reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienne rozmowy Samotnych rodziców

Czechow wysoka macie stawke zywiniowa...

ja sadze ze u nas dodatkowo to bedzie ubespieczenie, komitet i jakies zajecia...
sadze ze tak jak u Agi zamknie sie to w 150 zl.

To nie jest wysoka stawka żywieniowa - w większości przedszkoli (publicznych) stawka wynosi 9 zl. a zdarza się i 10 pln. Może chodzi że to w wawie... nie wiem.

Fajnie że się wyrobicie w 150 pln - my i tak oszczędzamy - w prywatnym płacilibyśmy 940 (po podwyżce) + jakieś kolejne 60 innych opłat - więc ja jestem zadowolona.

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym komitetem - dlaczego ja mam na nich płacić?
 
reklama
ten komitet to niby na rzeczy dla dzieci, tylko nie wiem po cos koro ja np i tak musialam wszytko oliwi kupic....

jejku ta oplata w prywatnym naprawde wysoka, u nas bylo 550zl, nie wiem jak teraz...
 
Muszę się dokładnie dowiedzieć o co chodzi z tym komitetem - nie chodzi (nie tylko) o kasę ale nie chcę płacić za to że kilka pań będzie ciasteczka zajadać i pić herbatkę.

Prywatne w wawie mniej więcej tyle kosztują - od września praktycznie wszystkie podniosły opłaty.
Prywatne za 550 - he he he - nie słyszałam o takim w wawie.
 
dziewczyny musze zas wyprowadzic z bledu,te 150 to tylko oplaty na zebranie,a do 10.09 jeszcze oplata za pprzedszkole 153 podstawa i 5,50 chyba za posilek doba tj za 22 w tym miesiacu 274 zlote plus te wczesniejsze 150 zl
czechow a co do komitetu,to w tamtym rokuplacilismy 40 zl jak dobrze pamietam i poszlo na kwiaty na dzien nauczyciela(choc ja przewodniczaca zapomnialam,dobrze ze skarbnik pamietal), na prezent na mikolaja, na ceranike na dzien babci i dziadzi,na wycieczke calodniowa (Oli wtedy miala ospe to dostaliscmy zwrot -bylam w zdziwiona) i jak jeszcze cos zostalo na drobne rzeczy, nie wiem czy za teatrzyk taki zewnatrz placilismy po 5 zl czy mi sie pierwzse z tym obecmym przedszkolem myli
komitet moim zdaniem jak idzie na takie rzeczy dobra rzecz,przynajmniej mielismy z glowy zbiorki kasy w ciagu roku, a placilismy dodatkowo kto chcial za fotografa tzm za zdjecie grupowe czy z imprezy mikolajawej,karn
 
Dzięki za wytłumaczenie - jeśli to tak przestawią to nie widzę problemu w płaceniu.

150 wydawało mi się mało ale nie znam rzeczywistości poza wawą.
 
Hej hej

Czy nas jeszcze pamiętacie? :)

Troszkę mnie nie było, dużo się pozmieniało i zmienia się nadal ...
komputer odstawiłam na bok, ale ... jakoś samotna nadal się czuję.
Więc mam zapytanie : można powrócić? :)
 
reklama
czesc dziewczeta:-)
nadajemy od mamy, od rana latalismy szukac pralki do nas do domu i przez to ze mamy pod zabudowe pod blat nie kazda nam wejdzei a juz napewno nie taka jaka chcialam:confused2:

teraz wcinamy obiad u mamy a widze ze u was na tapecie prasowanie:cool2:

tafi a jak tam u ciebie? od wczoraj nic nie napisalas?? kciuki zacisniete byly!;-)
 
Do góry