reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cos pysznego zjadla(by)m.....

O rany ale różniście dziewczyny jadacie, u mnie w domu - rosół, ew.kupnik, pomidorowa i ze 2 zielone zupy, pulpety w sosie pomidorowym, kotlet czy jakaś rybka bo moje dziecko nic innego nie je :baffled:
 
reklama
u mnie dziś zupka bawarska- przepis kilka stron wcześniej
oprócz niej to wolimy mięska i rybki tzn Adam woli, bo ja i mały lubimy zupki
 
Ida- wygląda smakowicie :-) dzięki piękne:)

A ja już po obiado-kolacji, pękam w szwach... Byla szakszuka, kurczak "smażony" , sałatka z selera i koktail truskawkowy:tak: mmmmm....
 
Ja wczoraj zrobilam na dzisiaj tarte porowo-cebulowa z serem, smietana i jednym jajkiem, wersji dla leniwych, lub tak jak ja obolalych, na mrozonym ciescie francuskim, polecam, szybko sie robi i na tkai brzydki dzien jak dzisiaj calkiem pasuje. :-)
 
Ja zrobiłam szakszukę, zgodnie przepisem Sanyi... Drugiego dnia musiałam dorobić, no i do niej usmażyłam placki kapitańskie i wyszło trochę "po węgiersku"...

Placki kapitańskie, to placki ziemniaczane, ale do środka dodaje się mięsko mielone. Ja mam fantastycznego butchera (rzeźnika), który zawsze mieli mi mięsko na miejscu z kawałków, które mu pokazuję...

Jutro zupa rybna "ucha" z kawałkami ryby i krewetkami! Mniam...
 
A u mnie sezon szparagowy otwarty:-).
Dzis kurczak z mocarelka w pomidorkach z zielonym pesto:-p.

Cyc przefiletowac natrzec pesto usmazyc na patelce, na to normalne pomidorki w talarkach i mocarelka tez w talarki, nakryc pokryweczka. Jak sie zapiecze posypac czosneczkiem i listkami bazylki, przykryc na chwilke jeszcze. Ja podaje z ziemniaczkami i sosem zaziki ( do pyrkow). To wersja oszednosciowa pradowo mozna pojechac z tym do piekarnika, tak w orginalnym przepisie.

A gdzie jest ten przepis na szakuszke?
Z koszernych to mam ziemnaczki z Izraela hi hi
 
reklama
Wczoraj miałam w domu wielkie porządki, ekipa piorąca dywany i takie tam inne i po wszystkim poczułam się jakoś tak świątecznie i zrobiłam barszcz czerwony z uszkami grzybowymi :-)
Na "drugie" były młode maluśkie ziemniaczki, zapiekane, sola na parze z suszonymi pomidorami i figami w miodzie akacjowym i sałatka z roszponki, pomidorów, papryki z sosem jogurtowo-czosnkowym.
A potem lody....truskawkowe:) jakoś tak ulubiony smak ostatnio :-D
 
Do góry