reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienne rozmowy Samotnych rodziców

witam
mam problemyz kompem, strony mi sie wlaczaja i same wyalczaja, nie wiem co sie dzieje.

co do przedszkola.. za zgoda pediatry Oliwka poszla do przedszkola.
ogolnie nie jest zle, ciezki jest tylko moment przyporwadzanai do przedszkola, jests traszny placz, ale na sali juz jest ok.
wczoraj mala nie zjadla prawie nic, a dzis juz zjadla wsyztko i super sie bawila.
jutro mam pierwsze zebranie, ciekawe czego sie dowiem:)

dzis po przedszkolu bylysmy na kontorli i jest juz o duzo lepiej, wiec nei zaluje ze mala poszla normalnie z dziecmi 1 wrzesnia.
 
reklama
witam
kolejne odprowadzanie do przedszkola zaliczone, normalnie czuje sie jak jakas wyrodna matka zostawiajac tam oliwke placzaca...
Ola poczatki sa trudne,za chwile bedzie lepiej i bez placzu
u mnie tez dzis zebranie,ciekawi mnie czy sie oplaty zamkna w 150 zl
bo ubezpieczenie,komitet,rytmika,jaks wyprawke
porownamy wieczorem jakie ty masz oplaty
bede wieczorkiem pa
milego dnia
 
Olla nie przejmuj się - wiem że serce krwawi ale tak na prawdę nic złego jej się nie dzieje. Moja jest zachwycona przedszkolem (oprócz tego że pewna Kinga ją bije - jeśli dziś też tak będzie to będę musiała porozmawiać z przedszkolanką) - co do płaczu to codziennie widzę chłopca z mamą, który zaczyna szlochać już na stopniach przedszkola - wczoraj z nim rozmawiałam ale dziś widziałam jak szlocha. Szkoda mi było bo mama siedziała na zewnątrz i wyglądała na bardzo zmartwioną.

Ale wracając do tematu - Oliwka się przyzwyczai - najważniejsze jest to że nie płacze cały czas i w ciągu dnia bawi się dobrze. Musi wiedzieć że przyjdziesz po nią i jest już dużą dziewczynką a duże dziewczynki chodzą do przedszkola. Niezłym pomysłem jest kupienie jakiegoś drobiazgu w sobotę - np. kolorowankę, małą maskotkę.

Masz szybko to zebranie - ja mam dopiero 10 września.

Wczoraj byłam w starym przedszkolu po rzeczy małej - i hormony wzięły górę - jak dowiedziałam się że dzieci za nią płaczą a P. Asia jest autentycznie smutna i mówi że będzie tęsknić (P. Asia to osoba bardzo prawdomówna) to mi się zrobiło słabo i się popłakałam. Wiem że wybór nowego przedszkola ma dużo plusów (np. to że za dwa lata pójdzie tam do szkoły - to jest budynek w którym jest żłobek, przedszkole, szkoła i oddział awf-u) ale to duża zmiana.

Jutro idziemy się pożegnać - może być ciężko. Wczoraj rozmawiałam z małą i zniosła to bardzo dobrze - ale jutro może mi się rozkleić i przechodzić kryzys - muszę wykombinować jak i co zrobić by było jak najmniej stresowo.

A tak w ogóle to zastanawiam się co kupić P. Asi - myślałam o kwiatach (np. storczyk) i jakieś wino ale nie jestem pewna czy to najlepszy pomysł. Co o tym myślicie?
 
Ola poczatki sa trudne,za chwile bedzie lepiej i bez placzu
u mnie tez dzis zebranie,ciekawi mnie czy sie oplaty zamkna w 150 zl
bo ubezpieczenie,komitet,rytmika,jaks wyprawke
porownamy wieczorem jakie ty masz oplaty
bede wieczorkiem pa
milego dnia


Aga - mówisz wszystko 150?

U mnie podstawa to 112 + 7,80 dziennie za jedzenie + 40 ubezpieczenie + 40 Rada Rodziców + jakieś 150 za zajęcia dodatkowe - obliczyłam że pierwszy miesiąc zapłacę jakieś 450 pln
 
Czechow z tym winem to bym sie zastanowila...

fakt, wczoraj rozmiawailamz wychowawczynia Oliwi, i mowi ze mala ogolnie zachowuje sie dobrze, robi to co dzieci, jedyne co to nie rozmawia jeszcze z pania.
ale to normalne, ona z doroslymi zaczyna rozmawiac jak ich lepiej pozna.

u nas podstawa to 90 zl plus 4.50 za zywienie na dzien.
ja sie pochwale ze zaaltwilam sobie zwolnienie z oplat i pierwsze 3 miesace place tylko zywienie.
a co do reszty oplat to dzis sie wszystkiego dowiem.
 
Czechow co do nagrody dla malej, to codziennie po przedszkolu wracajac mijamy ksiegarnie i mala wybiera sobie jakas kolorowanke, na szczescie akurta sa w promocji wiec nie musze wydawac jakies tam duzej kasy.
a dziecko jest bardzo zadowolone:)
 
150?? tylko pomarzyć

Czechow - nie wiem czy wino to dobry pomysł dla przedszkolanki. chociaż z drugiej strony sama nie wiem....

Ja jeszcze nie wiem kiedy będę miała zebranie, wczoraj jak rozmawiałam z Olisi wychowawczynią to mówiła mi, że będzie ale wciąż ustalają termin :-)
 
Czechow z tym winem to bym sie zastanowila...

fakt, wczoraj rozmiawailamz wychowawczynia Oliwi, i mowi ze mala ogolnie zachowuje sie dobrze, robi to co dzieci, jedyne co to nie rozmawia jeszcze z pania.
ale to normalne, ona z doroslymi zaczyna rozmawiac jak ich lepiej pozna.

u nas podstawa to 90 zl plus 4.50 za zywienie na dzien.
ja sie pochwale ze zaaltwilam sobie zwolnienie z oplat i pierwsze 3 miesace place tylko zywienie.
a co do reszty oplat to dzis sie wszystkiego dowiem.

Aaa to gratuluje zwolnienia z opłat - no proszę opłaty masz naprawdę niskie.

Czechow co do nagrody dla malej, to codziennie po przedszkolu wracajac mijamy ksiegarnie i mala wybiera sobie jakas kolorowanke, na szczescie akurta sa w promocji wiec nie musze wydawac jakies tam duzej kasy.
a dziecko jest bardzo zadowolone:)

Bardzo dobry pomysł - ja też kupiłam kolorowankę i mała aż piała z zachwytu (o księżniczkach i wróżkach)

150?? tylko pomarzyć

Czechow - nie wiem czy wino to dobry pomysł dla przedszkolanki. chociaż z drugiej strony sama nie wiem....

Ja jeszcze nie wiem kiedy będę miała zebranie, wczoraj jak rozmawiałam z Olisi wychowawczynią to mówiła mi, że będzie ale wciąż ustalają termin :-)

Wiem że wino to dość ryzykowne ale tak: biżuterii nie kupię, książki odpadają bo nie wiem jakie, i niewielki wybór mi zostaje. Aczkolwiek jest otwarta na propozycje
 
reklama
Czechow wysoka macie stawke zywiniowa...

ja sadze ze u nas dodatkowo to bedzie ubespieczenie, komitet i jakies zajecia...
sadze ze tak jak u Agi zamknie sie to w 150 zl.
 
Do góry