reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na katar?

witam
może macie jakis sposób dobry dla 6 tygodniowego maluszka
w aptece pani powiedziała że b. dobrze działa olbas oil- jest on do inhalacji ale mówiła żeby 2 krople zapuscic na poduszkę maleństwaa i będzie to naturalna inhalacja- podobno daje dobre wyniki
a może inny sposób
dzięki
 
reklama
spróbuj EUPHORBIUM comp.S też są dla niemowląt ale chyba tylko na receptę więc się nie obędzie bez wizyty u pediatry nawet lepiej by było gdybys się przeszla a co do tych kropelków to są one homeopatyczne więc nie zaszkodzą nikomu

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu dla twego maleństwa
 
Ja kupuję w aptece. 60ml kosztuje około 24zł. Są jeszcze inne spraye z wodą morską, musiałabyś spytać w aptece.
Ja bardzo to sobie chwalę, bo można tego używać bez przerwy dla odpowiedniej higieny nosa. :)
 
Moja Alicja właśnie ma katarek (ma 6 tygodni) i lekarka przepisala Jej EUPHORBIUM lub do wyboru NASIVIN SOFT 0,1%
i kropelki do oczu, ale kazala stosować do noska oczywiście, a nazywają się GENTAMICIN 0,3% oraz sól fizjologiczną.
A mam to stosować tak:
najpierw 1 kropelka soli fizjologicznej i położyć na brzuszku
potem kropelka Nasivinu soft lub Euphorbium
na końcu Gentamicin

Trochę tego przepisała, co? Ale niestety Mała troszkę też pokasłuje i miała lekką temperaturkę :(

Oczywiście Nasivin soft i sól fiz. nie są na receptę, a tamte pozostałe, to nie wiem nawet.

A co do wód morskich, to ja dodam też STERIMAR. Polecam do profilaktycznej higieny noska. Sól fizjologiczną także.
 
Hej! Pomózcie dziewczyny, dzisiaj Wiktorek dostał katarku i pokasłuje przytym:no: .Do lekarza jedziemy dopiero po południu. Kupiłam olejek Olbas ale niewiem czy nie zaszkodzi 4-mies.bobaskowi. Może któraś z mam uzywała go?????:confused: Jeszcze mam pytanie czy któraś z mam uzywała leki homeopatyczne w różnego rodzaju infekcjach? Co prawda jestem zwolenniczką granulek ale jak narazie stsowałam je tylko w przypadku kolek i problemów z kupkami!Pozdrawiam
ssa41101kopiati3.jpg[IMG]
 
a ja polecam herbatke na przeziebienie Hipp'a. Moja corcia ja dostawala jak zlapala katarek w drugim miesiacu zycia. Do tego kladlam ja czesto na brzuszek i po tygodniu po katarku ani sladu. Ja niezdecydowalabym sie na podanie olejku i lekow 4-miesiecznemu dziecku. Moja corka jest wlasnie w takim wieku.
 
reklama
Dzieki za podpowiedz z tą herbatką. A podając tn olejek miałam na mysli rozpuszczenie go w wodzie i postawienie w pokoju aby ulatniał się zapach a maleństwo mogło lepiej oddychać. Pozdrawiam
:-)
 
Do góry