reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

według mnie źle dobrana insulina ;/ w nocy powinnaś mieć zastrzyk a nie na noc. Ja szczerze zmieniłam lekarza który mimo niewielu przekroczeń chciał dać mi insulinę. Obecny lekarz pomógł mi bardzo i obchodzę się bez insuliny. ale dieta taka ścisła też mnie męczy już :(
na Twoim miejscu poszłabym do lekarza
 
reklama
Zastrzyk robię o 23
A na każdej wizycie jest inny lekarz i co jakiś czas trafiam do tego samego musiałabym zmienić szpital może byłoby inaczej
 
Dziewczyny mam pytanie niestety mam cukrzycę ciążowa dziś byłam u diabetologa prywatnie i kazał mi wykonywać pomiary poziomu cukru we krwi na czczo i 1godz po posiłku jednak nie dostałam żadnego glukometru. Czy będąc na takiej wizycie powinnam dostać chociaż receptę na wykupienie tego urządzenia? Albo czy mogę dostać to bezpłatnie? Czytałam że można taki glukometr dostać w aptece jeśli się ma receptę na paski do glukometru (receptę dostałam)
 
Dziewczyny mam pytanie niestety mam cukrzycę ciążowa dziś byłam u diabetologa prywatnie i kazał mi wykonywać pomiary poziomu cukru we krwi na czczo i 1godz po posiłku jednak nie dostałam żadnego glukometru. Czy będąc na takiej wizycie powinnam dostać chociaż receptę na wykupienie tego urządzenia? Albo czy mogę dostać to bezpłatnie? Czytałam że można taki glukometr dostać w aptece jeśli się ma receptę na paski do glukometru (receptę dostałam)
Idz do apteki i przy wykupywaniu recepty poproś o glukometr, powinnas dostac, ewentualnie idź do innej apteki

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Majorka a jeśli nie będą mieć danego glukometru czy moze tez tak być? Mogę wtedy iść do lekarza o przepisanie recepty na ten który oni tam posiadają. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie mam pojęcia co zrobić zwłaszcza że tutaj znajoma mówi że powinnam dostać glukometr od lekarza diabetologa
 
Majorka a jeśli nie będą mieć danego glukometru czy moze tez tak być? Mogę wtedy iść do lekarza o przepisanie recepty na ten który oni tam posiadają. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie mam pojęcia co zrobić zwłaszcza że tutaj znajoma mówi że powinnam dostać glukometr od lekarza diabetologa
Dadza taki jaki maja... czasem w poradni nie maja zestawów lub im brakuje więc nie dają

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Z checia do Was dolacze, bo niestety nie mam z kim porozmawiac o mojej cukrzycy ciazowej, procz diabetologa rzecz jasna, a bardzo tego potrzebuje.
U mnie cukrzyce stwierdzono juz w 12 tyg ciazy. Dzis mam 23 tydz, diete, insuline. Ale wlasnie co do tej insuliny... Biore ja od troszke ponad tygodnia o 21.30. Lekarka kazala zwiekszac jednostke o jedna jesli nie bedzie poprawy. Wczoraj mialam zastrzyk z 6 jednostek i jestem nadal w szoku bo cukier oscyluje w granicach 100 na czczo, a juz nawet przed zastrzykami mialam nizszy. Co dzien wstaje juz wkurzona na caly swiat, a jeszcze jak glukometr pokaze mi wynik 100, 103, 99 to juz w ogole najlepiej bym z lozka nie wychodzila.
Chce Was zapytac tylko o kilka podstawowych rzeczy, bo moja doktorka niby super babka ale odpowiada ciagle "zwiekszac dawke".
1. Czy po insulinie, nawet po za malych jednostkach i tak choc troche i stopniowo spadal Wam cukier? Pytam caly czas o ten na czczo, bo po posilkach mam bardzo dobry.
2. Czy kolacje jecie/jadlyscie przed podaniem insuliny, godzine przed, chwile przed?
3. Czy po insulinie nocnej, moge jesli jestem glodna zjesc cos jeszcze?
4. Do jakich jednostek dobilyscie zeby miec cukry na czczo dobre?
Ja sie naczytalam oczywiscie o tych efektach brzask, somogyi i moj mozg swiruje. Nie mowiac o tym, ze co ranek plakac mi sie chce i przepraszac mojego lokatora za to, ze nie umiem mu zapewnic odpowiednich warunkow w brzuchu. Okropnie sie boje, ze zrobie mu takimi cukrami krzywde. Nawet nie wiecie jak strasznie mi to ciazy i wisi z tylu glowy...
Zaraz "przekopie" to forum w odpowiedziach, ale jesli ktoras bylaby chetna udzielic mi ich bezposrednio to bede wdzieczna :)
 
reklama
Marzycielka - nie możesz się tak przejmować bo tym najbardziej szkodzisz swojemu lokatorowi. do dnia dzisiejszego jak mam skok cukru jestem wściekła :(
ja nie pomogę u mnie obeszło się bez insuliny dietuje się mocno :/ z dużą ilością kryzysów :( ale już 37 tydzień wiec bliżej niż dalej.
 
Do góry