reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Co słychać u Groszka/ Fasolki

Ok, ale uważasz, że branie tyle czasu antybiotyku to normalne?

Kurcze, ale ona nie powiedziała, że dostanę antybiotyk za tydzień i będę go brała 6-8tyg. Będę miała wyniki 8 czerwca, wtedy pewnie będzie decyzja. Można zadać też pytanie czy danie antybiotyku w trakcie akcji porodowej ma sens? moja koleżanka dostała jak pojechała ze skurczami i jej nie podziałał antybiotyk-stwierdzili, że akcja poszła za szybko i jej mała miała sepsę.

Nie mam ciśnienia na temat antybiotyków w ciąży. Brałam już dwa razy dość mocne w ciąży, bo była taka potrzeba i ostateczność. Dziecku może wszystko zaszkodzić. Jedne nie wypiją kawy całą ciążę, drugie nie pójdą do fryzjera a jeszcze inne nie wezmą leków. Temat jak rzeka jak karmienie kp a mm.

Przyznam, że antybiotyk to nie jest najlepsze co może być, ale nie znam się na tyle, żeby ocenić kiedy mają go tak naprawdę dać.
 
reklama
Kurcze, ale ona nie powiedziała, że dostanę antybiotyk za tydzień i będę go brała 6-8tyg. Będę miała wyniki 8 czerwca, wtedy pewnie będzie decyzja. Można zadać też pytanie czy danie antybiotyku w trakcie akcji porodowej ma sens? moja koleżanka dostała jak pojechała ze skurczami i jej nie podziałał antybiotyk-stwierdzili, że akcja poszła za szybko i jej mała miała sepsę.

Nie mam ciśnienia na temat antybiotyków w ciąży. Brałam już dwa razy dość mocne w ciąży, bo była taka potrzeba i ostateczność. Dziecku może wszystko zaszkodzić. Jedne nie wypiją kawy całą ciążę, drugie nie pójdą do fryzjera a jeszcze inne nie wezmą leków. Temat jak rzeka jak karmienie kp a mm.

Przyznam, że antybiotyk to nie jest najlepsze co może być, ale nie znam się na tyle, żeby ocenić kiedy mają go tak naprawdę dać.


Napisałaś poprzednio tak, że wynikało, że będziesz brała długo ten antybiotyk.
Już się nie wtrącam
 
A, że tak zapytam, skąd miałyście pobraną próbkę do badania? Bo jakiś czas temu u nas mówili na szkole rodzenia, że pobiera się też z odbytu i tak się zastanawiałam...

Tak, próbkę pobiera się z 2 miejsc. Z ujścia pochwy i odbytu. Przy pierwszej ciąży (8lat temu) nie miałam, ale już przy drugiej, tak. Nie wiem co się dalej robi, bo wyniki miałam ujemne. ale kojarzę ze szkoły rodzenia, że przy porodzie podaja antybiotyk - cos mi się kołacze, że co 4 godziny....???? Będę dziś, to dopytam

Ja GBS też będę miała przy następnej wizycie dopiero czyli 10 czerwca i to już będzie 35 tydzień ciąży

To badanie powinno być wykonane między 35 a 37 tyg ciąży.

Znalazłam taki artykuł

Link do: Badanie GBS ważne w ciąży. Na czym polega badanie GSB?
 
A przy cc nie przenosi się tej bakterii???????
No, ale warto zrobić, bo nie wiemy, jak będzie rozwijała się akcja i czy zdążą z cc.
 
reklama
madziolina - super, że wszystko ok. Wagę ma imponującą Twoja córcia.
Dla porównania u mnie dzisiaj 33 tyg i waga 1900g.
 
Do góry