reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Czyli nie jestem jedyna. Myslalam, ze tylko mi sie to trafilo. Wkurza mnie ta dieta, bo nie za bardzo mam co jesc w tych mdlosciach. Dzis mam o dziwo najbardziej chec na slodycze...do tego musze lezec wiec cukier przy takim lezacym trybie tez sie imaczej spala. Ech...ale przetrwam :p co mam innego zrobic :p



Gosik
W ktorym tyg robilas glukoze?
 
reklama
Wczoraj 92 dzisiaj 93. Cały czas było dobrze z cukrami na czczo. Od wczoraj cos sie pochrzaniło. Nie wiem czy ostatni posiłek zle jem czy co.

To moja pierwsza ciąża i wykryto ją po krzywej. Ale mnie to wszystko sie chyta podczas tej ciazy :/
 
Diuska.
Ja mam takie cukry jak mierze np.o 11. Jak rano ok 9 to jest ok. Mysle, ze skoro do tej pory po tym ostatnim posilku bylo ok to nagle nie powinno sie to zmienic. Ja do tej pory, rowniez w I ciazy nie mialam problemow na czczo wiec za madra w tym temacie nie jestem. Wiem tylko tyle, ze niektorzy lekarze uwazaja, ze do 100 nie ma dramatu. Ale co lekarz to inna opinia.
 
Margo witaj w klubie;) u mnie po sniad 121 dziś:p a wczoraj po kolacji 130 - już prawie codziennie mam jeden zly wynik:/ Z tym ruchem to faktycznie moze tak byc, bo jak przesiedze po jedzeniu ta godzine to cukier zawsze wyzszy;) Staram sie aktywizowac, ale nie zawsze wychodzi...
 
Ja wczoraj miałam po kolacji 114 ale zjadłam swój chleb i do tego jeszcze piętkę białego i dwie skórki po młodym bo nie zjadł [emoji14] a gdybym ukroiła sobie grubiej żytniego to bym miała ze 140 :/ muszę zobaczyć ile będę miała po pszennym po godzinie i po dwóch... Może tyle samo albo i mniej [emoji14] bo mnie dobija już ten chleb...
 
U mnie z chlebem też lipa :-/

Byłam u diabetologa i jest ok tylko te cukry rano mam zwiększyć jednostkę insuliny.

pytałam co z insulina po porodzie i mam od razu ostawic a test na obciążenie 3-4miesiace po porodzie i znów wychodzi na to ze co lekarz to inna opinia:-)
 
Gosik
To tak jak ja. A powiedz mi, zdarzaly Ci sie pd tamtej pory jakies takie wyskoki cukru? Albo chociaz troche ponad norme? O wiele mi razniej, ze tu jestes i tez mialas tak wczesnie stwierdzone to dziadostwo :/ Ja mialam schizy, ze do 8-9tyg.cos dziecku zrobilam. No i takie, ze moze mialam cukrzyce przed ciaza, o ktorej nie wiedzialam. Dopiero to hba1c mnie troche uspokoilo.
 
reklama
Margo ja dokładnie tak samo się czułam, że cukrzyca od początku kształtowania się dzidziola :/ i że coś nie tak będzie, ale mi nie przeszły te myśli nawet jak hba1c wyszło dobre :( ale u mnie dodatkowo niedoczynność tarczycy i tsh też urosło i o to też się boję że zdążyło coś narobić :/ ehh przekichane z tymi chorobami...
 
Do góry