reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafią nasze dzieci?

Victor teraz namietnie otwiera wszystkie drzwi bo siega juz do klamek:-( a i po kazdym przebraniu zabiera pampersa i sam wyrzuca-jeden obowiazek mniej:-) A dzis zacza puszczac baczka ale zabawke co byscie nie myslaly o czyms innym;-)baczak tego dostal na swieta pod choinke od Jacka babci i to ten baczek co kreci sie na malitkim czubeczku tak ze wprawe ma niezla bo mu to wychodzi calkiem niezle
 
reklama
Maja tez sie nauczyla otwierac niektore szafki, reszte jeszcze ciezko otworzyc bo zawiasy sa nowe. Pampersa i inne smieci tez juz wyrzuca sama :tak:
No i dzis weszla na slizgawke sama na 5 palikow do gory, osobiscie zawalu dostaje jak ja widze jak sie wspina. Ze nie moga dla dzieci dac slizgawki z normalnymi schodkami tylko ze szczeblami :tak::tak::tak:
I Maja zajeb..... udaje odglosy samochodow jak sie bawi Maksika zabawkami, mamy niezly ubaw :tak::tak::tak:;-);-)
 
Victor przy zabawie autami też robi bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb czy coś w tym stylu:-).Wczoraj Victor wyszedł na korytarz bo zapomniałam przekręcić klucz a jego nowa umiejętność bardzo mu pasuje ale za to mi mniej
 
Jagoda w końcu nauczyła sie wchodzić po schodach. Na razie robi to powoli, i zawsze od tej samej nogi zaczyna ;p. No i potrzebuje poręczy. Ale wchodzi.
I cała klatka o tym wie, bo się nieźle wydziera ;p
Jeszcze trochę i zacznie śpiewać (ja tak robiłam) hihi

No ale jak sobie przypomnę, jakie silne ręce ma Maja :szok:
Ja tam bym jej ściankę wspinaczkową w domu szykowała ;p
 
My mieszkamy na pierwszym piętrze i jakoś już od miesiąca Victora nie znoszę i nie wnoszę sam sobie idzie.Oczywiście trzyma sie ręki mojej albo poręczy ale już nie dźwigam ponad 12kg:-D
 
No ładne umiejętności mają nasz dzieci.
Moja Dominika od tygodnia zaczęła sama wchodzić na krzesło ogrodowe pierw się męczyła jak wchodziła na nie.A teraz opracowała sobie patent podbiega do krzesła i się na nie rzuca.Tzn wskakuje jedną nóżką w biegu i sie chwyta rączkami za siedzisko i hop jest na krześle.Po schodach to tez wchodzi z pomocą poręczy czy mojej reki.A na działce musimy zrobić barierkę na schodach bo che sama schodzić a nie ma takiej niskiej poręczy.Raz sie skulała z ostatniego schodach.Bo ona nie patrzy jak idzie tylko leci.A z pampersem to tak samo idzie wyrzucić do śmieci sama.
 
Joaska cicho cicho chyba Maja zapomniala o podciaganiu sie bo w domu juz nie ma gdzie to robic, kaloryfer jest zastawiony ;-)no ale jak pojedziemy do mamy to kojec wspinaczkowy na nia czeka hehehehehe. Na jednym placu zabaw mamy taka mala scianke wspinaczkowa po ukosem zrobiona ale Maks na niej szaleje Maja jak narazie sie nia nie intersuje, naszczescie ;-)
U nas tes wchodzenie po schodach ale jak jest porecz jak jej nie ma to smiga na czworaka ;-)
 
No i lipa z brodzikiem, wsadziłam ją, a ona w ryk i nawet usiąść nie chciała, skończyło sie na tym,e weszłam do niej i prawie na siłe umyłam ja szybciutko i tyle:-(....od nastepnego dnia znów wanience dla niemowlaków......ale kiszka ;-)
 
reklama
Jak się uda to spróbuj włożyć wanienkę do brodzika(nawet niech wystaje)powinno pomóc a po jakimś miesiącu spróbuj ponownie sam brodzik.No ale to zależy jaką masz kabinę i czy da się wanienkę włożyć.Ja ja już pisałam nie mam tego problemu no ale Victor kąpie się w dużej wannie od dnia taty zeszłego roku:-)
 
Do góry