reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No poszalałam, byla ges z gruszka i zyrawina. Ale ze aż tyle to mnie zatkało.... No ale jak popatrzę n,zeszly tydzień to jedyny taki wyskok. I dzis na czczo 113 - za późno jadlam wczoraj jednak. Z basenu wróciliśmy, zanim udpilam córkę to bylam juz konkretnie glodna
 
reklama
Dziewczyny a jak u Was wygląda poziom hemoglobiny glikowanej (HbA1c)? Jak badałam jej poziom we wcześniejszym etapie ciąży mieściła się w normie a teraz mam lekko zawyżoną :/ idę jutro do diabetologa to się dokłądnie dowiem o co chodzi ale trochę mnie to zmartwiło. Tym bardziej, że cukry mam względnie dobre przy diecie + insulinie .. hmm
 
Aga
Nie rosnie mi cukier po 2h. Sprawdzalam kilkakrotnie. Ale wiadomo, ze kazdy organizm moze miec jakies dziwactwo. Moj tesc tez ma cukrzyce a w ogole mu cukier nie rosnie po czekoladzie. Pozazdroscic :) Z ta oliwa jest tak, ze ona wydziela cos niezdrowego. Jak odszukam ten watek to napisze. Pisala o tym dziewczyna, ktorej mama ma o tym pojecie. A z tym bananem to wiem, ze zgrzeszylam...


Musli
Ktory to tydzien ciazy? Ja jestem w 9 tyg.i hba1c wynosi u mnie 5,0. A Ty ile masz?
 
Jimena takie normy co podajesz to sa normy dla cukrzykow a nie kobiet w ciazy z cukrzyca. Powaznie, sprawdź dokladnie albo dopytaj lekarza jeszcze raz o te normy dla kobiet z cukrzyca w ciazy.
 
U mnie bedzie 37 tydzien. W 32 tygodniu mialam 5.0 a teraz mam 6.2 czyli ponad norme :/ mam nadzieje, że nie jest jakos tragicznie wysoko. Już mam po dziurki w nosie tej cholernej cukrzycy i non stop kontrolowania diety, pomiarów, insuliny... masakra.
 
Musi a ile masz ponad norme ja mialam ostatnik 6%. Moja diabetolog powiedziala mi ze dobrze zeby nie przekraczac 6,4% w ciazy.
Oczywiscie idealnie byloby miescic sie do 5,9% ale ponoc norma dla kobiet w ciazy z cukrzyca jest do 6,4%.
 
Margo no to fakt kazdy organizm inny ;-)

Tego badania ja rowniez nie mialam zlecanego wiec rowniez jestem w tym temacie zielona..

Dzis na czczo 60, a po sniadani 79, masakara :szok: :-)
 
reklama
Do góry