reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co słychać u Groszka/ Fasolki

reklama
Gwiazda najwazniejsze, że dzidzia zdrowa.
Dołączam do chcących do 36 tyg. dorwać. Chociaż ja po ostatniej wizycie jak dowiedziałam się że szyjka się nie skraca pozwoliłam sobie na marzenia o 38 tyg.

Dzisiaj byłam na usg i niestety lekarz wypatrzyl płyn w worku osierdziowym 2mm, czyli na granicy normy. Poza tym wszystko dobrze. KTG tez wyszło ok. Nadal jest chłopcem. Wazy już 1520g i aż mi się wierzyć nie chce że 500g w dwa tygodnie przybral. Za tydzień w piatek idę na usg do innego lekarza na konsultacje. Narazie nie staram się nie denerwować ale trudno mi też zachować spokój.
U mnie genetyk kardiolog tez wykrył płyn w osierdziu 2mm na granicy normy niewielka dysproporcje komor na korzyść komory prawej i delikatnie zwezona cieSN aorty. I nie kazał się denerwować wiec i Tobie też radze zachować spokoj.

Ważne ze przepływy są ok.

A takie anomalie mogą być przyczyną przejścia infekcji. Ja mam kontrol za 6 tygodni.

Ale u mnie bliźniaki to więcej obciążeń jest...


eiktkw7i1lgslap3.png
 
Fajnie się czyta jak po wizytach mamy zadowolone☺
Zmartwione głowy do góry! Będzie dobrze☺☺
Mam nadzieję że ja też będę taka optymistyczna po mojej dzisiejszej wizycie☺
 
Gwiazda_237 będzie dobrze!!! Stresem nic dobrego nie zyskasz.. lez lez lez i jeszcze raz lez ;) a nawet jak dzidzia postanowi wyjsc wczesniej to spokojnie, na tym etapie to baaardzo duzo i samodzielne dzieciatko :)


Taq trzymam kciuki :)

Lila spokojnie bedzie dobrze! (Heh i mowi to osoba ktora zaczela panicznie sie bac porodu) :)


Nieufna suuuper :) bardzo sie ciesze! I dzidzia sliczniuta :)



Dzudka na pewno bedziesz :) :)

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja wczoraj na rtl oglądałam program o porodach i ryczałam jak bóbr. Nie ze wzruszenia tylko jak sobie przypomniałam ten ból. I póki co nie myślę, bo zwariuję.
 
nieufna - prześliczna ta mała, jaka fotogeniczna i taki całuśny dziubek zrobiła :) Gratuluję udanej wizyty.

Ja będę mieć USG 12 maja (za 2 tygodnie) i nie mogę się doczekać, ale też zaczynam łapać stresa czy wszystko ok.
 
Hej. Dawno nie pisałam. Miałam dzisiaj wizytę i mimo bolącego i twardniejacego brzucha lekarz nie zauważył żadnych nieprawidłowości. Jestem w 30t2d a wszystkie pomiary wskazuja że dziecko jest 32tc. Synek potwierdzony na 100%, waży ponad 1800g, ułożony główka do dołu. Mam zrobić badanie na obciążenie glukoza mimo iż wykonuje się je do 28tc a ja byłam w norwegii wiec musze teraz zrobić.
Przytyłam 4kg od poczatku ciazy i lekarz kazał mi więcej jeść.
 
reklama
No i już po kontroli. Mam zaproszenie na czwartek rano na drinka :) Wygląda na to, że mój mały nie jest taki przeciętnie mały, co problemy z cukrem może sugerować.
Nie miałam USG teraz, tylko różne pomiary wzięte. Na podstawie wymiarów brzucha właśnie uznała, że dziecko jest większe, ale na szczęście w normie. Poprzedni pomiar położnej też był powyżej przeciętnej.
Poza tym posłuchałam sobie serduszka małego :)

Flammie, u nas ta sama taktyka - czyli spotkania u poloznej :-( A osobno lekarz, ewentualnie usg i tak dalej... Nie ufam "rekom"poloznej - ostatnio nas wymacala, wymacala, wpisala wage 1200 g... Tydzien pozniej bylismy na usg i waga wtedy to 975 g... Czyli jak bylismy u poloznej, to Maluch nie mial nawet 900 gram - czyli zawyzyla wage o dobrych 300 gramow, moze wiecej :-(

Gwiazda- wytrzymacie, duzo zdrowka.

Dziewczyny, co znacza rozmiary ze zdjecia ( wkleilam w sobote ) ?! A konkretnie chodzi mi o HC, AC, FL ( hadlock )? Co oznaczaja te trzy skroty?
Z gory dzieki :)
 
Do góry