reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co już potrafią nasze dzieciaczki ... ?

Stas (chyba najstarszy ze styczniowych dzieci - ur.01.01. o 00.40 :-))) juz od dawna gaworzy na calego podczas zabaw i rozmow z nim, bawi sie na macie ed., grzechotkami sie bawi od ponad miesiaca, smieje sie na caly glos a dzis - wyjal raczka sobie smoka, obejrzal go dokladnie i wlozyl z powrotem do buzki :-)
Normalnie dziecko geniusz, bo to nie tyle co koordynacji potrzeba do wyjecie smoka i włożenie go tylko dziecko musi sobie to skojazyc a one to potrafią ok 5-6 miesiaca.
 
reklama
Oliwier do perfekcji opanował przekręcanie się z plecków na brzuszek i na odwrót i turla sie po całym łóżeczku......raz jest na jednym końcu a zaraz potem na drugim
I potrafi trzymać w obu rękach zabawki i nimi wymachiwać....a podobno dzieci nabywają taką umiejętność w 6 miesięcy:szok:
Oczywiście gaworzy, zaśmiewa się na cały głos, łapie zabawki.
Jest bardzo energiczny....:rofl2::rofl2::rofl2:.mam nadzieję,że w przyszłości to się nie przerodzi w ADHD?:laugh2::laugh2::laugh2:
 
kamilek gdy lezy na brzuszku potrafi unies glowe wraz z klatka piersiowa i dlugo ja tak trzyma,potrafi jeszcze lezac na brzuszku podnosic raz lewa raz prawa raczke na sekunde.bardzo duzo gaworzy ,wydaje z siebie rozne dzwieki juz nietylko agu. jaklezy na pleckach to podnosi glowke do gory jakby chcial usiasc ijakzlapie sie czegos dwoma raczkami to sie podnosi ale ja staram sie zeby go czyms zajac zeby jeszcze niesiadal bo to za wczesnie.

 
Dejwid jak widzi butelczyne to wyciąga rece i ją sobie trzyma i jak sie przesunie smoczek od butelki to szybko wkłada ją do buzi, trochę jeszcze nieporecznie ale zawsze cos. Wczoraj mnie zadziwił jak przełozył zabawke z jednej ręki do 2giej.:szok:
 
Moja córcia jest bardzo silna, leżąc na brzuszku niesamowicie się pręży i dźwiga :-)
Potrafi utrzymać grzechotkę w dłoni. A jak jest najedzona to ciągle się śmieje i gaworzy :happy: I leżąc na brzuszku przewraca się na plecki lub na boki.
 
Witam, moj Stas juz niespelna czteromiesieczny, koniecznie chce siedziec i to od jakis 3 tygodni... Jest bardzo silny i jak tylkko go trzymam no rekach to sie podciaga do siadania. I niech tylko mu w tym przeszkodze!!! to sie robi awantura. On chce siedziec i koniec. A ja sie boje o jego kregoslup... Choc podobno dziecko jak juz samo cos robi to znaczy ze ma wystarczajaco mocne miesnie i kosci...Ale to przeciez za wczesnie, a na domiar zlego to jak mu sie siedzenie znudzi to prostuje nozki i chce stac... On chce ja nie pozwalam... Chyba tak juz zawsze bedzie... pozdrawiam wszystki mamusie i ich cudne dzieciaczki!!!
 
reklama
No to super, bo Stas opanowal tylko w jedna strone... z brzuszka na plecki jeszcze mu sie nie udaje... a moze kojec za maly :-)
 
Do góry