reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam wszystkie przyszłe mamy. Jestem nowa na forum. U mnie także zdiagnozowano cukrzycę ciążowa w 24tc obecnie jestem w 30 . jak narazie udawało mi sie utrzymać cukry dieta ale od kilku dni cukier mi skacze. Na czczo miałam parę razy ponad 90 ale nigdy 100. Najgorzej jest jak zjem syte śniadanie a wczoraj to nawet bo ubogiej kolacji wzrosło do 157. Czy to jest już wskazanie do insu
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź zobaczymy umówię się w tym tyg. Na wizytę. Bardzo się martwię ta insulina, bo już same sprawdzanie 4razy dziennie i dieta zobowiązujez dlatego też napisałam tutaj żeby znaleźć słowa otuchy i podobne przypadki.nie mam nikogo w otoczeniu kto też ma cukrzycę ciążowa
 
Dziękuję za odpowiedź zobaczymy umówię się w tym tyg. Na wizytę. Bardzo się martwię ta insulina, bo już same sprawdzanie 4razy dziennie i dieta zobowiązujez dlatego też napisałam tutaj żeby znaleźć słowa otuchy i podobne przypadki.nie mam nikogo w otoczeniu kto też ma cukrzycę ciążowa
Witaj. Nie martw się mnie też widmo insuliny przerazalo. Teraz już się do tego przyzwyczaiłam. Mam tylko problem z dietą bo ciągle jem jedno i to samo. Bywa że mam już dość [emoji14]. Będzie dobrze [emoji5].
 
Jeśli chodzi o dietę to zauważyłam ze im bardziej się jej czasem trzymam to jest gorzejna obiad jem to co mąż i cukry w normie. Na początku, śniadania to był problem, bo po ciemnym pieczywie mi sie podwyższalo ale metoda prób i błędów i doszlam że lepiej pół białej bułki niż ciemne. Przez 2tyg nie miałam skoków a wczoraj po śniadaniu i kolacji tak... Ten cukier moze być zalamujacy
 
U mnie z tą dietą bywa różnie. Ostatnio miałam tak w sobotę zjadłam 3 kluski śląskie, duszone mięso i czerwoną kapustę trochę po 1h cukier super 95. Na następny dzień zjadłam to samo w tej samej ilości i cukier 130 po 1h. Nie wiem od czego to zależy. Można zwariować z tym cukrem. Ja niestety nie mogę jeść białego pieczywa muszę mieć ciemne ;/. Ja też tak miałam iż ostatnio było super z cukrem a ostatnio znowu coś skacze ehhh. Zwiększyłam dawkę insuliny wczoraj. Cukier w nocy super bo 89 a rano 81. Po obiedzie dziś 109. Zobaczymy jak będzie dalej.
 
Marudka a ja myśle ze nie. Ja miałam cała ciaze dietę cukrzycowa bez insuliny mimo iż skakały mi cukry. Nie wiem od czego to zależy ale chyba od cukrów na czczo ?
 
No na czczo są w normie czasem 84, 88, 89 ale też ostanio właśnie mialam z dwa razy 93,95.....polozna dzisiaj mówiła mi że ważne aby umieć cukry unormować, a że czasem zdarza się gorsze dni to wiadomo ze każdemu. Już sama nie wiem co myśleć :(happybabymama a jak Tobie skakały?
 
U mnie dalej cukry rano szaleją. Na 9j 96 rano. Na pierwsze śniadanie dwie kromki razowego chleba i cukier 135, a jak zjem jedną to głodna jestem... Dziś na dobranoc na próbę zjadłam pół grahamki. Zobaczymy jak pójdzie. Po godzinie było 110. Pominęłam też jeden posiłek i zarazem pomiar, a była to pierwsza kolacja i czuję się głodna mimo tego ostatniego posiłku. Z moim trybem dnia już nie wyrabiam z posiłkami i tym wszystkim. Miałam leżeć wg zaleceń pani doktor ale no nie da rady :(
 
reklama
Marudka ja musiałam si bardzo pilnować pod koniec to już jadłam tylko rzodkiewke i kaszę :) serio :) bo pod koniec ciąży cokolwiek zjadłam to cukier wysoki był. W końcu w 38 tygodniu dali mi insulinę w szpitalu i cukry tak powariowaly ze zdecydowali się na wywoływanie.
 
Do góry