczają, że organizm jest glodzony i chyba spala swoje białka?:)
Dokładnie! Mi jak się pojawiły ciała ketonowe to dołożyłam na wieczór kubek mleka i dodatkowo codziennie jadłam zupę:)
 
Dziewczyny ja co prawda cukier w miarę utrzymuje w normie samą dietą ale mam problem bo pojawiły się w moczu ciała ketonowe i nie wiem jak to zwalczyć. Wczoraj diabetolog powiedziała mi że mam dołożyć jeden posiłek więcej bo jem za mało. I to jest fakt bo czasami jestem głodna, chyba to się skończy insuliną a chciałabym tego uniknąć
Pamiętam jak nam mówili, że absolutnie nie możemy chodzić głodne, mamy komponować posiłki tak żeby być najedzonym. A to jest kurde nie takie łatwe, szczególnie na początku jak się boimy zjeść cokolwiek i jemy za mało. Co do insuliny to nie taki diabeł straszny. Choć też się jej strasznie bałam. Przed podaniem sobie jej po raz pierwszy, siedziałam z tą igłą dobre pół godziny bo się tak bałam wstrzyknąc;)
 
Ja dwa dni trzymam się diety i niestety czuje sie ciągle pełna i nie mam siły tyle w siebie wpychac :[
Czy też macie jeść już co 2.5h?! Przed wizytą jadłam co 3-3.5h i jakoś dawałam radę...i miałam ochotę coś zjeść
 
Ja dwa dni trzymam się diety i niestety czuje sie ciągle pełna i nie mam siły tyle w siebie wpychac :[
Czy też macie jeść już co 2.5h?! Przed wizytą jadłam co 3-3.5h i jakoś dawałam radę...i miałam ochotę coś zjeść
Ja akurat jem co 2-3h bo tak potrzebuje, ale wg zaleceń, przerwa między posiłkami w cukrzycy ciążowej nie powinna być dłuższa niż 4h, z wyjatkiem nocy (10h) Jeśli nie masz za niskiego cukru po tych 2,5h to ja bym nie jadła na siłę :)
 
reklama
Do góry