reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Luca - Michas cudowny :* wracaj do formy szybko po tym cc :)

Sylwia - ja tym razem też się zdecyduje na 5w1 i znów będę szczepić na pneumokoki i rotawirusy. Tak szczepilam starsza córkę. My też w szpitalu mieliśmy usg nerek ze względu na te zastoje, ale badanie nic nie wykazało. Mamy powtórkę za 4 tygodnie na pełnym pecherzu zrobić (BTW niech mi ktoś powie jak mam zrobić, żeby ten pecherz był pełny ;))

No i zważyłam się wczoraj i do wagi sprzed ciąży -3,5 kg. Czyli nie za wiele, bo I czylam na - 10 no ale jestem dopiero tydzień po porodzie, to może jeszcze his zejdzie?
 
reklama
Śliczny maluszek :) Ja wczoraj zjadlam na kolacje zwykłego mielonego i do tego dwa ziemniaki i spora porcje surowki. Cukier ? 90 :o A po chlebie albo bułkach niby tych dobrych dla nas zawsze powyzej normy. Na kolacje nie tykam chleba i juz.
 
Sylwia my pójdziemy zwykłym tokiem, trochę boję się tych 5 i 6w1. Z dodatkowych to na rota nie szczepimy, ale rozważamy pneumokoki bo powikłania po pneumokokach są zdecydowanie gorsze niż po rotawirusach.

Werci waga Ci jeszcze zleci ;) ja jem takie ilości, że lepiej nie mówić a waga ciągle w dół :) już mam -11 od wagi z końca ciąży.

Lunera kciuki zaciskamy :):)
 
Hej kochane

Sikulinda - nie pomogę bo nie znam się na tych mmol, ja miałam w mg czy czymś.. no tych innycch parametrach.

Mała mi - próbowałaś 7 zbóż/ziaren (nie pamietam), probody lub czystoziarnistego? U mnie są to JEDyNE bezpieczne chleby... inne jakieś podobno "dla nas" już sie nie sprawdzaja.. A co do mielonych kotletów u mnie z ziemniakami coraz trudniej, ale z kaszami lub ryżem brązowym zawsze mniej niz 100 cukier! Tylko że już na te kasze patrzec nie moge........... Jak i na chleby zresztą. :D

Ogólnie to przez te upały i końcówkę 8 miesiąca już mam wszystkiego dość. Co do cukrzycy - nie chce mi się. Po prostu eh.. zapominam o mierzeniu, zapominam o jedzeniu, zapominam o insulinie... Już nie wiem sama co sie dzieje ze mna. Ponaklejałam sobie karteczki żeby pamiętać bo po prostu mi się.. nie chce :( Głupie to wiem, jeszcze tylko miesiąc trzeba wytrzymać.

Brak zapału kompletnie..'

dziewczyny które już urodziły - czy waga Wam leci mimo tego, że zbytnio nie przytyłyście w ciazy czy Wy akurat sporo przytyłyście? Bo ja jestem -3 kg od początku ciaży, bardzo bym chciała żeby waga mi spadła po ciąży i tak.. Bo mam granice nadwaga/otyłość i jakies 10 kg byłoby naprawde zbawienne :(
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczynki mam sprawę, otóż jestem świeżo po poronieniu robię teraz kupę badań, leczę się u endokrynologa na niedoczynność tarczycy, skierował mnie na test obciążenie glukozą - 75 g wczoraj odebrałam wynik:
glukoza na czczo - 4,92 mmol/l (3,9 - 5,5)
po 1 godzinie - 11,14 mmol/l ( <11,1)
po 2 godzinach - 4,50 mmol/l

insulina przed obciążeniem - 9,9 uIU/ml (2,6 - 24,9)
insulina po 1 godzinie - 43,0 uIU/ml (brak normy)
insulina po 2 godzinach - 26,5 uIU/ml (brak normy)

pomożecie mi to zinterpretować? Kolejną wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, a z nerwów chyba nie wytrzymam ... :-(


Również nie pomogę,choć widać żę wyniki cukrów są w górnych granicach normy,moim zdaniem coś się dzieje,ale nie jestem lekarzem
 
MalaMi
Musisz jesc na noc weglowodany typu chleb bo bedziesz miala ketony. Chyba ze tymi ziemniakami sie zapchasz.


Pesq
Waga zawsze leci przy karmieniu wiec na bank jeszcze schudniesz.


U mnie rozpoczety 30 tydzien i czuje sie tragicznie. Postanowilismy, ze Julcia idzie od wrzesnia do zlobka, bo nie dam rady a lepiej nie bedzie.
 
reklama
Do góry