reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cos dla podniebienia-czyli menu naszych pociech

U nas najsmaczniejsze sa kanapki z pasa lososiowa...Bo slone wiec wchodzi super:-)
A dzis po dlugim czasie byla kaszka a do tego deserek bo za malo bylo kaszki...Przewaznie ciamka jeszcze kawal sera i krome...ale to juz tak jak my jemy,zeby ja czyms zajac...
 
reklama
Moja Mloda to je roznie,ale najczesciej to je cos ok 16-17 np.deserek,albo kaszke albo owoc,czasami nic nie chce a potem dopiero pol na pol kaszka z mlekiem modyfikowanym-wypija ok 270ml...
Owsianki jeszcze nie dawalismy...
Dzis zrobie na kolacje kasze manna z jagodami...
 
Owsianki też nie próbowałam jeszcze ale zazwyczaj Mati je albo parówkę albo kaszę a przed samym snem wypija 210ml mleka z kaszą.
 
Wojtek na śniadanie dostaje serek bieluch albo jogurt z dodatkami (banan i płatki kukurydziane albo pomidor ze szczypiorkiem lub z kiełkami) albo płatki kukurydziane z mlekiem.
Na kolację kaszka kukurydziana lub ryżowa na mleku i cyc.

Na razie żadnych glutenowych rzeczy nie dajemy (również kaszy mannej, bo o ile się orientuję robi się ją z pszenicy).
 
My tez glutenu nie dajemy (chyba że w jakimś gotowym daniu zdarzy się coś w stylu 3% kluseczek albo płatków owsianych, albo zwykłego biszkopta czy bułkę pociamka - ale nie jako konkretny glutenowy posiłek) , na kolacje cyc i Karol śpi na cycu do 7 rano
Kaszka jest rano - ryżowa lub kukurydziana
 
u nas na sniadanie kaszka morelowa
a na topie mini kanapeczki z szynka, Mati jak je je to wydaje takie odglosy zachywtu ze mam zaraz leci do kuchni po kolejna kanapeczke:))))

a na wieczor kaszka manna na mleku modyfikownym i cyc...i w noc tez cyc..
 
Miki też wcina kaszkę manną - jako zagęszczenie zupki, albo po prosty jako gęste danie/deserek.

Wczoraj próbował pierogów ruskich - pycha:-D (pewnie to zamiłowanie będzie miał po tatusiu;-)), aha i zjadł calutki serek Bakuś o smaku biszkoptowym. Nie dziwię mu się, bo faktycznie smaczny:tak:
 
reklama
Dziewczyny, a mogłybyście napisać, ile razy dziennie i jak dużo jedzą Wasze maluchy? Marcinek od kilku dni je dużo mniej - winne są zęby i katarek, który się przyplątał przez święta, a że to pierwszy w jego życiu, Niuniek dość ciężko go przechodzi... Trochę się tym martwię, bo on przecież i tak za dużo nie ważył, a jeśli jeszcze teraz schudnie, to spadnie poniżej 10 centyla....:-(
 
Do góry