reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

hej wam :) jutro mam wizytę, ciekawe ile synuś waży, ostatnio, w 31 tc ważył ok. 2400 :p Ja na noc biorę 8 j od trzech tygodni i się udaje, teraz dwa dni znowu miałam za wysoki po śniadaniu, a biorę 12 j insuliny dziennej, przed posiłkiem i 9 j insuliny tej co na noc, jutro będę zwiększać o 1, czyli będzie 13+10. Do obiadu cukry ok, wczoraj mąż zabrał mnie na obiad na miasto, zjadłam naleśnika z serem i kurczakiem, cukier w normie :) a kolacja domowej roboty hamburgery i cukier 105! :) U mnie norma na czczo 70-90, po posiłku 140 :) najwyższy cukier jaki miałam to 166. Po skokach powyżej 150 mam od razu zwiększyć dawkę o 1, jeśli dwa razy pod rząd będzie minimalnie powyzej 140 też zwiększam dawkę.
U mnie teraz 34 tc, za ok 4-5 tygodni wywołanie :)
 
reklama
@Otoona Oj to faktycznie kiepsko, że ze swoją wagą jeszcze spadasz w dół. Może skonsultuj dietę z jakimś dietetykiem? Ja mam skomponowaną na 2200kcal, ale diabetolog mi kazała zejść do 1900-2000 kcal bo ja startowałam z wagą 69 i tak już po diecie po pierwszej ciąży (gdzie powinnam mieć 56), a już miałam prawie 80. Teraz 78 z hakiem. I jeszcze z kilogram mi brakuje do dobrej wagi.

@brosandi ja jeszcze nie dostałam insuliny do posiłku, ale muszę bardzo uważać na śniadanie. Max jedną kromka chleba. Mnie też czeka na następnej wizycie skierowanie do szpitala na termin porodu. Będzie kolejne CC. Boję się już ryzykować sn bo coś było z blizną i mają ją jeszcze kontrolować koło 38 tc

Mam do was jeszcze dziewczyny pytanie jeśli chodzi o insulinę na noc. Wam też się robią czasem grudki pod skórą? Może powinnam wymienić wkład? Podobno wystarczy na miesiąc po otwarciu ale zauważyłam tam bąbelki powietrza których nie mogę usunąć.
 
Ja dziś na drugie śniadanie zjadłam odgrzewana kaszaneczke z wczorajszego grilla z połowa chleba żytniego i do tego jabłko i cukier po godzinie 94 ale już po 2h 119 pi spacerze więc taki zestaw odpada Ehhhhhhh a już się cieszyłam ta odmiana, ja to jem praktycznie w kółko to samo bo już myśleć mi się nie chce nad tym jedzeniem...do obiadu praktycznie zawsze jem ziemniaki bo kasza czy ryż nawet mi przez gardło nie przejdą...
 
Ja dziś na drugie śniadanie zjadłam odgrzewana kaszaneczke z wczorajszego grilla z połowa chleba żytniego i do tego jabłko i cukier po godzinie 94 ale już po 2h 119 pi spacerze więc taki zestaw odpada Ehhhhhhh a już się cieszyłam ta odmiana, ja to jem praktycznie w kółko to samo bo już myśleć mi się nie chce nad tym jedzeniem...do obiadu praktycznie zawsze jem ziemniaki bo kasza czy ryż nawet mi przez gardło nie przejdą...
@Megi92 dostaniesz OPR! Po pierwsze cukry idealne - w normie! Po drugie - po jaką cholerę mierzysz po dwóch godzinach? :) Sama pisałaś, że masz tylko po godzinie mierzyć i za drugi pomiar nawet diabetolog Cię ochrzaniała :) cukry piękne, kaszaneczka Ci nie zaszkodziła. Jedz ją, jeśli masz apetyt.

Też po wkłuciach robią mi się czasem grudki, to tzw. zrosty. Na brzuchu mam ich zdecydowanie więcej po heparynie, nie zniknęły od paru miesięcy. Troszkę bolą, ale nie przeszkadzają mi jakoś za bardzo.
 
Brosandi dzięki za opiernicz przydał się :rofl: Mąż już też że mną nie wytrzymuje :no2: Ja z takich co to się przejmują że po 2h jest więcej niż po 1h Ehhh. Jeśli chodzi o grudki to też je mam na udach...
Amea Jasne że spróbuj zawsze odmiana a ileż można jeść te kanapki z szynka drobiowa mi Poprostu już po kanałach kanapkach jest nie dobrze :hmm:
 
Zjadłam dzisiaj kiełbasę z grilla udo sałatkę z fetą i 1,5 kromki białego chleba. I po godzinie ile ? 100 Dziewczyny a może nam dieta jednak szkodzi ...[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Mój mąż właśnie tak twierdzi. PocZątkowo tylko ciemne pieczywo i miałam.cukier bardzo wysoki mimo stałego zwiększania insuliny. Zmieniłam pieczywo na jasne i cukier w normie. Bądź tu człowieku mądry
 
reklama
Haha mój mąż też wyznaje tę teorię :D Muszę to przetestować. Gorszego cukru rano mieć już w razie co nie mogę ;)
Ja znowu zaczęłam mieć za wysokie cukry po śniadaniu, za to na czczo i po kolacji niziutkie. Dziś telefon do diabetologa, zobaczymy co pani dr powie. Dziś wieczorem też wizyta u gina, ciekawe jaki duży już ten mój brzdąc ;)
 
Do góry