reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Co słychać u Groszka/ Fasolki

Skoro ryzyko trisomii 13, 18 i 21 jest niskie, to na pewno ryzyko trzech zespolow: Downa, Edwardsa i Patau jest niziutkie :)

Czy w Polsce nie podaja wyniku - tzn."ryzyko jak 1: np,100" ?!??

U nas jest kilka przedzialow, ale wiekszosci ciezarnych i tak oferuje sie test NIFTY/Harmony. ( ddokladnosc ok.99% ).
 
reklama
Skoro ryzyko trisomii 13, 18 i 21 jest niskie, to na pewno ryzyko trzech zespolow: Downa, Edwardsa i Patau jest niziutkie :)

Czy w Polsce nie podaja wyniku - tzn."ryzyko jak 1: np,100" ?!??

U nas jest kilka przedzialow, ale wiekszosci ciezarnych i tak oferuje sie test NIFTY/Harmony. ( ddokladnosc ok.99% ).
podaja przedziały! :)
np moje sa takie:
trisomia 21: ryzyko podstawowe 1: 1006
trisomia 18: ryzyko podstawowe 1:2269
trisomia 13: ryzyko podstawowe 1:7166
 
podaja przedziały! :)
np moje sa takie:
trisomia 21: ryzyko podstawowe 1: 1006
trisomia 18: ryzyko podstawowe 1:2269
trisomia 13: ryzyko podstawowe 1:7166

Ale podstawowe? Co znaczy, ze "podstawowe"? Tzn.tylko na podstawie wieku, tak ? Chodzi mi o algorytm i jego wynik, ten, ktory zlicza wszystkie dane - znaczy wiek matki, grubosc faldy karkowej i wynik testu PAPPA.
 
trisomia 21: ryzyko podstawowe 1: 1006 ryzyko skorygowane <1:20000
trisomia 18: ryzyko podstawowe 1:2269 ryzyko skorygowane <1:20000
trisomia 13: ryzyko podstawowe 1:7166 ryzyko skorygowane <1:20000
wolne b-hcg 39,75 IU/l odpowiada 0,928 MoM
PAPPA 1, 415 IU/l odpowiada 0,877 MoM
moj wiek 23 lata
crl 48,4 mm w 11 tyg 4 dniu
nt 1,40mm
bpd 17,3 mm
 
A lekarz Ci nie wyjasnil? Powinien...

A te ( aberracji chromosowych ) sa ZNAAACZNIE bardziej, niz okay... Wiec wiecej nie zawracaj sobie nimi glowy...

Matematycznie biorac, masz 0,0002 ryzyka tych chorob :) Czyli praktyczne zadne :)
 
reklama
MalinowaMarta, no widzisz jak to jest. Ja mam dwóch chłopców i nie wiadomo czy następne to też nie chłopiec. Z jednej strony zawsze chciałam mieć córeczkę, ale w sumie teraz to już sama nie wiem... :) Mam takich słodkich chłopaków, naprawdę! Widać po avatarze hehe :)
Iwonaimaja -
bardzo się cieszę! W końcu pofikało!!
Gwiazda, no to gratki Chłopczyka!!! :) A dlaczego planowana cc??
BłękitnaOrchidea - gratuluję!! :)
Justa, czyli jest ok!! Super :)
Doris, dzięki za wyjaśnienie ryzyko podstawowe i skorygowane. Czyli podaje się skorygowane jako końcowe? Tak by było dobrze, bo moje 34 lata, a skorygowane jest myślę ok!

A mam pytanie: Od czego zależy ta przezierność, że ten rozstrzał taki? Że np. Błękitna w 12w3d - 0.87 cm, a ja np. w podobnym tygodniu ciąży mam 1,7mm?? Wolałabym mniej, chociaż to też norma. Od czego to zależy????????

Dobra, teraz ja piszę co i jak po wizycie.
 
Do góry