reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Sylwia ja karmiłam 2 m-ce, później dokarmiałam mm i mała jak zaznała butli to całkiem odrzuciła pierś ( to pierwsza sprawa). 2. Miałam mało pokarmu ( wiem, bo jak byłyśmy w szpitalu to ważyłam przed i po karmieniu. I po 35-40 minutach ssania mała zjadała 30 g i sie darła :/ to nawet konsultantka laktacyjna powiedziała zeby ja dokarmiać swoim sciagnietym mlekiem, a jak nie starczy to mm (oczywiście dokarmialam ta strzykawka z taką rurką przez która leci mleko, później butelka medeli). 3. Mała miała straszne kupy z krwią i śluzem - skaza białkowa bo w innych badaniach nic nie wyszło, no i wtedy musiałam przejść na dietę i dokarmiać nutramigenem. Troche sie poprawiło, ale za jakis czas znowu dziwne kupy, bole brzuszka, krew utajona w kupce, prezenie przy piersi. Poszliśmy do gastroenterologa - powiedziała, zeby przejść na mieszankę aminokwasową, bo jeszcze przy okazji mała strasznie ulewała, no i wtedy przeszło dopiero, a ja juz całkiem miałam dość tej szarpaniny przy piersi i laktatora i odstawilysmy sie. To tak w skrócie ;)
 
Aga jak sytuacja, niunia zdrowsza? Kiedy wychodzicie?

Moja starsza wyjechała do babci na ferie, młodsza udaje ze śpi, no jak zając pod miedza. Tyle razy się budzi kręci, jak dam pierś to przy niej spi, chwile possie, zawola mleczko i usypia. teraz odłożyłam, moze z kwadrans pospi,ja tez taka padnięta, oczy mi się zamykają!

odnośnie śiadania to moja jakos równo na pol roku siadla sama, ale byla dosc sztywna, za to wcale nie przekrecala się na brzuch, nie pelzala, raczkowac nie chciała, uczyłam ja bo tak ortopeda kazal! Blokowałam jej reka nogi zeby sie mogla odpychac, cos interesującego z przodu, i jakoś sie udalo, ale potem i tak ortopede zmieniłam.

Dzudzenka to przeboje miałas z tym karmieniem, najważniejsze ze mała zdrowa, moja rzadko kiedy tak dlugo ssie, noca to kilka minut, i to dziś budziłam, bo moze by dłuższą przerwę zrobiła. Martwiłam sie długo ze tak krotko a czesto ssie, położna tez kazala rzadziej a na dluzej przestawiać ale dziecko samo sobie reguluje jak mu pasuje ja w ciąży tez szybko jadłam, bo tak lubiłam :)
 
Jeju oszalejemy tutaj... mieliśmy już wyjść ale jednak decyzja cofnieta bo wyniki nie do końca dobre. I mala rano zwymiotowala... a mi się zdaje ze ona prędzej do siebie dojdzie w domu. Ludzie ona jest wymeczona sZpitalem. Wiadomo leci z niej troche jesZcze ale tak to podobno przy tym wirusie jest. A każdy dzień następny tutaj to udręką. Lekarze badania... dZiecko sie nawet wyspać nie może. A pielęgniarek trzeba się po kilka razy prosić o zmianę pościeli... jutro znów badanie z rana i czekamy na decyzję...
 
Sylwia
Tymi tabelkami sie w ogole nie przejmuj. Ja bardzo panikowalam przy Julce czy nie je za duzo, za malo, za czesto. 210ml na 8 msc.to jest bardzo duzo. Pamietam jak Julcia miala 9msc.i powiedzialam w szpitalu, ze na noc zjada 210ml to lekarka powiedziala, ze to duzo. Na poczatku warto trzymac sie tych norm a pozniej to juz roznie. Synek mojej siostry wypijal do 2 roku do 180ml. Nigdy wiecej. Jesli chodzi o czas co ile podawac to podaj wtedy gdy jest glodny. Jesli chodzi o rozwoj fizyczny to poki co synek jest w normie. Pod zadnym pozorem sama go nie sadzaj!!!! Bo bedzie mial problemy z kregoslupem!!! Malo tego, im pozniej usiadzie tym lepiej dla kregoslupa :) Super, ze pelza wiec teraz pilnuj by od razu nie wstal tylko by jeszcze raczkowal, bo to tez wazny etap. Zgadzam sie z mezem-wymyslasz :) Jula zaczela pelzac jak miala 8msc.,wstala,usiadla i zaczela raczkowac jak miala 10msc :) Chodzic sama bez mebli jak miala 13msc :)


Aga
Tez bym chyba zwariowala :( Trzymam kciuki i wierze, ze to juz koncuweczka w tym szpitalu. Buzki od Julci i przytulasy od Jasia dla Was :*
 
Kurcze dziewczyny wielkie dzięki. Potraficie pocieszyć człowieka :)

Aga
Jak poprawia się wyniki to wyjdziecie. Trzymam za Was kciuki. Wytrwałości...

Dziewczyny jakie Wy macie zdanie na temat mleka enfamil a bebilon?
 
Sylwia Enfamil nie jest dobre coś ma nie za bardzo w składzie lepsze Hipp Combiotic lub bebiko bo to mleko jest lekkostrawne i można karmić mieszanie tzn twoje mleczko i wtedy mm.
 
reklama
Z kolei mojej siostrze zalecali tylko Enfamil...
Ja uwazam, ze Bebiko, Bebilon, Enfamil dobre jak dziecko dobrze znosi. Nikt Ci nie powie, ktore najlepsze. Jula byla na Bebiko do 6msc.pozniej na Bebilonie. Jasio od poczatku na Bebilonie. Zgodze sie, ze Bebiko lekkostrawne.
 
Do góry