reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co raz bliżej... czyli wszystko o porodzie.

reklama
mi po porodzie jedna polozna wziela Jaska do siebie na 2 godziny zebym sie troche przespala
mysle ze byla to rekompensata za to ze wmawiala mi ze skurcze to nie skurcze a co leci mi po nogach to nie wody plodowe bo jej sie jakis papierek nie zabarwia:-D
normalnie tego nie robily

im wiecej przypominam sobie poprzedni porod, tym bardziej chce mi sie juz 9 miesiac

to mialas wesolo :))

może na Twoich drzwiach wisiała kartka z napisem "Poród Pokazowy" :-D

hehe no wlasnie :))
 
trikolor taaaa a ja miałam 4 wizytacje podczas porodu. Jakaś konferencja była czy coś i oprowadzali gości po salach porodowych. Za każdym razem pytali się czy można a ja się zgadzałam. Jak za którymś tam razem wszedł z wizytacją ten sam facet to sam się zmieszał. Siedziałam tam 14h więc miał szansę 2 x się na mnie natknąć ;).

Tak sobie myślę, że poród nie był taki zły. Teraz z perspektywy czasu to dla mnie pikuś ale po porodzie przez jakiś czas się zapierałam, że to nasze pierwsze i ostatnie dziecko.

No ja też tak mówiłam że pierwsze i ostatnie, ale akurat poród dobrze mimo wszystko wspominam, jak planowaliśmy drugie to bardziej bałam się samej ciązy, ale to prawda że każda ciąża jest inna.
 
jak by był ktoś zainteresowany to babka dzisiaj na sr mówiła że podczas porodu można odmówić lewatywy jak ktoś się krępuje(bo u nas to wygląda tak że podłączają ci rurkę do tyłka na końcu której jest litr płynu, jak płyn się wchłonie to dopiero można zasiąść na tronie a nie rzadko człowiek tego nie wytrzymuje), ale warto ją zrobić żeby zrobić miejsce dziecku do porodu, dlatego gdy zaczną się bóle można wypić przed jazdą do szpitala trochę oleju rycynowego, on przeczyszcza i w szpitalu nie trzeba będzie lewatywy robić :)
 
olej rycynowy?? a gdzie się to kupuje? No i jak długo cie przeczyszcza...bo tu lewatywy nie robią a sama sobie nawet nie wiem czy bym potrafiła :-D
 
ponoć chyba w austri czy gdzieś tam położne przy przyjęciu do porodu dają miksturę z 3 łyżek tego oleju i wyciśniętego soku z grejfruta. sok po to żeby zabić zapach i smak
 
reklama
A u mnie w szpitalu i na sr tez takie cos polozna pokazywala, lewatywe robia taka szybka. Z takiej buteleczki ktora ma jakies 250ml z dozownikiem specjalnym do podania. Raz dwa i po wszystkim, nic sytrasznego, ja mialam tez taka przed operacja w zeszlym roku.
 
Do góry