reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafią nasze dzieci?

Tak Victor się szykuje do szuflady
kwiecie3242007028nx2.jpg


A tu już po wejściu:-)
kwiecie3242007027dm4.jpg


A to na stole
kwiecie3242007019rf4.jpg
 
reklama
Vici Victorek super wchodzi do szuflady :-D :tak:

Karolcia też próbuje się wszędzie wspinać, opanowała już jak wchodzić na łóżko, dobrze ze schodzić też umie :happy:
 
Ale cuda wyprawiają te wasze dzieciaki!! Na myśl o niektórych mam gęsią skórkę.
Julek nadal mnie rozpieszcza, bo jest mało mobilny.
Za to gaduła z niego ogromna (standart: mama, tata, baba, papa):
"dzi" oznacza dźwig (w Legionowie dużo się buduje i jest tego od groma)
"Bok" to Brok - pies teściów lub wszelkie inne podobne do niego owczarki
"bach" - gdy coś upadnie lub trzaśnie
"pyk" - to inaczej pstryk, czyli włączenie lub wyłączenie światła
"puk" - pukanie
"bujbuj" - huśtanie/huśtawka
"uuu uuu" (coś ala angielskie "wow wow") - pies
"uuu" (coś ala "muuu") - krowa
"ahaaa" (coś ala iiihaaa) - koń
i jeszcze kilka :-D
 
Magdalena to ślicznie mówi już Julek u nas raczej po swojemu a większość to i tak jest "eeeeeeeee" albo "aaaaaaaaaaaaaaaa" hehe i to na tyle.Oczywiście mama ,tata ,baba i takie tam
 
Magdalena25 bardzo ładnie już Julek mówi.
Niunia zaczęła mówić:
uu uu uu udaje małpkę
hoow hoow pies
miaa kot
siiii i zakrywa paluszkiem usta
aaaa aaaa i całuje nie raz lale na dobranoc
cio to jes czyli co to jest
na na to nie wiem co to ma być
mama
tata
baba
dziadzia
cze cześć to jeszcze podaje rękę
dzie dziękuje
maba w skrócie mama baba
to to
mapa to inaczej lampa
jak zapytam gdzie jest lampa to pokaże paluszkiem
w książeczce pokaże już gdzie jest kot piej i krowa
i chyba już wszystko co niunia potrafi moze coś mi umknęło to w inny dzień dopisze
 
ale ładnie Wasze dzieci "gadaja":tak:
Antos troche mniej rozmowny, tzn gada duzo ale po swojemu, piszczy, uuuuuu, eeeee, aaaa i takie tam. Świadomie tylko mówi bardzo wyraźnie baba do wszystkich, do mnie, meza, babci i szczeka do pieska. ale sie nie przejmuję bo wszystko rozumie, umie pokazywac przedmioty, robic pieknie papa, dawać buzi itd.....
 
reklama
Oj jakie wygadane te Wasze szkraby.

U nas z mówieniem to takie tam raczej po swojemu. "Nie ma", zaczepia mówiąc "BA", oczywiscie "mama", "tata", "baba", "dzidzia", "ta", "ne" albo "nie", jak zapinam body na zatrzaski to mówi "tach", chociaz ja mówię "cik", a jak obcinam mu paznokcie to mówi "CIACH", Co chce to pokaże palcem. I takie tam jego monologi, które mimo szczerych chęci są dla mnie zagadką.
 
Do góry